autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

No “KPV LV” izslēdz biedrus, kuri pieprasīja sasaukt partijas kopsapulci par valsts tēriņiem

No valdībā pārstāvētās partijas “KPV LV” rindām izslēgti biedri, kuri pieprasīja sasaukt partijas ārkārtas kopsapulci par valsts naudas tēriņiem un kuri kritizē partijas slikto menedžmentu valsts naudas tērēšanā, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Izslēgto vidū ir arī valdes loceklis Lauris Zīverts, kurš pirms divām nedēļām sniedza interviju “Nekā personīga”. Necaurspīdīgi iepirkumi, neizskaidrojami lēmumi un ietekmes dalīšanas bija tas, pret ko partija iestājās, bet tagad šīs pašas problēmas piemeklē “KPV LV” pašu, savā paziņojumā pēc izslēgšanas norāda Zīverts. “Nekā personīga” zināms, ka partijai ir jaunas nepatikšanas – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) prasa atmaksāt nepamatotu ziedojumu, bet partijas konts ir tukšs.

Šis ir pirmais gads, kad partijas saņem seškārt lielāku valsts finansējumu. Par to balsoja šī Saeima, tostarp “KPV LV” deputāti. Parlamentāriešu dāsnā rīcība, kas, pēc “KPV LV” līdera Ata Zakatistova vārdiem, demonstrē politisko briedumu, partijai šogad ienesa 640 000 eiro. Lielāko daļu valsts naudas tā izlietoja kampaņā Rīgas domes vēlēšanās, kurās “KPV LV” zaudēja. Kampaņā visdārgākā bija mēra kandidāta Ralfa Nemiro aicinātā firma “Thumbs up Media line”.

“Un Ralfs Nemiro teica, ka ir jāiet uz pilnu banku un viņš personīgi uzņemas atbildību par šiem tēriņiem. Pēc vēlēšanām es viņam jautāju, vai viņš ir gatavs uzņemties atbildību, kā viņš solīja, viņš no skaidras atbildes izvairījās,” norāda Zīverts.

Pēc šīs intervijas valde Zīvertu izslēgusi no partijas. Labklājības ministre Ramona Petraviča sacīja, ka sēdē piedalījās, bet balsojumu nekomentēs. To atsakās darīt arī Ralfs Nemiro un Ēriks Pucens, kurš parakstīja līgumus ar šaubīgo firmu.

“KPV LV” valdes loceklis, Saeimas deputāts Ēriks Pucens “Nekā personīga” norādīja, ka viņam nav raidījumam jāstāsta balsojums.

Arī “KPV LV” valdes priekšsēdētāja vietnieks, Saeimas deputāts Ralfs Nemiro nekomentēja, vai balsojis par Lauri Zīvertu, norādot, ka neizpaudīs šo informāciju, jo tā ir sēdes slēgtā daļa.

“KPV LV” valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Atis Zakatistovs, komentējot partijas lēmumu izslēgt no biedru rindām Zīvertu, norādīja, ka tas bija lēmums par neslavas celšanu, par kūdīšanu, un par nepārbaudītas informācijas izplatīšanu, tajā skaitā tikai viena no daudzajām “epizodēm” bija intervijas sniegšanu televīzijas raidījumam “Nekā personīga”. “Tas nav par TV3 vai runāšanu ar žurnālistiem. Mūsu domstarpībām ir bārda, teiksim tā,” viņš sacīja.

Lai gan “KPV LV” pērk pakalpojumu no sabiedrisko attiecību firmas un ne mazu algu par partijas reklamēšanu saņem arī Salvis Petriks un Uvis Leskavnieks, priekšvēlēšanu kampaņā vēl vairāki tūkstoši mazzināmajai firmai tika maksāti par ierakstu rediģēšanu sociālajos tīklos. Konsultācijas, stratēģija izstrāde – zem šādām pozīcijām ir viegli paslēpt fiktīvus darījumus.

“Jautājumi tiek uzdoti regulāri, taču uz tiem netiek saņemtas atbildes. Manā skatījumā, ir jāveic valdes nomaiņa un pēc tam ar regresa prasību ir jāpiedzen šie te izdevumi no atbildīgajām personām,” pauž Zīverts.

