autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Kura partija ir drauds valsts drošībai

Visai augstos toņos novadītajā Jaunās konservatīvās partijas (JKP) kongresā, kurā tika sarunātas daudzas trakas lietas, kongresa delegāte Juta Strīķe savā runā publiski apvainoja Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) Krievijas interešu realizēšanā Latvijā; ZZS atbildi parādā nepalika, norādot, ka tieši J. Strīķe un viņas pārstāvētā partija ir nopietns drauds Latvijas valsts drošībai, par ko Saeimas deputāti jau brīdinājuši drošības iestādes, vēsta NRA.lv.

Šā gada 22. februārī, uzstājoties JKP kongresā, šīs partijas valdes locekle un Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja J. Strīķe, atsaucoties uz Austrumeiropas politikas pētījumu centra (APPC) analīzi, stāstīja par to, kā Krievijas plašsaziņas līdzekļi atspoguļojuši Ventspils mēra Aivara Lemberga iekļaušanu ASV sankciju sarakstā. Viņa uzsvēra, ka Krievijas mediji bijuši labvēlīgi noskaņoti pret A. Lembergu, bet nedraudzīgi pret ASV.

Tādējādi politiķe mēģināja radīt iespaidu, ka A. Lembergs kalpo Krievijas interesēm. Tā kā viņš kontaktējoties ar ZZS, tad arī šī partija ir tāds kā Krievijas aģents Latvijas politikā. Politiķe uzsvēra, ka ZZS bijušais premjers Māris Kučinskis tagad vada Saeimas Nacionālo drošības komisiju (NDK), kura organizē Latvijas drošības dienestu uzraudzību, – no tā droši vien bija jāsecina, ka arī Latvijas drošības dienesti atrodas Krievijas ietekmē.
Cita starpā APPC mājaslapā J. Strīķes pieminētais pētījums nav atrodams.

Visapkārt aģenti mudž

Fragments no J. Strīķes runas JKP kongresā: «Šis ir tikai viens no stāstiem par to, cik ļoti mēs esam apdraudēti no Krievijā valdošā režīma. Mums nav ilūziju par to, kāda ietekme ir šim oligarham /domāts A. Lembergs/ uz Latvijas politiku un tādu politisku organizāciju kā ZZS. Būtu tikai labi, ja arī visi mūsu koalīcijas partneri apzinātos, cik bīstama ir Krievijā valdošā režīma ietekme, kas tiek realizēta ar tā vietējo aģentu rokām. Neaizmirstiet, kādas partijas murrājošais premjers nesen vadīja valdību, un neaizmirstiet, ka šis ZZS bijušais premjers joprojām sēž Saeimas Nacionālajā drošības komisijā par priekšnieku un organizē valsts drošības dienestu uzraudzību. Būtu smieklīgi, ja nebūtu bīstami. Šobrīd militāri, pateicoties mūsu sabiedrotajiem un arī mums pašiem, esam aizsargāti labāk nekā jebkad iepriekš mūsu vēsturē. Bet nav jābūt izlūkam, lai skaidri redzētu, ka mēs tiekam apdraudēti, atbalstot Krievijas interesēm atbilstošus politiskos spēkus, organizējot propagandas uzbrukumus mūsu ļaužu prātiem…»

Zīmīgi, ka J. Strīķe JKP kongresā nevis runāja improvizējot, bet gan lasīja iepriekš sagatavotu runu. Tam vajadzētu nozīmēt, ka katrs teiktais vārds bija iepriekš rūpīgi pārdomāts.

«Ķeriet zagli!»

