autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Politzīmols “KPV LV” bankrotē uz līderu konflikta fona

KPV LV kā politiskais zīmols ir bankrotējis. To atzīst partijas līderi Saeimā, kas vēlas mainīt organizācijas nosaukumu, gan partiju dibinājušais Artuss Kaimiņš, kas, zaudējis partijas biedru uzticību, nu aicina organizāciju pašlikvidēties. Nevienu no šīm vēlmēm nebūs viegli realizēt, jo maz ticams, ka 8. februārī sasauktā partijas biedru pilnsapulce būs lemttiesīga, vēsta NRA.lv.

To, ka līdzīgi aizvadītajam, arī šajā gadā uz biedru pilnsapulci varētu neierasties pietiekams biedru skaits, lai nodrošinātu kvorumu, apzinās arī tie KPV LV Saeimas frakcijas biedri, kuri cer uz organizācijas reanimēšanu, nomainot tās nosaukumu. Viens no scenārijiem, kā nodrošināties pret lieku laika tērēšanu par spīti kvoruma trūkumam, paredz, ka tajā pašā dienā tiks sasaukta nākamā biedru pilnsapulce, kura tad būtu lemtspējīga neatkarīgi no klātesošo biedru skaita.

Ja šis scenārijs realizēsies, tad pirmais pilnsapulces uzdevums būs jaunas valdes ievēlēšana, no tās patriecot A. Kaimiņu. Ja tas izdošoties, tad partijas dibinātājs tikšot izslēgts arī no pašas partijas.

Publiski izskanējis, ka viens no valdes priekšsēdētāja kandidātiem varētu būt iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, taču partijas līderi to noliedz – ministra kandidatūra partijā pat neesot apspriesta. Vietu valdē, visticamāk, saglabās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs, bet jaunpienācējs varētu būt viņa vietnieks Ēriks Pucens.

Jaunajai valdei partija uzdošot vairākus steidzamus darbus: jaunu statūtu izstrādi, darbu pie reģionālo nodaļu tīkla paplašināšanas un jauna partijas nosaukuma izraudzīšanās. A. Zakatistovs neslēpj, ka nosaukums KPV LV galvenokārt asociējas ar A. Kaimiņu, kas partijai pēdējā laikā nodarījis vairāk ļauna nekā laba. Nomainot to, politiķi cer nodedzināt pēdējo tiltu starp sevi un vēlētāju nežēlastībā kritušo A. Kaimiņu.

Izzināt, kāds varētu būt jaunais KPV LV zīmols, Neatkarīgajai neizdevās, taču vairāki avoti apliecināja, ka partija, saglabājot konservatīvu garu, strādās, lai valsts pārvaldi padarītu racionālāku un mazākus līdzekļus prasošu. Šāds turpmākās darbības vektors un par to sniegtie skaidrojumi dažiem koalīcijas partneriem jau izvilinājuši smaidu un rosinājuši piedāvāt savu variantu jaunajam partijas nosaukuma – VKP LV jeb Valsts kontroles partija.

Jaunajai valdei būs arī jāpieņem lēmums par dalību iespējamajās Rīgas domes vēlēšanās. Līdz šim partija pretojusies šai Attīstībai/Par! pārstāvošā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces pārējo koalīcijas partneru atbalstītajai iecerei, taču jau tuvākajā laikā KPV LV varētu mainīt savu nostāju. Proti, tiek gaidīts uz jaunu informāciju par gadiem ilgi notiekošo Rīgas satiksmē, kas partijai ļautu mainīt savu līdzšinējo nostāju, nezaudējot seju.

Tikmēr KPV LV redzamākais un atpazīstamākais dibinātājs – A. Kaimiņš paziņojis, ka, viņaprāt, viņa izlolotajam politiskajam spēkam vajadzētu pašlikvidēties, jo tas pašlaik valstij nodara vairāk ļaunuma nekā labuma un organizāciju ar pārdēvēšanu izglābt neesot iespējams.

Intervijā Latvijas Radio raidījumam Krustpunktā A. Kaimiņš pauda, ka no partijas pašlikvidēšanās ieguvēji būtu visi, un viņš aicinās tos partijas biedrus, kas domā līdzīgi kā viņš, lemt par partijas pašlikvidāciju. Ar šādu aicinājumu viņš nolēmis nākt klajā tajā pašā biedru sapulcē, kurā viņu iecerēts izslēgt no partijas.

A. Kaimiņš uzskata, ka viņa kļūda, dibinot partiju, bija nepietiekami stingrs biedru filtrs, rezultātā tur nokļuvuši tādi cilvēki, kas kardināli mainījušies.

Vērtējot KPV LV pārdēvēšanās plānus, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors un politologs Ojārs Skudra atzīst, ka tā ir racionāla doma, taču ar to nepietiks, lai pietiekami distancētos no nevēlamiem personāžiem. Lai pārmaiņas viszemāk starp Saeimā ievēlētajām partijām vērtētajai organizācijai patiešām nestu iecerētos rezultātus, tai nepieciešams arī atteikties no populisma un pārvērsties par monolītu politisko spēku.

Jau vēstīts, ka 8. janvārī KPV LV Saeimas frakcija nolēma no tās sastāva izslēgt divus Saeimas deputātus – A. Kaimiņu un Aldi Blumbergu. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā abu deputātu ilgstošo attieksmi pret partijas Saeimas frakcijas darbu. «Mēs jau sen nejūtam šos deputātus kā komandas spēlētājus un biedrus,» paziņoja Ē. Pucens, pēc kura vārdiem, A. Kaimiņš un A. Blumbergs balsojumos ir uzticīgi valdības koalīcijai, bet ne partijai un tās darbam Saeimas frakcijā.

KPV LV frakcijā joprojām esošie no partijas saraksta Saeimā ievēlētie deputāti nu jau atklāti vīpsnā, ka viņu kādreizējais līderis ilgāku laiku vairāk laika pavada Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas kabinetos.

Jānis Lasmanis

Foto: Saeimas kanceleja

Pievienot komentāru