“Zemnieku saeima” nav atteikusies no ieceres prasīt Ašeradena demisiju
Biedrībā “Zemnieku saeima” joprojām uztur prasību par ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) demisiju, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina “Zemnieku saeimas” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.
Lai arī Ekonomikas ministrija paziņojusi, ka Latvenergo peļņa jānovirza elektroenerģijas obligātās iepirkumu komponentes (OIK) samazināšanai, biedrība “Zemnieku saeima” nav atteikusies no iespējas prasīt Ašeradena demisiju saistībā ar lielajiem elektrības rēķiniem.
Zemnieku saeima” jau ziņojusi, ka kopš gada sākuma saņem neskaitāmus zvanus no lauksaimniekiem, kuri pauž neizpratni un sašutumu par janvāra elektroenerģijas rēķiniem, kas ir 40%-60% augstāki nekā rēķini par decembri.
Lauksaimniekiem elektroenerģijas rēķinu summas pieaugums veidojas vienā rēķina pozīcijā – “jaudas obligātā iepirkuma komponente par ampēriem”, t.i. maksājums par pieslēguma jaudu, kaut nesezonas laikā tā netiek izmantota. Ekonomikas ministrija kā risinājumu min atteikšanos no liekajām jaudām, tomēr tas bija iespējams vien 2017.gadā. Sākot ar šo gadu, jaudu objektā, kurā ir viens elektroenerģijas pieslēgums, daļēji samazināt un pēc nepieciešamības palielināt nav iespējams. Tāpat nav izprotama jaunās izmaksu pozīcijas “jaudas obligātā iepirkuma komponente par ampēriem” būtība un mērķis.
Pēc Lazdiņa sacītā, demisijas pieprasījums joprojām tiek uzturēts spēkā. “Mēs esam sabiedrības daļa, un mums ir tiesības izvirzīt šādas prasības. Kamēr ministrs diskutē ar mums, kamēr notiek process un gaidām rezultātu, mēs neatkāpjamies no šīs prasības. Protams, ja tas ievilksies vairāk nekā pusgadu, būs jādomā, vai ministrs spēj tikt galā ar savu komandu. Nomainot ministru, tā problēma jau netiks atrisināta – tā būs kādam citam jārisina,” sacīja Lazdiņš.
Kā zināms, Ekonomikas ministrija marta nāca klajā ar priekšlikumu ka valstij piederošu uzņēmumu peļņa ir jāiegulda valsts un visas sabiedrības interesēs, un koncerna Latvenergo papildu peļņa 78,9 miljonu eiro apmērā ir jānovirza elektroenerģijas obligātās iepirkumu komponentes izmaksu segšanai, konkrēti – OIK fiksētās maksas samazināšanai patērētājiem.
Foto: Saeimas kanceleja