autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Zoba sakņu kanāla ārstēšana Adenta zobārstniecības klīnikā

zobu ārstēšana

Mēs visi vēlamies iegūt veselus un skaistus zobus. Noteikti daudzi ir saskārušies ar sāpēm, kas rodas, kad iesāpas zobs. Tā nav patīkamākā sajūta. Tieši tāpēc ir svarīgi regulāri doties pie zobārsta, lai veiktu zobu profilaksi un ārstētu tos, ja ir tāda nepieciešamība. Zobārstniecības klīnika “Adenta” ir atvērta jau 15 gadus, un šo gadu laikā klīnika ir kļuvusi par vienu no lielākajām un prestižākajām zobārstniecības klīnikām Latvijā. Šeit strādā profesionāli un zinoši, kā arī atsaucīgi profesionāļi, kuri palīdzēs ikvienam. Jāatzīmē arī tas, ka lielākā daļa klīnikas darbinieku vienlaicīgi ir arī Rīgas Stradiņa Universitātes akadēmiskais personāls, kas nodrošina to, ka klīnika iet līdzi laikam un dalās ar iegūtajām zināšanām, sniedzot cilvēkiem labāko ārstēšanu.

Sakņu kanāla ārstēšana

Cilvēki bieži vien sajūt diskomfortu, apēdot vai iedzerot kaut ko siltu vai aukstu. Tas ir saistīts ar to, ka zoba iekšienē atrodas kanāls, kas satur audus. Šie audi nodrošina zobu jutīgumu pret aukstumu un karstumu. Tomēr dažreiz šie audi tiek inficēti vai arī traumēti, tāpēc mēs izjūtam diskomfortu, lietojot kaut ko karstu vai aukstu. Ārsti iesaka negaidīt, kad šis diskomforts pāries, bet gan vērsties pie ārstiem, kuri savlaicīgi veiks ārstēšanu. Ja cilvēks nedodas pie ārsta, vēlākajā stadijā var parādīties sāpes, kuras noteikti nav patīkamas nevienam, tāpēc nepieciešams laicīgi doties pie zobārsta. Par zoba kanāla ārstēšanu sauc audu izņemšanu no kanāla. Pēc tam, kad šis auds ir izņemts, zoba sakņu kanālu ārstē un aizpilda ar gutaperču, ko izmanto, lai nodrošinātu zoba sakņu kanālu plombēšanu.

Nevaru uzkost uz zoba

Bieži cilvēki saskaras ar situāciju, kad nevar uzkost uz zoba. Nevajadzētu to neievērot un nedoties pie ārsta, jo tas var novest pie sāpēm. Labāk šo problēmu ārstēt jau pašā sākumā nevis, kad zobu slimība ir attīstījusies. Ja nevari uzkost uz zoba, tad visticamāk liecina par pietūkumu ap jutīgo zobu. Nepieciešams nekavējoties uzsākt zoba sakņu kanālu ārstēšanu. To vari veikt zobārstniecības klīnikā “Adenta”, kur Tevi sagaidīs zinoši speciālisti, kuri palīdzēs zoba slimībai neattīstīties tālāk. Savukārt, ja jūti sāpes augšžoklī vai apakšžoklī, iespējams, tas nozīmē, ka ir izveidojusies infekcija ap zobu esošajos audos. Arī šajā situācijā nekavējoties būtu nepieciešams vērsties pie zobārsta.

Ko darīs zobārsts?

Zobārstniecības klīnikas “Adenta” speciālisti no sākuma iegūs informāciju par Jūsu slimības vēsturi. Noteikti nepieciešams pastāstīt speciālistam par visām slimībām, kas var ietekmēt zobu ārstēšanu. Kad tas tiks izdarīts, ārsts veiks attiecīgās vietas rentgenoloģisko izmeklēšanu, kas ļaus noteikt, kāda ārstēšana ir nepieciešama. Ja izrādīsies, ka nepieciešama zoba sakņu kanāla ārstēšana, ārsts veiks anestēziju, tādā veidā Jūs nesajutīsiet sāpes. Kad tas tiks izdarīts un zoba ārstēšana veiksmīgi beigusies, iespējams, būs nepieciešama arī atkārtota ārstēšana, tādā gadījumā ārsts zobā ieliks zāles un Jums būs jāatnāk atkārtoti, lai izņemtu zāles un vēlreiz veiktu šīs pašas darbības. Brīdī, kad zobs vairs nebūs jutīgs, to aizplombēs vai arī uzliks kroni.

Profilakse ikdienā

Nevajadzētu gan paļauties tikai uz ārstiem, kuri spēs izārstēt zobu, jo zobu veselība sākas jau mājās. Ir nepieciešams tīrīt zobus vismaz 2 reizes dienā, un to tīrīšanai veltīt vismaz 2 minūtes. Tāpat ir svarīgi arī tas, ar kādu zobu birsti tiek tīrīti zobi. Speciālisti iesaka tīrīt zobus ar “soft” vai “medium” zobu birsti, kas ļaus saglabāt veselīgus un skaistus zobus ilgu laiku. Vēl viena svarīga lieta par kuru nevajadzētu aizmirst – zobu diegs. Vismaz vienu reizi dienā ir nepieciešams tīrīt zobus ar zobu diegu, lai iztīrītu zobu starpas. To var darīt pēc ēdienreizēm. Noteikti pārdomājiet arī savus ēšanas paradumus. Ikdienā būtu jāizvairās no pārlieku liela cukura daudzuma uzņemšanas. Un vēl ir svarīgi vismaz reizi pusgadā doties pie zobu higiēnista, lai kārtīgi iztīrītu savus zobus un neļautu attīstīties dažādām mutes dobuma slimībām. Šo vizīti varat kombinēt arī ar zobārsta apmeklējumu, kas veiks zobu pārbaudi un spēs noteikt, vai gadījumā Jums nesāk bojāties kāds zobs. Ja tas notiek, ārstam ir ļoti viegli izārstēt šādu zobu, kurā slimība vēl nav paspējusi attīstīties. Šādus mazus zobu bojājumus ir iespējams izārstēt vienā apmeklējuma reizē.

Zobārstniecības klīnika piedāvā plašu pakalpojumu klāstu, kas būs piemērots ikvienam. Zobārstniecības klīnikā “Adenta” varēsi veikt vispārējo zobārstniecību, kā arī estētisko zobārstniecību. Tāpat šeit iespējams veikt ortodontiju un protezēšanu. Ir padomāts arī par pašiem mazākajiem klīnikas apmeklētājiem, lai viņi šeit varētu justies labi un nesatraukties par ārsta apmeklējuma, jo, kā zināms, bērni ļoti bieži negribīgi dodas pie zobārsta. Klīnikas atmosfēra ir draudzīga, klīnikā regulāri tiek rīkotas dažādas izstādes un foto izstādes, kas ļauj baudīt arī māksliniecisko baudījumu. Padari zobārsta apmeklējumu patīkamu un apmeklē zobārstu regulāri, lai varētu laicīgi novērst mutes dobuma slimības.

Pievienot komentāru