autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Latvijas tūrisma reklamēšanu ārvalstīs TAVA uzticēs profesionāļiem

Reklāmas kampaņu izstrādi ārvalstu tūristu motivēšanai apmeklēt Latviju Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) nolēmusi uzticēt profesionālām reklāmas aģentūrām, informē TAVA tūrisma mārketinga eksperte Linda Penka.

TAVA jau izsludinājusi konkursus reklāmas kampaņu koncepcijas un aktivitāšu izstrādei 2011. – 2013.gadam Krievijas un Vācijas tūrisma tirgos, un drīzumā, pēc komunikāciju stratēģijas izstrādes tiks izsludināti konkursi arī Somijas, Zviedrijas, Lietuvas un Igaunijas tirgiem.

Izstrādāt profesionālu, katram Latvijas prioritārajam tūrisma tirgum atsevišķu reklāmas kampaņas koncepciju TAVA var, pateicoties piesaistītajam Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumam. Iepirkums tiek realizēts ERAF programmas “Uzņēmējdarbība un inovācijas” ietvaros (2.3.1.1.2. apakšaktivitāte “Ārējo tirgu apgūšana – nozaru starptautiskās konkurētspējas stiprināšana”, projekts „Latvijas kā tūrisma galamērķa konkurētspējas stiprināšana ārējos tirgos” (projekta Nr.2DP/2.3.1.1.2./10/IPIA/LIAA/002).

Konkursa nolikumi reklāmas kampaņu izstrādei Krievijas un Vācijas tūrisma tirgos TAVA jāiesniedz līdz 15. jūlijam. Paredzamā līgumcena katrā no konkursiem ir Ls 42 622,96 jeb 52 000 latu, PVN ieskaitot. Reklāmas kampaņas izstrāde Krievijas un Vācijas tirgū jāveic līdz 2013.gada 31.oktobrim, visi darbi pabeidzami līdz 2014.gad 31.martam vai līdz noteiktās pakalpojumu summas izlietošanai. Kampaņām jāsaskan ar Latvijas tūrisma mārketinga stratēģijā 2010.-2015.gadam un Latvijas tūrisma mārketinga ārējo komunikāciju stratēģijā 2011.-2013.gadam nodaļās “Krievija” un “Vācija” noteiktajām prioritātēm.

“Vācija un Krievija ir ļoti dažādi tūrisma tirgi, atšķiras gan tūristu intereses Latvijā, gan viņu informētības un motivētības pakāpe, gan dažādu potenciālo klientu uzrunāšanas kanālu efektivitāte, gan konkurence tūristu piesaistē, tādēļ katram no tiem nepieciešama sava reklāmas koncepcija. Lai arī Latviju ar Vāciju saista senas vēsturiskas saites, daudziem Vācijas ceļotājiem Latvija ir vēl neatklāts Eiropas iekšējais galamērķis. Savukārt Krievijas ceļotāju vidū Latvijas atpazīstamība ir augsta, pastāv arī priekšstati par Latviju kā Krievijas logu uz Rietumiem, kur turklāt liela daļa iedzīvotāju runā krievu valodā. Dažādas arī nišas, kuras vieglāk uzrunāt,” skaidro Linda Penka.

TAVA pētījumi uzrāda arī atšķirības tūristu apmierinātības līmenī ar Latvijas tūrisma pakalpojumiem: Vācijas ceļotāju apmierinātība ir ievērojami zemāka kā Krievijas. Vācijā primārais uzrunājamais segments ir vidējā paaudze, 40-60 gadus veci cilvēki, aktīvi kultūras programmas lietotāji, dabas mīļotāji; Krievijā – ģimenes ar bērniem, arī vidējās paaudzes ceļotāji 30 – 50 gadu veci, kuri ceļo bez bērniem, mazo un vidējo uzņēmumu īpašnieki, valsts sektora speciālisti, privātu kompāniju vidējā līmeņa vadītāji. No Krievijas augsts tūrisma potenciāls ir arī zemākas aktivitātes sezonās, piemēram, jaungada brīvdienās.

Linda Penka uzsver, ka auditorijai speciāli veidoti ziņojumi piesaista vairāk uzmanības un rada pozitīvāku atsauksmi nekā vispārīgi aicinājumi. Tie gan arī prasa vairāk darba un finanšu resursu, kas arī tiks ieguldīti. “Tā kā arī vērojama samērā liela profesionāļu interese par šiem TAVA iepirkumiem, ceram, ka ERAF ietvaros veiktās investīcijas atmaksāsies, veicinot tūristu interesi par Latviju kā tūrisma galamērķi, ko raksturo tūrisma tēls “Best enjoyed slowly” (“Izbaudi nesteidzoties”),” bilst Linda Penka.

Latvijas Reklāmas asociācijas prezidents un „MMS Communications Latvia” direktors Ģirts Ozols atzinīgi vērtē to, ka konkursa nolikumu TAVA veidojusi, izmantojot Latvijas Reklāmas asociācijas rokasgrāmatu “Ieteikumi radošās aģentūras izvēles procedūrai”.

Ģirts Ozols prognozē, ka piedalīties konkursā vēlēsies tās aģentūras, kurām jau ir pieredze un kompetence konkrētajā nišā, kurā nepieciešamas specifiskas zināšanas. “Tā nav FMCG (fast moving consumer goods; ātras aprites patēriņa preču) kategorija, kurā vairāk vai mazāk visi nozares spēlētāji,” piebilst Ģirts Ozols. “Nozīmīgs aspekts aģentūru interesei ir kopējā projekta virzības potenciālais, plānotais paplašinājums – konkursi uz citiem mērķtirgiem, kas jāņem vērā, gatavojoties jau izsludinātajiem konkursiem,” atzīst Latvijas Reklāmas asociācijas prezidents.

1 komentārs

Pievienot komentāru