Oranžā un zaļā krāsa birojā – saliedētības, draudzības un enerģijas avots
Lai uzņēmums gūtu panākumus, ļoti svarīga ir ikdienas vide kādā strādā tā darbinieki. Uzņēmuma “City Office” speciālisti aicina pievērst uzmanību krāsām kādas tiek izvēlētas biroja iekārtošanai, jo katrai krāsai ir asociācija un noskaņa, ko tā rada.
Lai biroja darbinieku atpūtas vai darba stūris būtu konkretizēts un spētu dot pozitīvas emocijas, speciālisti iesaka izmantot zaļo un oranžo krāsu. Šīs krāsas palīdzēs darbiniekiem labāk un enerģiskāk strādāt un uzlabos savstarpējās attiecības.
Zaļā ir dabas, auglības un dzīvības krāsa. Zaļā zāles krāsa ir nomierinošākā no krāsām. Zaļā ir līdzsvara krāsa. Tā nozīmē arī mācīšanos, izaugsmi un harmoniju. Zaļā ir droša krāsa. No visām pasaules krāsām zaļā ir viena no acīm tīkamākajām krāsām.
Izmantojot sulīgi zaļo krāsu interjerā, kas saistīta ar asociācijām par dabu, zāli, koku lapām, tā ir spējīga atslābināt, mierināt, modināt patīkamas domas. Izmantojot jauktus zaļos toņus, tie palīdz fokusēt uzmanību un koncentrēties, it īpaši kā sienas krāsojums birojos un bibliotēkās.
“Šī krāsa būs nozīmīga it īpaši tajā telpās, kur cilvēks atpūšas, kā arī darba telpās, kur domāšanai ir pievērst pastiprināta uzmanība. Šai krāsai piemīt sava harmonija un tas ir veids, kā darbiniekiem brīvajos brīžos rast mieru un gūt jaunu enerģiju,” atzīst “Omega Ekspress” valdes locekle Ludmila Andrijevska.
Kā otru krāsu biroja darbinieku labsajūtas uzlabošanai iesaka oranžo, jo tā ir sarkanās krāsas – drosmes un dzeltenās krāsas – enerģijas sajaukums. Oranžā krāsa simbolizē kustību un jaunradi. Šīs krāsas izmantošana birojā uzlabo noskaņojumu un stimulē kreativitāti. Oranžā veicina aktivitāti un mudina uz socializēšanos.
“Oranžā krāsa ir prieka un enerģijas iemiesojums. Tas gandrīz nekad nevar būt par daudz. Tā ir spoža, bet noklusināta, tā ir jautra tomēr var būt arī nopietna. Oranži interjera elementi atdzīvinās jebkuru garlaicīgu telpu,” turpina Ludmila Andrijevska.
Katram uzņēmumam ir svarīgi, ka ne tikai viņu darbinieki ir smaidīgi un laimīgi, jo tādejādi tie piesaista arvien vairāk klientu un spēj nodot savu pozitīvo enerģiju tālāk, bet arī pakalpojuma saņēmēji. Klienti gūst enerģiju un iedvesmu satiekoties ar savu sadarbības partneri. Šādā veidā rodas atgriezeniskā saite no laimīga darbinieka uz laimīgu klientu, kurš atgriezīsies pēc labajām sajūtām atkal tajā pašā vietā.