autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Stendzenieks nosauc pašnāvnieciskāko priekšvēlēšanu reklāmas kampaņu

«Partijai «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» Saeimas vēlēšanās bija vissmieklīgākā un pašnāvnieciskākā reklāmas kampaņa, ZZS iebraukuši Saeimā pateicoties sava premjera amata kandidāta Aivara Lemberga harizmai, bet «Vienotībai» un «Saskaņas centram» reklāma nav bijusi nepieciešama. Šādu viedokli radiostacijai «Baltkom 93,9» pauda aģentūras «!Mooz» direktors Ēriks Stendzenieks.

Komentējot apvienības «Par labu Latviju» (PLL) priekšvēlēšanu reklāmas kampaņu, kuras autors ir viņš pats, Stendzenieks sacīja, ka šīs viņam bijušas grūtākās vēlēšanas profesionālās karjeras laikā, bet to rezultāts PLL bijis labāks, nekā cerēts (PLL ieguvuši astoņus mandātus, katra vieta apvienībai izmaksājusi gandrīz 112 000 latu), rakstaApollo.lv.

«Ja kādu tas nomierina, tad esmu gatavs nākt klajā ar preses relīzi: «Veliet visu vainu uz mani!». PLL bija ļoti grūti pārdodams produkts, Latvijas mediji [Andri] Šķēli un [Aināru] Šleseru bija uztaisījuši par grēkāžiem, un tas bija galvenais «Vienotības» trumpis. Pajautājiet jebkuram mārketinga speciālistam, ko nozīmē īsā laikā no jūnija līdz oktobrim tirgus daļu palielināt no 1,5 līdz 8% – jūs apbērtu ar zeltu. Reklāma – tas ir tikai viens lielas ķēdes posms,» sacīja Stendzenieks.

Viņš tāpat arī atzīmēja, ka labprāt gribētu būt tik liela autoritāte reklāmistu vidū, lai partijai varētu norādīt, kurus cilvēkus svītrot no partijas rindām, un kurus tur atstāt.

Stendzenieks uzskata, ka «Vienotība» kā pašvaldību vēlēšanās Šlesers, priekšvēlēšanu cīņā kā trumpi izvirzījuši «premjeru», pretnostatot citiem kandidātiem Valdi Dombrovski. Visām partijām nācās pielāgoties, liekot uzsvaru uz personībām. «Pirms pusotra gada apkrāptie pensionāri nobalsoja par Dombrovski kā par mierīgu cilvēku, kuru var pažēlot. Vienus melus cilvēki parasti piedod. Turklāt cilvēki nobalsoja par neeksistējošiem uzlabojumiem ekonomikā. Šeit savu lomu nospēlēja latviešu mentalitāte – «Sliktāk vairs nebūs? Kaut kas it kā uzlabojas? Nu, lai jau vien strādā tālāk…», – uzskata Stendzenieks.

«Visu Latvijai-TB/LNNK» Saeimā iekļuvuši, pateicoties nacionālistiskai retorikai. «Ņemot vērā to, ka pārsvarā Saeimā iekļuvuši VL pārstāvji, mēs vēl no viņiem dzirdēsim dīvainas lietas. Ko viņi darīs 16.martā, un kā uz to skatīsies citviet Eiropā? Kā viņi reaģēs 9.maijā? Domāju, viņi vienmēr «svinēs» šos datumus un ieturēs savu kursu. Raivis Dzintars ir principiāls, spītīgs cilvēks, viņš nekad neatkāpsies no saviem uzskatiem,» ir pārliecināts reklāmists Stendzenieks.

Partijas «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL), kura nepārvarēja piecu procentu barjeru, reklāmu Stendzenieks nodēvēja par «vissmieklīgāko politisko kampaņu, kādu jelkad redzējis». «Nezinu, kas to taisīja, bet kā pirmo kandidātu sarakstā iekļaut latvieti-spekulantu Gintu Lazdiņu, kurš kļuvis pazīstams, pateicoties savai krāpnieka un dīvaiņa reputācijai, ir tas pats, kas būtu, ja «Visu Latvijai» kā pirmo sarakstā iekļautu PCTVL pārstāvi Vladimiru Buzajevu. Tas ir ļoti elegants politiskās pašnāvības veids. Absurda komēdija,» noteica reklāmists.

«Saskaņas centram», kas vēlēšanās ierindojās 2.vietā, pēc Stendzenieka domām, vispār nebija nepieciešama reklāma. Tāpat kā «Vienotībai». «Viņiem pietika ar vienu plakātu «Ušakovs – mērs, Urbanovičs – premjers». Principā reklāmas kampaņa viņiem nav ne palīdzējusi, ne arī traucējusi, uzskata Stendzenieks.

Zaļo un zemnieku savienības labākā reklāma bijusi premjera amata kandidāts Ventspils mērs Aivars Lembergs. «Viņš ir lielisks orators,» sacīja Stendzenieks un piebilda, ka, neraugoties uz to, ka šis cilvēks ir daudz bagātāks un ietekmīgāks par gandrīz jebkuru Latvijas iedzīvotāju, piemēram, sarunā ar žurnālistu viņš var pateikt kaut ko tādu: «Es tur ar sunīti paskraidīju, kotletītes izcepu, drusku pamasēju muguriņu, un man vairs nekas nav vajadzīgs…». «Un visi tantuki raud un piketē pie tiesas nama, teica reklāmists un piebilda, ka viņš auditoriju piesaista ar savu harizmu. Tomēr ZZS pati par sevi nemaz nav harizmātiska. Tā nekad neiestājas strikti ne par, ne pret kaut ko, pieslienas pie stiprākā,» radio «Baltkom 93,9» teica Stendzenieks.

«Pasaulē nav nevienas grāmatas ar nosaukumu «Kā uzvarēt vēlēšanās». Ir tikai grāmatas «Kā mēs uzvarējām…» vai «Kā mēs zaudējām vēlēšanās». Atskatoties, ieraudzīt pieļautās kļūdas un veiksmīgos lēmumus var itin vienkārši. Taču tas nebūt nenozīmē, ka nākamajās vēlēšanās startēsi veiksmīgi. Politika – tā ir fortūna un neparedzamība».

Autors: www.apollo.lv

Pievienot komentāru