autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Teju visos ”Rīgas namu pārvaldnieka” vadītāju amatos strādā “Saskaņas” biedri

Uzņēmums ”Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) saimnieko Rīgas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās. Tā kapitāldaļu turētājs un tiešais pārraugs ir Rīgas mērs Nils Ušakovs. TV3 raidījums “Nekā personīga” vairākkārt stāstījis kā pirms vēlēšanām pašvaldības māju liftos izlīmētas “Saskaņas” reklāmas, kā māju iekšpagalmos rīkoti “Saskaņas” aģitācijas pasākumi. Uzņēmumā pieņemti darbā saskaņas biedri, slēgti dīvaini līgumi.

“Rīgas namu pārvaldnieka” struktūra sadalīta septiņos Rīgas iecirkņos. Kā pārliecinājās Nekā personīga, gandrīz visus iecirkņus vada “Saskaņas” biedri. Iecirknī ”Zemgale” pirms dažiem mēnešiem vadītājas vietnieces amatā nonākusi pēdējās Saeimas vēlēšanās neveiksmīgi kandidējusī Aleksandra Cimbale. Priekšniece ilgstoši slimo, tāpēc Cimbale iecelta. Iepriekš strādājusi nodaļā, kas organizē darbiniekiem kursus.

Uz jautājumu, vai uz šo amatu bija konkurss, viņa atbild: “Mūsu vadība ir tiesīga cilvēkus rotēt. Tas ir vienkārši amats, ko es esmu tiesīga ieņemt, jo es esmu darbinieks šeit.”

Līdzīgi no “Saskaņas” saraksta kandidēja, bet Saeimā neiekļuva iecirkņa ”Kurzeme” vadītāja Jekaterina Morozova.

Iecirkņa ”Jugla” vadītājs Aleksandrs Pavlovskis kā “Saskaņas” biedrs mēģināja iekļūt 13.Saeimā. No “Saskaņas” pašvaldību vēlēšanās Babītē savulaik kandidējis Arnis Kriķis, kurš vada iecirkni ”Centrs”.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās Rīgā mikrorajonos “Saskaņai” bija izraudzīti 52 partijas biedri, kas strādāja kā koordinatori. Starp tiem bija arī Rīgas namu pārvaldnieka iecirkņu vadītāji. Morozova bija koordinatore Mežciemā, tagadējā ”Zemgales” priekšnieces vietniece Cimbale un arī iecirkņa ”Austrumi” vadītājs – Pļavniekos.

“Rīgas namu pārvaldnieks” iecirkņa ”Austrumi” vadītājs Jānis Vaitkevičs norāda, ka strādājis amatā vēl pirms “Saskaņas”.

Iecirkņa ”Daugava” vadītājs Vjačeslavs Troškovs savulaik aktīvi iesaistījies vēlēšanās, bet šobrīd no politikas esot pagājis malā: “Kungi, es vēlos informēt, ka saskaņā ar saviem amatiem es neesmu pilnvarots dot kaut kādu publisku interviju. Paldies!”

“Tur strādā, pirmkārt, ļoti daudz cilvēku. Otrkārt, tie cilvēki tur strādā daudzus gadus un ja mēs paskatīsimies, no kurām partijām šie cilvēki nākuši uz šo darbu, tad iespaids, kas varētu rasties par to, ka RNP ir kaut kāds “Saskaņas” pakļautībā strādājoša iestāde, tas ir ļoti maldinoši. Tiešām,” norāda Saeimas deputāta Regīna Ločmele-Luņova, kas iepriekš arī nedaudz pastrādājusi ”Rīgas namu pārvaldniekā”.

Partijas cilvēku likšana amatos bijusi līdzšinējo gadu apzināta Saskaņas pieeja. Tas ļauj kontrolēt informāciju, iepirkumus un naudas apriti. Līdzās tam cieši stāvējis uzņēmējs Ēriks Teilāns. Kad 2009.gada jūlijā Nils Ušakovs iesēdās Rīgas mēra krēslā, Teilāns kļuva par viņa padomnieku.

Teilānam piederošā apdrošināšanas kompānija “Baltijas apdrošināšanas nams” jeb “BAN” šo gadu laikā ticis pie līgumiem Rīgas struktūrās. Vēl pērnā gada novembrī kopā ar divām citām kompānijām “BAN” ieguva trīs miljonu līgumu par “Rīgas satiksmes” darbinieku veselības apdrošināšanu. Vasarā par 248 000 eiro darbiniekus apdrošināja ”Rīgas meži”. Teilāna sievai piederošā apdrošināšanas brokeru firma “Attollo brokers” izmantoja iespēju, ka pašvaldība var izvēlēties jebkuru apdrošināšnas brokeru uzņēmumu. Kas tad tālāk arī bez konkursa var noslēgt daudzmiljonu līgumus ar jebkuru apdrošinātāju. Šādi Teilāna ģimene apkalpoja “Rīgas satiksmi” un “Rīgas namu pārvaldnieku”.

Tieši Nila Ušakova pārraudzītajā “Rīgas namu pārvaldniekā” karjera sākusies vēl diviem ar Teilānu saistītiem cilvēkiem. Viens no viņiem – Teilāna meita Elīna. Šobrīd viņa strādā par Finanšu direktora vietnieci ”Rīgas namu pārvaldniekā”.

