Sešgadnieku nesūtīšana skolā paredzēs pievienot vēl vienu mācību gadu
Atceļot skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma, būs jāpievieno viens papildu gads skolā mācību saturā, tā LTV raidījumā “Viens pret vienu” paziņoja “Skola 2030” mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa.
Viņa norādīja, ka skolu mācību saturs ir sadalīts atbilstoši vecumam – pašlaik tas ir pieskaņots modelim, ka bērni skolas gaitas sāk sešu gadu vecumā un beidz 18 gados.
Kā zināms, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ceturtdien, 31. maijā, konceptuāli noraidīja ieceri par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.
Kā norādīja Oliņa, ja deputātu lēmums paliks spēkā, tad alternatīva būs pievienot vēl vienu papildu gadu skolā.
Grozījumus par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā bija rosinājusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
Tie paredzēja uzsākt samērīgu, līdzsvarotu un elastīgu pāreju uz pamatizglītības satura apguvi, sākot no 6 gadu vecuma, nodrošinot iespējas 1.klases izglītības programmu īstenot arī pirmsskolā. Savukārt piecgadīgiem bērniem pirmsskolas izglītības posmā ir paredzēta vienu gadu ilga obligātā sagatavošana pamatizglītības ieguvei.
Saskaņā ar ģimenes ārsta, psihologa atzinumu sagatavošanas programmā bērns varēs mācīties vēl vienu gadu, mācības 1.klasē uzsākot septiņu gadu vecumā.
Vienlaikus iecerētajām izmaiņām izglītībā jau iepriekš bijuši vairāki pretinieki. Jau vairāki Latvijas iedzīvotāji parakstījuši sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” par pašreizējā skolas gaitu uzsākšanas vecuma saglabāšanu. Arī koalīcijā nav viennozīmīgs atbalsts šīm izmaiņām.
Komisija vēl turpina spriest par ar šo jautājumu saistītajiem iesniegtajiem priekšlikumiem. Tāpat par šīm izmaiņām vēl būs jābalso Saeimai.
Foto: Pixabay