autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Ūdens patēriņa rādījumus var iesniegt piecos veidos

tap-791172_960_720

SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) kopš šā gada septembra ūdens patēriņa rādījumu lapiņas pakāpeniski aizvieto ar citiem paziņošanas veidiem. Līdz šim noplēšama vai nogriežama kvīts ūdens patēriņa rādījumu iesniegšanai bija pievienota papīra rēķinam, bet tagad tādas vairs nav.

KĀDI IR ŪDENS PATĒRIŅA RĀDĪJUMU IESNIEGŠANAS VEIDI?

*Ar īsziņu.

Tādā gadījumā pirmais, kas jāpārbauda – vai tālruņa numuram nav slēgts pakalpojums Paaugstinātas maksas SMS. Ja šis pakalpojums ir slēgts, tad ar īsziņas palīdzību rādījumus iesniegt nevar. Jāsazinās ar savu tālruņa operatoru, lai pieslēgtu attiecīgo pakalpojumu. Maksa par īsziņu ir atkarīga no tālruņa operatora noteiktajiem tarifiem.

Pakalpojuma pieslēgšanai ir nepieciešams reģistrēties, nosūtot īsziņu ar tekstu: RNP REG [klienta numurs] [valoda] uz numuru 123, kur [klienta numurs] ir klienta numurs (līguma kods), kas norādīts rēķinā, [valoda] – LV vai RU, bet, ja valoda netiek norādīta, tad saziņa automātiski notiks latviešu valodā. Nosūtot šos datus, klients atbildē saņem apstiprinājumu par veiksmīgu reģistrāciju vai ziņu par neveiksmīgu reģistrēšanos. Ja atbilde ir «Kļūda! Reģistrācija neveiksmīga», RNP iesaka zvanīt uz informatīvo tālruni 8900 darbdienās no pulksten 8 līdz 20 vai rakstīt uz e-pastu supporrt@e-parvaldnieks.lv.

Lai nosūtītu skaitītāju rādījumus, īsziņā jānorāda skaitītāja numurs (jāsameklē līgums par skaitītāju uzstādīšanu, verifikāciju) un skaitītāja rādījums. Vienā īsziņā var nosūtīt visu dzīvoklī vai mājā esošo skaitītāju rādījumus.

Piemērs: RNP 1234 35.42, 2335 22.42.

RNP atstarpe skaitītāja numurs [1234] atstarpe skaitītāja rādījums [35.42], atstarpe skaitītāja numurs [2335] atstarpe skaitītāja rādījums [22.42]. Pēc informācijas iesūtīšanas jāsaņem apstiprinājuma īsziņa, ka rādījumi ir saņemti vai arī ka tie iesniegti nekorekti.

Sākumā rādījumu iesniegšana ar īsziņu var šķist īsts rēbuss, bet sarežģītāk ir pirmajā reizē.

*Vortālā www.e-parvaldnieks.lv ar reģistrēšanos.

Lai reģistrētos vortālā, jāaizpilda visi nepieciešamie lauki reģistrācijas formā.

Pēc reģistrācijas jāpievieno namīpašuma objekts (dzīvoklis, par kuru tiks iesniegti dati).

Dzīvokļu vai telpu īpašniekiem – autorizējoties ar internetbankas starpniecību vai izmantojot e-parakstu.

Īrniekiem un piederošām personām – aizpildot visus nepieciešamos laukus. (Īrnieka tiesības dod iespēju saņemt un apmaksāt rēķinus ar internetbanku un nodot ūdens skaitītāju rādījumus.)

Dodoties savā profilā, kreisajā kolonnā ir jāizvēlas Skaitītāji. Pretī katram skaitītāja numuram (dati tajos parādās automātiski) ir jāievada pašreizējie rādījumi. Pirms iesniegšanas dati jāpārbauda, bet tos iespējams labot. Labot datus nebūs iespējams pēc noteiktā rādījumu iesniegšanas termiņa beigām.

Vortāls pieejams arī mobilajā versijā.

Reģistrējoties vortālā, dzīvokļa īpašniekam pārskatāmi būs veiktie maksājumi, tāmes, nodrošināta piekļuve rēķinu arhīvam, līgumiem un ērti iesniegt ūdens patēriņa rādījumus. Uz personalizēto klienta profilu tiek nosūtīti ziņojumi, piemēram, par ūdenspadeves traucējumiem, remontdarbiem, un kontaktinformācija, tas ir ērti izmantojams saziņai ar RNP.

*Vortālā www.e-parvaldnieks.lv bez reģistrēšanās.

