autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Pēteris Apinis: Drīz Kariņš būs spiests publiski nopērt Pavļutu

Neviens nav nodarījis vakcinācijai tik daudz ļaunuma kā Kariņš, Pavļuts un Juhņēviča, intervijā “Neatkarīgajai” pauda ārsts Pēteris Apinis.

“Ar vakcināciju nodarbojas cilvēki, kuri pat nenojauš, kas ir vakcīnas. Vakcīnas ir bioloģisks medikaments, un medikamentus izraksta ārsts, nevis politiķis vai muzikants. Pavļuts savulaik ārstu biedrības valdē paziņoja, ka ļoti daudz saprot medicīnā un pat špricēt protot. Tur viņš arī ir palicis: viņaprāt, vakcinācija ir tikai špricēšana. Šajā zināšanu līmenī atrodas arī Veselības ministrija, no kuras daži pēdējie ministri ir padzinuši ārstus un pieredzējušākos ierēdņus. Ministrijas sapratne par unikālu, bet lielā mērā pētniecības stadijā esošu produktu – mRNS vakcīnām – ir sapratne par stikla pudelīti ar cenu. Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, profesore Dace Zavadska var apgaismot ierēdņus no rīta līdz vakaram, bet ierēdņiem nav sešu gadu medicīnas studiju, lai kaut ko saprastu. Vakcīnu iepirkumu kļūdas nāk no tā, ka valsts atbildīgā politiskā amatpersona un atbildīgie ierēdņi slimo ar trešā kursa studentu slimību – visu zinu, protu izrakstīt ibuprofēnu,” norādīja Apinis.

Viņš uzsvēra, ka šobrīd Latvijā vakcinē 10 – 20 reižu mazāk cilvēku, nekā būtu nepieciešams: “Eiropas Savienība ir izvirzījusi mērķi nedēļā izlietot 100 000 vakcīnu uz miljonu iedzīvotāju. Pieņemot, ka Latvijā būtu vakcinējami 1,4 miljoni iedzīvotāju, tad katru dienu, ieskaitot sestdienas, svētdienas un svētku dienas, vajadzētu vakcinēt 20 000 iedzīvotāju. Tā kā ikvienam iedzīvotājam jāvakcinējas divas reizes, vakcinācija šādā tempā aizņemtu vismaz piecus mēnešus, un kolektīvā imunitāte tiktu sasniegta rudenī.”

Pēc viņa paustā, Latvijā katru dienu, kad tiek vakcinēti divi vai trīs tūkstoši, valdībai lojālie sabiedriskie mediji vakcinēto skaitu cildina tādā toņkārtā, kas līdzinās Levitāna balsij Otrā pasaules kara laikā: “Cildinot savus sasniegumus vakcinācijā, kāda atbildīga amatpersona sasit spārnus un dzied „kikerigū” kā gailis uz mēslu kaudzes, tiklīdz vista ir izdējusi olu.”

“Ja Latvijā vakcinācija turpināsies Pavļuta un Juhņēvičas vadībā tikpat „veiksmīgi” kā līdz šim, kolektīvā imunitāte tiks sasniegta 2025. gadā, un līdz tam būs obligātas maskas, ziepes, mājsēde, aizliegumi pirkt grāmatas, ieiet aptiekā vienlaikus diviem, apmeklēt savus slimos tuviniekus utt. Bet ļoti „svarīgi” būs ielaist un neārstēt citas slimības, kas nav Covid-19. Vismaz šobrīd Veselības ministrijai un ministram šķiet, ka nav ne vēža, ne sirds slimību, ne psihisko un citu slimību,” norādīja Apinis.