Līdz ar trauksmes cēlāju par valsts naudas izlietojumu partijā, valde šajā pirmdienā izslēgusi vēl duci biedru. Arī no vēlētām struktūrām, piemēram, revīzijas komisijas.

“Mēs jau vasarā sanācām revīzija kopā un izveidojām šo pirmo ziņojumu. Iesniedzām valdei, uz ko atbildes nesaņēmām. Ziņojumā jau bija norādīts, ka revīzijai ir bažas par tēriņiem, it sevišķi no valsts finansējuma, kur norādījām uz pozīcijām un šo te firmu, kura nomainījusi statusu tikai šā gada 1.jūlijā, Un prasījām valdei, vai tā ir tik pieredzējusi (reklāmas jomā),” pauda “KPV LV” Revīzijas komisijas locekle, ko šā gada 26.oktobrī valde izslēgusi no partijas Agnese Zaļakmentiņa.

Pēc viņas teiktā, jāapzinās, ka partiju veido biedri, ja tie ir neapmierināti, tad kaut kas nav pareizi. “Tā vietā, lai novērstu to, kas nav pareizi, tiek īstenotas kaut kādas sankcijas, tāds kā totalitārais režīms. Lai saglabātu savu ietekmi, no pārējiem ir jāatbrīvojas,” viņa sprieda.

Par valsts naudas izlietojumu runāts arī “KPV LV” domes sēdēs. Līdz šai pirmdienai to vadīja Rolands Millers. Millers apzināja vairāk nekā 70 biedru, kuri aicināja sasaukt partijas kopsapulci, lai iespējams veiktu izmaiņas valdē.

“KPV LV” domes priekšsēdētājs, uzņēmējs (izslēgts no partijas šā gada 26.oktobrī) Rolands Millers
“Par šiem izdevumiem Zakatistovs vispār negrib runāt. Viņš uzskata, ka tas ir Ralfa [Nemiro] jautājums un tas neattiecas uz viņu. Viņš tā kā no tā izvairās. Tajā pašā laikā, tā ir viņa vadīta partija, viņš ir parlamentārais sekretārs finanšu ministrijā un viņš man kā uzņēmējam parāda – ja ar valsts līdzekļiem tā var rīkoties, kādu piemēru viņš rāda citiem. Es uzskatu, ka tas ir negodīgi. Viens pret partijas biedriem; otrs – pret nodokļu maksātājiem.”

Vēlēšanu kampaņas izlietojumu visās partijās, arī “KPV LV” pārbauda KNAB. Par rezultātiem ziņos gan ne ātrāk kā nākamgad.

“Nekā personīga” zināms, ka KNAB apšauba Beates Jonites ziedotos 10 000 eiro. Maksājums neatbilst viņas ienākumiem un tāpēc gandrīz visu summu prasa atmaksāt. “KPV LV” nedrīkst šim mērķim izmantot valsts finansējumu, bet partijas konts ir tukšs.

“KPV LV” valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Atis Zakatistovs, komentējot, vai partija atmaksās iztērēto valsts naudu likumā noteiktajā termiņā, norādīja apstiprinoši. “Mēs esam likumpaklausīgi pilsoņi un atmaksāsim visu, ko no mums pieprasa. Par pārkāpumiem, ja KNAB to ir konstatējis,” viņš apliecināja.

Taujāts, vai “KPV LV” ir pietiekami līdzekļi, lai tos atmaksātu, Zakatistovs attrauca, ka raidījums uzdod ļoti privātus jautājumus. “Būtu neprātīgi sagaidīt, ka es privātas lietas par partiju stāstu kameras priekšā,” viņš bija strikts.

No partijas konta šā gada jūnijā 730 eiro ir skaitīti uzņēmumam “Memory water”. Jāņa Pļaviņa dibinātais uzņēmums piedēvē ūdenim brīnumainas spējas un ir iepriekš izpelnījies Ramonas Petravičas vadītās labklājības ministrijas pretimnākšanu. Ralfs Nemiro intervijā “Nekā personīga” skaidroja, ka nauda šogad maksāta par ūdeni. Tas nozīmētu, ka partijas birojam vajadzētu būt piekrautam ar šo preci.