Jaunais pakalpojums ieviests, jo daļa RNP klientu norādīja, ka labprāt iesniegtu rādījumu datus elektroniski, tomēr nevēlas reģistrēties vortālā, kā arī nevēlas saņemt pilnu e-pakalpojumu spektru. Jaunā rādījumu iesniegšanas platforma ir pieejama no 24. oktobra.

*Klientu apkalpošanas centros izvietotajos ūdens patēriņa skaitītāju rādījumus kioskos.

Vispirms jāievada klienta kods – tas norādīts rēķinā.

Uz ekrāna parādīsies dzīvokļa īpašumā esošie ūdens patēriņa skaitītāji un iepriekšējā mēnesī iesniegti rādījumi.

Ekrāna labajā pusē skaitītāju rādījumi jāievada ailē Rādījums.

Pēc tam jānospiež apstiprinājuma poga.

Katra skaitītāja rādījumi jāievada, vispirms noklikšķinot uz skaitītāja numura un tam pretī ierakstot rādījumu. Katru reizi jānoklikšķina apstiprinājuma poga. Pēc tam būs redzams mēneša ūdens patēriņš un patērētā ūdens daudzums. Ja dati ievadīti nekorekti, tos var labot – ar kursoru jāuzspiež uz skaitītāja numura un jāievada korekti skaitļi.

Pēc tam jānospiež poga Pabeigt.

Ja kiosks netiek lietots vienu minūti, dati jāievada no jauna, jo darbība tiek pārtraukta automātiski.

*Ar veidlapām.

Cilvēkiem, kuri izmantoja vienīgi papīra lapiņu rādījumu iesniegšanai un arī turpmāk grib ūdens patēriņa rādījumus iesniegt tādā veidā, reizi trijos mēnešos jāapmeklē RNP klientu apkalpošanas centri (jebkurā dienā darba laikā), lai saņemtu ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu veidlapas. Tās izsniedz uz trim mēnešiem. Ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu veidlapas saņemot, ir jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Taču ir arī apgrūtinājumi – ja kāds nevar ierasties pēc veidlapām personīgi, tad ir nepieciešams izņemt notariāli apstiprinātu pilnvaru, lai veidlapas saņemtu cits cilvēks. Viņam jāuzrāda gan pilnvara, gan savs personu apliecinošs dokuments.

Ja ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu nodošanas veidlapa ir nozaudēta, ir jādodas uz jebkuru RNP klientu apkalpošanas centru, lai atkārtoti saņemtu veidlapu.

Aizpildīto ūdens patēriņa skaitītāja rādījuma veidlapu iesniegt var tāpat kā līdz šim – rādījumu kastītēs, kuras atrodas RNP klientu apkalpošanas centros un iecirkņos, kā arī daļā RNP klientu daudzdzīvokļu māju. Aizpildītās veidlapas var iesniegt jebkurš cilvēks, kuram dzīvokļa īpašnieks ir uzticējis to izdarīt.

KĀDI IR RĀDĪJUMU IESNIEGŠANAS TERMIŅI?

Ūdens skaitītāju rādījumi jāiesniedz katru mēnesi neatkarīgi no formāta – elektroniski vai papīra.

Aizpildīto ūdens patēriņa skaitītāja rādījuma veidlapu iesniegt varēs tāpat kā līdz šim – rādījumu kastītēs, kas atrodas RNP klientu apkalpošanas centros un iecirkņos, kā arī daļā RNP klientu daudzdzīvokļu māju.

Veidlapu izsniedz uz trim mēnešiem.

Papīra formā rādījumi jāiesniedz no 25. līdz 27. datumam.

Vortālā – no 25. līdz 28. datumam.

RNP klientu centros – no 25. līdz 18. datumam.

Ar īsziņu – no 25. līdz 18. datumam.

RNP klientu centri atrodas: Brīvības ielā 49, 53, Kungu ielā 7/9, A. Čaka ielā 42, Zebiekstes ielā 8, Gobas ielā 6A, Maskavas ielā 168, Brīvības gatvē 430A, Mārtiņa ielā 7, E. Smiļģa ielā 46, Tilta ielā 11 k-1.

UZMANĪBU!

Turpmākajos mēnešos vismaz divas vai vairāk ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu iesniegšanas dienas iekrīt brīvdienās, kad iesniegšana klātienē nav iespējama, tāpēc RNP šā gada oktobrī un decembrī, kā arī 2020. gada janvārī pagarinājis individuālo ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu iesniegšanas termiņu gan elektroniski, gan papīra formātā.

Individuālos ūdens patēriņa skaitītāju rādījumus varēs iesniegt:

gada oktobrī līdz 28.datumam;
gada decembrī no 20. līdz 28. datumam;
gada janvārī no 24. līdz 28. datumam.

nra.lv

Pievienot komentāru