Par 14% pieaugusi BTA grupas uzņēmumu pirmā pusgada peļņa
BTA grupas uzņēmumu peļņa pirms nodokļu nomaksas 2010.gada pirmajā pusgadā sastāda 3.87 milj. latu, kas ir par 14 % vairāk nekā pērn šajā pašā laika periodā. Šis rādītājs ietver BTA uzņēmumu darbības rezultātu gan Baltijas valstīs, gan arī citās Eiropas valstīs, kur BTA sākusi aktīvi darboties pēdējos gados.
Gints Dandzbergs, BTA valdes priekšsēdētājs: “Lai gan pirmā pusgada peļņas rādītājs vērtējams kā labs, tomēr jāatzīmē, ka tā lielāko tiesu veido BTA grupas uzņēmumu peļņa ārvalstīs. Tādēļ ar gandarījumu varam konstatēt, ka esam veiksmīgi realizējuši iepriekš izvirzīto mērķi – izvēršot darbību ārzemēs, kompensēt tirgus daļas kritumu Latvijā.”
Šā gada pirmajā pusgadā BTA grupas uzņēmumi bruto prēmijas parakstīja par summu 36.5 milj. latu, savukārt bruto atlīdzības izmaksāja par summu 20.6 milj. latu, kas abos rādītājos sastāda 82% no pērnā gada apjoma.
Vislielāko parakstīto bruto prēmiju summu BTA portfelī – 16 milj. latu – sastāda OCTA apdrošināšana, kas ir par 6 % vairāk nekā pērn. Atlīdzībās šajā veidā izmaksāti 8.6 milj. latu – par 13.4 % mazāk nekā pērn. Tomēr kopumā OCTA veids šajā gadā peļņu nav nesis, toties noslēgto OCTA līgumu skaita ziņā vērojams 54 % pieaugums, kas liecina par esošo klientu uzticību un ievērojamu jauno klientu piesaisti.
Otrā lielākajā veidā – KASKO apdrošināšanā – BTA parakstījusi bruto prēmijas par summu 6.3 milj. latu un atlīdzībās izmaksājusi 4.9 milj. latu, kas ir attiecīgi par 37 % un 25 % mazāk nekā pērn.
Abu auto apdrošināšanas veidu apjomu samazinājuma iemesli ir ievērojamais cenu kritums ar auto saistītajās nozarēs, polišu cenu samazinājums sīvas konkurences apstākļos, iedzīvotāju pirktspējas samazināšanās un auto tirdzniecības un līzinga apjomu kritums.
Par spīti valdošajai recesijai BTA ir izdevies stabilizēt Veselības apdrošināšanas veidu, kas 2009. gada nogalē piedzīvoja strauju lejupslīdi, kam par iemeslu bija samilzušās problēmas veselības aprūpes uzņēmumu stratēģijā un tas, ka uzņēmumi ievērojami samazināja darbinieku veselības apdrošināšanas apjomus. Bruto prēmijās šajā veidā parakstīti 4 milj. latu un atlīdzībās izmaksāti 3.2 milj. latu, kas ir attiecīgi 52% un 44% no 2009.gada apjoma
“Vērojot valstī notiekošās pārmaiņas un pārzinot ekonomikas attīstības principus, ar pārdošanas apjoma kritumu bijām rēķinājušies, tāpēc lielu pārsteigumu nav. Šajā laikā aktīvi strādājām situācijas stabilizēšanas virzienā: veicām būtiskus portfeļa sabalansēšanas pasākumus, lai amortizētu atsevišķu apdrošināšanas veidu negatīvo bilanci, īstenojām konservatīvu tehnisko rezervju veidošanas un pārdomātu aktīvu un tehnisko rezervju ieguldījumu politiku, optimizējām administratīvās izmaksas, vēl vairāk aktivizējām pārdošanas un mārketinga resursus, un tas devis labu rezultātu. Optimisms tirgū atgriežas, uzņēmēji ir sajutuši zināmu pamatu zem kājām, to novērojam savā ikdienas darbā. Šīs tendences liecina, ka gaidāms kārtējais nopietna darba cēliens, lēna, bet stabila augšupeja,” komentē Gints Dandzbergs.