“KPV LV” Revīzijas komisijas locekle, ko šā gada 26.oktobrī valde izslēgusi no partijas Agnese Zaļakmentiņa
“Tur bija rakstīts, ka ir iepirkts ūdens un uzstādīts aparāts. Es kā revīzijas locekle esmu biežs viesis ofisa telpās. Un es pievērsu uzmanību, gribēju padzerties, aparātu redzēju, bet ūdeni ne. Ja tas arī ir, man nav skaidrs, kur tas atrodas.”

Viņa pieļāva, ka tur jābūt daudz ūdenim, ja tam ir atvēlēti 700 eiro.

Raidījuma “Nekā personīga” rīcībā ir gada sākumā rakstīta Jāņa Pļaviņa e-pasta vēstule. Tajā viņš “KPV LV” prasa atmaksāt parādu, kas radies, atbalstot partiju Saeimas vēlēšanās. Prasītā summa ir gandrīz tikpat liela, cik partija šovasar ieskaitīja uzņēmumam.

Jānis Pļaviņš 2020. gada 10. janvāris

Sveiki!

Ralfs Nemiro lūdza rakstīt partijai :

Mūsu ģimene atbalstīja jūsu partiju pirms vēlēšanām dēļ svarīgajām idejām, kuras jūsu partija bija izvirzījusi.(…)

Atbalsta korektu juridisko noformēšanu toreiz uzņēmās Ralfs Nemiro.(..) Diemžēl vēlāk KNAB man uzlika sodu 600 eiro, jo atzina, ka izvēlētā atbalsta noformēšana nav bijusi korekta. (..)

Ņemot vērā mūsu norunu un Ralfa personīgo atbildību, es lūdzu Ralfam atmaksāt man 600 eiro, jo viņš bija atbildīgs par juridisko noformējumu. Viņš man atsūtīja ziņu, lai kompensācijas jautājumu risina partija.

Tādēļ rakstu jums un lūdzu man kompensēt 600 eiro zaudējumus. Man tā ir liela nauda.

Ļoti ceru, ka mēs varēsim šo jautājumu taisnīgi nokārtot bez nevajadzīgiem saasinājumiem.

Sirsnībā, Jānis

“KPV LV” valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Atis Zakatistovs, komentējot, vai kā partijas vadītājs zināja par “Memory Water” pārstāvja Jāņa Pļaviņa no partijas prasīto naudu, ko bija iztērējis partijas atbalstam, bija atturīgs, norādot, ka partijas e-pastus viņam pārsūta pēc nepieciešamības.

“KPV LV’ valdes priekšsēdētāja vietnieks, Saeimas deputāts Ralfs Nemiro, atbildot uz jautājumu, kā traktēt Pļaviņa partijai janvārī rakstīto e-pastu, ko Plaviņš raksta janvārī, teica, ka viņš to ir rakstījis, bet viņam nav atbildes uz šo jautājums. “Lai viņš uzskata, ko viņš vēlas. Ja viņam ir materiāla rakstura pretenzijas pret mūsu partiju, lai viņš attiecīgi vēršas tiesā. Mēs nekādā gadījumā šādi jautājumus nekārtosim,” viņš teica.

No “KPV LV’ rindām bija parakstījuši iesniegumu valdei par ārkārtas sapulces sasaukšanu. Ierosinājumu Zakatistovs noraidīja, aizbildinoties ar ierobežojumiem pulcēties. Neraugoties uz ziņām, ka pirmdien valde plāno izslēgt vēl vairākus biedrus, sapulci jaunnedēļ neapmierinātie ar partijas menedžmentu vienalga centīsies organizēt. Likums neļauj izslēgt no partijas vairākuma ievēlētos pārstāvjus, piemēram, valdē, domes vadībā un revīzijas komisijā. Tāpēc izraidītie lēmumu par izslēgšanu apstrīdēs.

Foto: Saeimas kanceleja

Pievienot komentāru