autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Rīgas atkritumu saimniecībā sola apvērsumu

Līdz 15. septembrim rīdziniekiem ir jāpārslēdz jauni līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošināšanu. Līdzšinējie atkritumu apsaimniekošanas līgumi pēc 15. septembra vairs nebūs spēkā esoši, raksta NRA.lv.

Līgumi jāpārslēdz ar 2019. gada jūnijā izveidoto akciju sabiedrību Tīrīga.

Paredzēts, ka šī akciju sabiedrība veiks dalītās atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūras izveidi un modernizāciju, ierīkos sadzīves atkritumu dalītās savākšanas punktus, šķiroto atkritumu savākšanas laukumus un veiks citus darbus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Rīgas domei līdz 29. jūlijam lūdza paskaidrot plānoto atkritumu apsaimniekošanas sistēmu ar a/s Tīrīga. Ministrija tā rīkojusies, pamatojoties uz saņemtajām iedzīvotāju sūdzībām publiskajā telpā un analizējot pieejamo informāciju par Rīgas pašvaldības atkritumu apsaimniekošanas sistēmu un atkritumu apsaimniekotāja maiņu.

VARAM norāda, ka šobrīd spēkā esošie Rīgas saistošie noteikumi Nr. 90 Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas saistošie noteikumi ietver novecojušu pieeju un informāciju, un secina – pirms iedzīvotāji tiek aicināti pārslēgt līgumu ar jauno atkritumu apsaimniekotāju a/s Tīrīga, pašvaldība nav aktualizējusi vai izdevusi jaunus saistošos noteikumus, kas saskaņoti ar VARAM. Saistošajiem noteikumiem ir jābūt vērstiem uz to, lai iedzīvotājus nodrošinātu ar vienlīdzīgiem pakalpojumiem, tajā skaitā ar atbalstītu iespēju iesaistīties atkritumu šķirošanā to rašanās vietā. VARAM norāda, ka pašvaldībai ir jāparedz iespēja iedzīvotājiem, kuri dzīvo privātmājās, izvēlēties arī retāku izvešanas biežumu nekā katru otro nedēļu.

Tīrīga norāda, ka iedzīvotājiem un juridiskām personām līgumi ir jāpārslēdz, VARAM iebildumi to neietekmē. Savukārt Rīgas domē tiek gatavoti jauni saistošie noteikumi, kas tuvākajā laikā tiks virzīti izskatīšanai domē. Tajos būs risināti VARAM izteiktie pārmetumi, piemēram, atkritumu izvešanas biežums būšot samazināts un sasaistīts ar deklarēto cilvēku skaitu īpašumā, lai cilvēkiem būtu kaut kāda motivācija šķirot atkritumus.

KAS NOTIKS?

No šā gada 15. septembra Rīgā būs viens atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzējs a/s Tīrīga, kas nodrošinās vienotu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu un vienādus nosacījumus visiem iedzīvotājiem, arī atkritumu šķirošanas sistēmas ieviešanu.

Pašvaldības atklātā konkursa rezultātā noslēgto vienošanos maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu visiem Rīgā būs vienāda – 17,38 eiro par kubikmetru, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Turpmāko gadu laikā a/s Tīrīga sola izveidot vai modernizēt 2500 dalītās atkritumu vākšanas punktu un līdz 2022. gada vasarai izveidot 12 šķiroto atkritumu savākšanas laukumus Rīgā, kuros iedzīvotāji varēs nodot arī dažādus nestandarta mājsaimniecības atkritumus, piemēram, lielgabarīta un bioloģiski noārdāmos (pārtikas, dārza u.c.) sadzīves atkritumus.

Par šķiroto atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotāji nemaksās.

Projekta gaitā tiks nomainīti transportlīdzekļi, Vecrīgā un tās apkārtnē uzstādīti pazemes tipa konteineri, veikta sadzīves atkritumu konteineru personalizācija,

Līgumi par atkritumu apsaimniekošanu jāpārslēdz visiem Rīgas iedzīvotajiem – gan fiziskām, gan juridiskām personām. Privātmāju iedzīvotāji paši pārslēdz sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgumus ar jauno pakalpojumu sniedzēju; daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju līgumus pārslēdz namu apsaimniekotājs, kas pēc tam par to informē dzīvokļu īpašniekus un nosūta rēķinu par atkritumu apsaimniekošanu; juridisko personu līgumu pārslēgšanu nodrošina īpašuma apsaimniekotājs vai pats īpašnieks.

KĀ JĀRĪKOJAS?

Līgumu pārslēgšana ar jauno atkritumu apsaimniekotāju ir iespējama gan elektroniski, gan klātienē klientu apkalpošanas centros.

Līgumus var pārslēgt interneta vietnē www.tiriga.lv vai klātienē kādā no klientu apkalpošanas centriem:

Pepsi Bowling Sporta un atpūtas centrā Uzvaras bulvārī 10 (darbdienās: plkst. 8-18; sestdienās: plkst. 10-15);

Rīgas domes klientu apkalpošanas centrā Brīvības ielā 49/53 (darbdienās: plkst. 8-19).

Informācija pa tālruņiem: 1848*, 67847844 (*maksa par zvanu saskaņā ar operatora noteiktajiem tarifiem).

Saziņai var izmantot arī e-pastu: klienti@tiriga.lv.

Antra Gabre

Pievienot komentāru