Īpaši viņš kriizēja Pavļutu, norādot, ka viņš ministra krēslā sēž jau vairāk par 100 dienām, un mēs jau varam apkopot viņa veikumu: tas ir vakcinācijas haoss: “Pavļuts svaidās ar naudu – 5,5 miljonus tērē vakcinācijas centriem, septiņus miljonus jaunajai Pavļuta vārdā nosauktajai e-veselībai, pusotru miljonu Vakcinācijas birojam, bet daži miljoni aizejot reklāmas kampaņai – nenodrukātajai avīzei, rullīšiem valsts televīzijā un džingliem radio, nobūstētām reklāmām sociālajos tīklos un „Re:Baltikai”, kas „atmasko” šo nejēdzīgo tēriņu noliedzējus. Ja šo naudu samaksātu ģimenes ārstiem, veselības centriem un slimnīcām, vakcinācijā mēs būtu Eiropas līmenī, ja ne priekšā.”

“Kovidpandēmijas dzinulis ir nauda, kas tiek nozagta valstij, respektīvi, mums visiem – nodokļu maksātājiem. Piemēram, pirmdien valdība nolēma, ka kovidkrīzes mazināšanai piešķirs 126,5 miljonus eiro. Valdošo partiju vadītāju alkatīgajai rosībai ir tāds vērdiņa atspulgs… Ne santīms no šīs naudas netiek medicīnai. Bet par 56 miljoniem, Pavļutam pat neko nedarot, varētu iepriekšminētajos piecos mēnešos pilnībā veikt visu vakcināciju Latvijā. Elementāra matemātika. Pieņemsim, ka viena cilvēka vakcinācija maksā 20 eiro ar visu pierunāšanu, aicināšanu, ārsta apskati, reģistrāciju – tādā gadījumā tie ir 1,4 miljoni. Tā ir Eiropas cena – 20 eiro par vakcīnu, bet iespējams, ka Latvijā varētu runāt par 16 vai 18 eiro. Bet Pavļuts ģimenes ārstiem vai slimnīcām par vakcināciju maksā sešus vai septiņus eiro, savukārt nejēdzīgo vakcinācijas centru noma (tikai noma!) šobrīd uz vienu vakcinējamo (nav jau vakcīnu atbilstoši caurlaides spējām) izmaksā līdz astoņiem eiro. Nerunājot par reklāmām un vakcinācijas biroja zelta krēsliem,” sacīja Apinis.

“Manuprāt, 1000 vakcinācijas pretinieki nav nodarījuši tik daudz ļaunuma vakcinācijai kā Kariņš, Pavļuts un Juhņēviča. Ticība vakcinācijai ir mērķtiecīgi sagrauta,” uzsvēra ārsts.

“Ja Kariņa valdība būtu patiesi ieinteresēta vakcinācijā, publiskā retorika būtu – visiem, kas saņēmuši divas vakcīnas devas un vēl nogaidījuši divas nedēļas, maskas nēsāt aizliegts, tikties atļauts, viņiem nākas pulcēties, sarunāties, mācīties, strādāt un dzīvot. Kāda ir Kariņa valdības retorika? Tas, ka jūs esat vakcinējušies, neko nenozīmē, jums visur jāstaigā maskā, aizliegts iekštelpās tikties ar tuviniekiem, ārtelpās (kur nudien vīrusu nekādi nevar nodot) arī nedrīkst pulcēties vairāk par divām mājsaimniecībām. Jo valdības un „Re:Baltica” uzpūstais baiļu burbulis var pārplīst. Vēl murgaināka ir karantīna un pašizolācija tiem, kas Covid-19 jau pārslimojuši vai divkārt vakcinēti. Kariņa valdību patiesi satrauc tas, ka vakcinācija varētu pārtraukt Covid-19 izplatību Latvijā, un tad pārtrūktu iespējas šiverēties pa valsts kasi,” uzskata Apinis.

“Domāju, ka itin drīz Kariņš būs spiests publiski nopērt Pavļutu, bet Pavļutam nāksies apsolīt 20 eiro par vienu vakcināciju abām ģimenes ārstu asociācijām, VCA, VC4, MFD un visu citu lielāko privāto kompānijām, laboratorijām, pašvaldību slimnīcām un universitāšu vadībai, un viss atrisināsies piecu mēnešu laikā,” piebilda ārsts.

Foto: Valsts kanceleja

Pievienot komentāru