ZZS Saeimas deputāts un Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze, lūgts komentēt J. Strīķes apgalvojumus, teica: «Vecais stāsts – zaglis kliedz: «Ķeriet zagli!», ar mērķi novērst uzmanību no tā, ka viņš kaut ko nozadzis, un vēloties, lai pūlis skrien pakaļ nevis viņam, bet gan citam nevainīgam cilvēkam. Mums ir ļoti daudz neatbildētu jautājumu attiecībā uz JKP. Piemēram, ir jāpārbauda fakti, kurus es esmu dzirdējis, ka JKP ministre Ilga Šuplinska pirms stāšanās ministres amatā Latgalē piedalījusies Krievijas finansētos pasākumos, ar mērķi šķelt Latgales vienotību. Ja tā izrādīsies patiesība, tad tas nozīmē, ka JKP politiķi paši piedalās Krievijas varas finansētos pasākumos. Tā ir naudīga darbība pret mūsu valsti. Noteikti spēki joprojām vēlas sašķelt mūsu sabiedrību, sakot, ka Latgale nav Latvija. Par JKP patieso seju liecina arī citas darbības, piemēram, Bordāna vēstule ārvalstu vēstniecībām, gan publiska citu partiju ministru noķengāšana. Tas viss grauj Latvijas tēlu starptautiskajā līmenī, nemaz nerunājot par ticību valstij valsts iekšienē. JKP politiķi prettiesiski ietekmē dažādus procesus. Pat OECD bija pievērsusi uzmanību, ka attiecībā uz Latvijas ģenerālprokuroru Latvijas politiķi tā nedrīkst rīkoties. Saliekot to visu kopā, JKP politika ir pretvalstiska. Viņi paši rīkojas kā ārvalstu aģenti, kuru mērķis ir graut Latvijas valsti. Pāri tam visam kā aizdomu ēna klājas joprojām nenoskaidrotā patiesība par to, vai Juta Strīķe ir Juta Strīķe un kāpēc viņa ir bijusi Anna Potapova, un kāpēc šo informāciju sabiedrībai nevēlas atklāt attiecīgās mācību iestādes un valsts iestādes. Ņemot vērā visas JKP darbības un Jutas Strīķes darbību, izskatās, ka tas ir Latvijai naidīgs spēks, kas ir drauds Latvijas neatkarībai.»

Nacionālie spēki ir vairākumā

Vaicāts, vai šāda rūpīgi gatavota pret M. Kučinski un ZZS vērsta runa nav sākums kampaņai, lai M. Kučinski izbalsotu no NDK priekšsēdētāja amata; tur ieliktu bordānistu un realizētu drošības iestāžu pārņemšanu, to saplūdināšanu, A. Krauze teica: «Tāds varētu būt JKP maizes tēvu un sponsoru dotais uzdevums. Protams, viņi pilnībā vēlas pārņemt varu un aiz viņiem ir ļoti lielas ekonomiskās intereses. JKP ir neapšaubāma saistība ar Skultes termināļa projektu un vēlmi Latvijai uzspiest jaunu OIK, noslēdzot obligātu ilgtermiņa līgumu par sašķidrinātās gāzes piegādēm, un ne jau lētākajām gāzes piegādēm. Šāda darbība ir pretrunā arī ar Eiropas Savienības interesēm. Eiropas Savienība ir investējusi reģiona enerģētiskajā neatkarībā – Lietuvas-Polijas starpsavienojumā un starpsavienojumos uz Skandināviju. JKP darbība nav Latvijas nacionālajās interesēs. Tās ir JKP sponsoru un viņu oligarhu intereses vai arī Latvijai naidīgo spēku intereses, kuri mūs vēlas padarīt ekonomiski atkarīgus.»

Runājot par to, vai JKP Saeimā pietiks balsu, izbalsot no amata M. Kučinski, A. Krauze norādīja: «Parlamentā joprojām ir nacionālie spēki, kuriem rūp Latvijas nacionālās intereses. Man ir cerība, ka JKP negūs vairākumu. Pašlaik valdošā koalīcija tomēr sastāv no piecām partijām un tikai vienā no tām ir redzami sapulcējušies Latvijai naidīgie spēki, un tā ir Jaunā konservatīvā partija.»

Savukārt M. Kučinskis J. Strīķes teikto komentēja pavisam īsi: «Šādus murgus nevajag uzņemt nopietni, tāpēc diskusijās ar viņu neiesaistos. Tas atgādina veco teicienu: ķeriet zagli, lai neviens pašu aizdomās neturētu.»

Ritums Rozenbergs , Uldis Dreiblats

Foto: F64

Pievienot komentāru