“Teilānes kundze strādā uzņēmumā jau no 2011. vai 2012. gada. Tas ir ļoti ilgs periods. Darbība saistīta ar finanšu pārvaldi. Jautājumi, kas skar finanšu dokumentus, apriti un uzskaiti. [..] Darba pieredze uzņēmumā ir ļoti ilgstoša – sākot no stipri zemākiem amatiem un līdz ar to ir grūti pateikt, ka varētu būt kāda korolācija ar vecākiem. Šeit ir runa tieši par profesionālo darbību un cilvēks ir strādājis sākot no zemāka līmeņa un ir audzis šajā laika periodā. Ja mēs runājam par tik ilgiem gadiem, tad šāda izaugsme ir tikai un vienīgi loģiska,” uzskata Rīgas namu pārvaldnieks Komunikācijas nodaļas vadītājs Krists Leiškalns.

Teilāna meita ne tikai strādā rīdzinieku labā, bet arī organizē privāto biznesu. Pēc Uzņēmumu reģistra prasības “ofšoriem” atklāt patiesos labuma guvējus, vairākās Ērika Teilāna kompānijās atklājies, ka aiz Maltā reģistrētas pastkastītes firmas (“Septentrio Holdings Ltd”) stāv Teilāna meita. Un šim “ofšoram” pieder vairākas firmas (“LatOstTrans”, “NORD HOLDINGS”, “Kowloon Harbour Estates”), kas reģistrētas Latvijā. Viena apsaimnieko māju, kurā atrodas kompānija “BAN”. Citai firmai kā norādīts kādā Rīgas domes lokalplānojuma dokumentā, pieder zeme Zaķusalā.

Pirms trim gadiem “Rīgas namu pārvaldnieka” darbiniece Elīna Teilāne kļuva par īpašnieci sportiskajam apvidus auto, ar ko kādu laiku brauca Nils Ušakovs.

Iespējams sakritība, bet tādas pašas markas un izlaiduma gada auto nu redzams pēdējā deklarācijā, ko VID iesniedzis Teilānes vīrs Jevgenijs Korols. Vēl 2012. gada sākumā Korols bija tehniķis “Rīgas namu pārvaldniekā”, taču tad kļuva par Tehniskās pārvaldes direktoru un pēc tam jau gadu vēlāk nonāca valdē. Tieši ap šo laiku Korols kļūst par Ērika Teilāna znotu.

Šobrīd trešo gadu Korols ir valdes loceklis pašvaldības uzņēmumā “Rīgas siltums”. Nekā personīga piektdien vēlējās viņu sastapt. Bet, uzzinājis, ka par viņu interesējas žurnālisti, valdes loceklis pēc sapulces aizsteidzās no biroja pa citu izeju.

“Viņš ir ilgstoši strādājis un viņa nopelns un pienesums ir jūtams. Energoefektivitātē un nekustamo īpašumu pārvaldīšanā,” skaidro AS “Rīgas siltums” Valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis, kurš nezina atbildēt, vai tieši  ģimeniskas attiecības ar Ēriku Teilānu palīdzējis viņam virzīties pa karjeras kāpnēm uzņēmumā. “Iepriekš es to nezināju. Es jau esmu tikai ievēlēts savā amatā un ja man būtu jāizvēlas sava komanda un es par to atbildētu, tad es droši vien atbildētu uz šiem jautājumiem, kas jums ir. Bet es šobrīd esmu tikai kā darba ņēmējs,” skaidroja Talcis.

“Rīgas siltumā” raidījumam apstiprināja, ka Teilāna znots valdē 2015 .gadā nonāca bez konkursa. Tas, ka zināts par Koraļa radnieciskajām saitēm ar Teilānu, tiek noliegts.

“Nav mans pienākums un nav mana interese par to, kas ir Teilāna kungs es dažreiz zinu no dažiem raidījumiem, kas notiek svētdien dienas otrajā pusē. Un ne mazāk un ne vairāk,” pauž Rīgas domes vicemērs Oļegs Burovs.

Neoficiāli zināms, ka kopš pagājušā gada, kad sākās KNAB aresti saistībā ar Rīgas Satiksmi, Teilāns Latvijā nav redzēts. Deklarētā adrese viņam ir Monako, bet pārsvarā viņš šajā laikā uzturoties Apvienotajos Arābu Emiratos un arī Šveicē.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs raidījumam nekomentē izskanējušos informāciju.

Vēl par kādu nelāgu notikumu, kurā iesaistīta Teilāna apdrošināšnas kompānija “BAN”. Tā bija apdrošinājusi Rīgas pili, kad 2013. gada jūnijā tajā izcelās ugunsgrēks. Kā apliecināja pils saimnieks ”Valsts nekustamie īpašumi” – piecarpus gadu laikā Teilāna uzņēmums tā arī kompensācijā nav atmaksājis ne centa. Šobrīd turpinās divas tiesvedības – krimināllietā par pašu ugunsgrēka faktu. Bet civillietā tiek skatīts jautājums par apdrošināšanas prēmiju izmaksu.

Foto: F64

Pievienot komentāru