autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Rebenoks: Nemiro ir kļuvis “Vienotībai” neērts

Pret ekonomikas ministru Ralfu Nemiro (KPV LV) tiek vērsta politiskā izrēķināšanās, jo koalīcijai OIK ir izdevīgs, intervijā Neatkarīgajai sacīja ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks Pāvels Rebenoks.

“Pirms dažām nedēļām premjers Krišjānis Kariņš privātā sarunā Ralfam Nemiro teica: “Lūdzu nevirzi to likumprojektu Saeimā,” ar to domājot Saeimā iesniegto OIK atcelšanas likumprojektu.Bet ekonomikas ministrs saviem vēlētājiem solīja OIK atcelt, un, lai solījumus varētu īstenot, viņš ilgstoši strādāja pie šī likumprojekta radīšanas. Ministrs premjeram godīgi atbildēja, ka šo likumprojektu tomēr virzīs. Un lūk – pielaides valsts noslēpumam noņemšana arī ir premjera atbilde. Pielaides noņemšana ir tikai un vienīgi premjera politiska atriebība par konstruktīvo ministra darbu, pildot valdības deklarācijā ierakstīto. Tur skaidri un gaiši ierakstīts, ka viens no valdības uzdevumiem ir likvidēt OIK. Ministrs ir sagatavojis attiecīgo likumprojektu un par to tagad dabū ciest,” pauda Rebenoks.

Otrs iemesls, pēc viņa sacītā, ir saistīts ar Pētera Ragauša Skultes sašķidrinātās gāzes termināla projektu, ko neapšaubāmi ekonomikas ministrs un viņa komanda nevarēja pieļaut, jo tas būtu OIK-2. “Nav pieļaujama līguma slēgšana ar Latvenergo par sašķidrinātās gāzes iegādēm no Skultes termināla. Ministrs paziņoja, ka ir arī trešais iemesls. Viņš ierosināja atslepenot un publiskot dokumentus par Parex bankas pārdošanu. Lūk, šie trīs iemesli, kādēļ Ralfs Nemiro kļuvis neērts Vienotībai ar Kariņu priekšgalā,” teica Rebenoks.

Vaicāts, no kā ekonomikas ministrs saņēmis ziņu par pielaides anulēšanu, Rebenoks skaidroja: “Ceturtdien, dienu pirms oficiālā paziņojuma par pielaides atņemšanu, Doma laukumā ministru noķēra žurnāliste Ilze Jaunalksne un atklāja to, ka ministram noņemta pielaide. Ministram tā bija pirmā dzirdēšana. Ministram joprojām nav rakstiskas informācijas no SAB, ka viņam patiešām pielaide ir noņemta un kāda ir motivācija. Pielaides anulēšanu var pārsūdzēt ģenerālprokuroram, pēc tam tiesai. Ministra rīcībā nav šī lēmuma. Zīmīgi, ka žurnāliste zināja par pielaides noņemšanu pat pirms premjera, kurš faktiski pārrauga SAB darbu. Rodas jautājums, kuram tad ir šī pielaide jāatņem – ministram vai SAB vadītājam? Kā var būt tā, ka valsts noslēpumu saturoša informācija tiek izpausta žurnālistei dienu iepriekš, pirms par to tiek informēts premjers? Tā taču ir nepieļaujama situācija! Šis gadījums ir jāizmeklē Militārās izlūkošanas un drošības dienestam. Jāuzsāk dienesta pārbaude. Šis ir valsts nacionālās drošības jautājums.”

Viņš turpināja, ka premjers lūdzis ministru atkāpties no amata pašam. “Nemiro atbildēja, ka neatkāpsies, jo tam nav pamata. Motivācija bija tāda, ka valstī ir ārkārtas stāvoklis. Pēc šīs sarunas ministrs saprata, ka Kariņš grib, lai šī valdība krīt. Premjera vienīgais uzdevums ir smaidīt un veidot sev labu tēlu. Tas ir vienīgais, ko viņš savas premjerēšanas laikā ir darījis. Kariņš saprot, ka dēļ šī koronavīrusa ekonomika brūk, budžets nepildās. Viņš kā premjers nespēj izpildīt savus solījumus. Šis gads būs traģisks. Tādēļ premjeram vajag, lai šī valdība krīt. Viņš pats nav gatavs demisionēt. Premjeram vajadzīgs iemesls, kura dēļ valdība varētu krist,” norādīja Rebenoks.

“Nav šaubu, ka valdība vairs nevar pastāvēt. Valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis, bet premjers pieļauj, ka viņa ministram bez tiesiska pamatojuma atņem pielaidi! Ko pēkšņi tādu sliktu Ralfs Nemiro izdarījis? Tā ir politiska izrēķināšanās, kas īstenota valstij grūtā brīdī. Šo koalīciju neinteresē valsts, tās iedzīvotāji; viņus neinteresē tas, ka uzņēmēji nonākuši grūtībās. Tūrisma nozarē vien kritums ir 90%. Cilvēki tiek atlaisti no darba. Viņus interesē tikai un vienīgi OIK – šis Vienotības biznesa projekts. Kā nekā 2 miljardi eiro no tā vēl nav iegūti. Tagad vēl plāno taisīt OIK-2. Premjers par to ir personīgi atbildīgs. Bet KPV LV premjera kandidāts ir Ralfs Nemiro. Viņš uzsāks pārrunas ar Saeimā pārstāvētām partijām par jaunas koalīcijas izveidi. Šī koalīcija ar piektdienu ir izbeigusies. Šāda koalīcija ir pretvalstiska. Šajā grūtajā brīdī Ralfam Nemiro ir jāuzņemas atbildība par ārkārtas situāciju valstī, jāuzņemas līdera loma un jāsāk veidot jauna valdība. Šī valdība ir kritusi,” norādīja Rebenoks.

“Jārunā ar visiem Saeimā pārstāvētajiem spēkiem, izņemot bordānistus un viņu sabiedrotos. Bordānisti nākamajā valdībā nebūs pārstāvēti. Vērojot pēdējo nedēļu Saeimas sēdes, esmu pārliecinājies, ka šai koalīcijai zudis vairākums. Nav vairākuma arī komisijās. Pirmdien partijai ir jāpieņem šāds lēmums, jo cita lēmuma nevar būt. Šo koalīciju balstīt vairs nav iespējams. Nevienu citu kandidātu ekonomikas ministra amatam KPV LV nevar piedāvāt un neviens netiks piedāvāts. Tas būtu pretvalstiski. Kariņš var tikai smaidīt un runāt par neko. Šādā grūtā brīdi premjera pienākumus ir jāpārņem cilvēkam, kurš saprot, kā valsts jāpārvalda. Ekonomikas ministra vadībā jau ir izstrādāta ekonomiskā programma, kā valstij jārīkojas ārkārtas situācijas ietvaros, kā jāatbalsta uzņēmējdarbība,” pauda Nemiro padomnieks.

Kā norādīja ministra padomnieks, gadījumā, ja partija samierināsies un nolems virzīt ministra amatam citu kandidatūru, par nākamo koalīcijas upuri kļūs iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. “To visu producē Bordāns un Kariņš. Viņi darbojas kā vienota ģimene, kurai ir savas oligarhu diktētas biznesa intereses. Viņiem nospļauties par to, ir vai nav ārkārtas situācija valstī, mirst vai slimo cilvēki. Viņiem galvenais ir saglabāt OIK un īstenot OIK-2 projektu,” teica Rebenoks.

Foto: Valsts kanceleja

Pievienot komentāru