Muižniece: Mēs darām visu iespējamo, lai mācības būtu klātienē
Šajā mācību gadā mācības skolās klātienē vienmēr ir bijis Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) uzstādījums, līdz ar to tiek darīts viss, lai klātienes mācību process turpinātos par spīti straujam Covid-19 saslimstības pieaugumam, šorīt LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.
“Mums vienmēr ir bijis uzstādījums, ka skolas ir pēdējās, ko slēdz, un pirmās, ko ver vaļā, bet skaidrs, ka, redzot, cik strauji aug [Covid-19] saslimstība, var nākties spert izlēmīgus soļus, saprotot, ka veselības aprūpes sistēma ir kolapsa priekšā,” norādīja Muižniece.
“Vilcināšanās nav nākusi par labu, novēloti lēmumi padara aizvien grūtāku šo situāciju. Esmu par stingriem ierobežojumiem, bet pilnīgi noteikti ir jāfokusējas uz senioriem un hroniski slimiem cilvekiem, domājot par to, kā viņus vakcinēt,” pauda ministre.
“Mēs darām visu iespējamo, lai mācības būtu klātienē. Šādu sarunu par to, ka pēc brīvlaika varētu tikt slēgtas izglītības iestādes, nav. [..] Ja pagarināsim brīvlaiku, tad visiem jāstrādā no mājām un nevaram iet uz pasākumiem, jo pretējā gadījumā tas nestrādās,” sacīja Muižniece.
Pēc viņas teiktā, ir salīdzinoši laba jauniešu vakcinācijas aptvere, un gadījumu skaits, kad klases pāriet attālināti mācīties, nav tik liels, lai varētu teikt, ka tas ir būtisks infekcijas avots: “Šobrīd tāda apliecinājuma nav, tāpēc turpināsim uzstāt uz mācībām klātienē.”
“Vakar ar veselības ministru sākām sarunu par atgriešanos pie biežākas tesēšanas skolās, iespējams, pat divreiz nedēļā,” atzina Muižniece.
IZM secinājusi, ka košļājamā kociņu metode skolēnu testēšanā ir “ļoti ātri veicama un krietni draudzīgāka skolēniem”.