autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

VARAM ministra amatam virzīs Plešu

“Latvijas attīstībai” valde, reaģējot uz notikumiem, ir uzklausījusi partijas biedru viedokļus un nolēmusi veikt nozīmīgas iekšējās pārmaiņas. Jurim Pūcem atkāpjoties no amatiem, valde par priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju un apvienības “Attīstībai/Par” līdzpriekšsēdētāja kandidātu nolēmusi izvirzīt Ivaru Ijabu, savukārt par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amanta kandidātu – Artūru Tomu Plešu.

Šī gada 13. un 14. novembrī partijas “Latvijas attīstībai” valde sasauca biedru sapulces. Tiešsaistes režīmā biedru sapulcēs piedalījās vairāk nekā 100 partijas biedri, lai uzklausītu Juri Pūci un partijas valdi. Visi, kas to vēlējas, izteica savu viedokli un uzdeva jautājumus, kā arī pauda savu redzējumu partijas tālākai virzībai un attīstibai. Sapulcē Juris Pūce atvainojās biedriem par nepatiesas informācijas sniegšanu biedriem un sabiedrībai, pauda nožēlu par savu rīcību un gatavību par šo uzņemties pilnu politisko atbildību.

“Paldies partijas “Latvijas attīstībai” biedriem par izteikto atbalstu, es to ļoti augstu novērtēju. Tomēr uzskatu, ka šajā situācijā pareizi ir uzņemties atbildību ne tikai pret sabiedrību, bet arī saviem partijas un apvienības biedriem. Tāpēc esmu nolēmis atstāt apvienības “Attīstībai/Par” līdzpriekšsēdētāja amatu, kā arī partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētāja vietu. Šobrīd jautājums vairs nav par mani. Es dziļi ticu mūsu partijas spēkam un nākotnei. Pretēji apmelotāja apgalvojumiem Latvijas attīstībai nav Pūces partija, kurā visi klausa vienas personas diktātam. Latvijas attīstībai ir spēcīgu līderu komanda, kas bauda plašu partijas biedru uzticību un augstu vērtējumu sabiedrībā. Mums ir jauni daudzsološi nākotnes līderi, mums ir spēcīgas komandas reģionos. Šis ir īstais brīdis demonstrēt mūsu kopību un spēku”, tā Juris Pūce.

“Latvijas attīstībai” biedri izrādīja nepārprotamu uzticību un atbalstu partijas valdei, kā arī Jurim Pūcem personīgi. Tāpat biedri atzinīgi novērtēja Jura Pūces paveikto Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā gan vides aizsardzības, gan Latvijas digitālās vides reformu jomās, īpaši uzsverot viņa komandas profesionālo darbu Latvijas valstij akūti nepieciešamas Administratīvi teritoriālās reformas virzībā un nepieciešamību tieši Pūces komandai pabeigt uzsākto reformu, kura jau pavirzījusies tālāk, nekā iepriekšējos gadu desmitos.

Partijas “Latvijas attīstībai” valde nolēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam izvirzīt 13. Saeimas deputātu un partijas valdes locekli Artūru Tomu Plešu. Valdes locekļi uzsvēra, ka tieši Artūrs Toms Plešs, kurš līdz šim bijis VARAM parlamentārais sekretārs, šobrīd spētu vislabāk pildīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumus, jo pilnībā pārvalda šīs ministrijas darbu un varēs nodrošināt pēctecību uzsāktajām politiskām iniciatīvām, tai skaitā pabeigt uzsākto Adiministratīvi teritoriālo reformu. Artūra Toma Pleša kandidatūra tiks apspriesta apvienības “Attīstībai/Par!” valdē un pārstāvju sapulcē nākamnedēļ.

“Vēlos pateikties kolēģiem par izrādīto uzticību, virzot mani Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam. Strādājot Jura Pūces ministra komandā, biju klāt Administratīvi teriotoriālās reformas izstrādes un pieņemšanas procesam, un uzskatu, ka ir ļoti svarīgi šo reformu pabeigt. Ministra amatā Juris Pūce līdz šim paveica milzīgu darbu, realizēja daudz nozīmīgu iniciatīvu, un man būtu patiesi liels gods turpināt iesāko. Es vēlos apliecināt, ka darīšu visu, lai Latviju virzītu uz klimatneitralitāti, veiktu nozīmīgas pārmaiņas digitalizācijas laukā un virzītos uz līdzsvarotāku reģionālo attīstību”, uzsver Artūrs Toms Plešs.

Partijas “Latvijas attīstībai” valde virza Eiropas Parlamenta deputātu un valdes locekli Ivaru Ijabu apvienības “Attīstībai/Par!” līzpriekšsēdētāja amatam, kā arī nozīmē Ivaru Ijabu par partijas valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju līdz brīdim, kad tiks sasaukts partijas kongress, lai statūtos noteiktajā kārtībā ievēlētu jaunu partijas valdes priekšsēdētāju.

“Šobrīd ir ļoti svarīgi, lai partijas “Latvijas attīstībai” komanda būtu vienota un spēcīga, jo pašlaik prioritāte ir sagatavoties jaudīgam startam 2021. gada pašvaldību vēlēšanās, kā arī turpināt īstenot partijas politiskās iniciatīvas Saeimā, valdībā un Eiropas Parlamentā,” pauž Ivars Ijabs.

Partijas “Latvijas attīstībai” ģenerālsekretāre Jeļena Jesajana norāda, ka tuvākajā laikā tiks organizēts partijas kongress, saskaņā ar partijas statūtiem un ievērojot valstī noteiktos Covid-19 pandēmijas sakarā ieviestos ierobežojumus.

Foto: Saeimas kanceleja

Pievienot komentāru