autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Kredīts internetā: kā mainās aizdevumu nozare Latvijā?

Kredīts tiešsaistē jau sen vairs nav jaunums, un Latvijas iedzīvotāji ir pieraduši pie tā, ka internetā vai pieteikties gan īstermiņa, gan ilgtermiņa aizdevumam. Taču tirgus stāvoklis 2009. un 2019. gadā nav identisks – ir mainījies gan pieprasījums, gan piedāvājums, un izmaiņas likumdošanā arī nav aiz kalniem. Lasi šajā rakstā, kā turpmāk strādās interneta kredītu nozare, un ko no izmaiņām iegūs aizņēmēji!

Ātrais kredīts 2019. gadā: nozares pārdefinēšana

2018. gada otrajā pusē tika izsludinātas likuma izmaiņas, kas regulē ātro kredītu nozares darbību. Aizņēmējiem aktuālās izmaiņas ir šādas:

● īstermiņa kredīts līdz 30 dienām nevar pārsniegt 50 % no minimālās algas jeb 215 eiro;
● īstermiņa kredītu var pagarināt maksimāli divas reizes;
● kopējās kredīta izmaksas nevar pārsniegt 0,07 % dienā.

Citus nebanku aizdevumus – patēriņa kredītus, aizdevumus biznesa attīstībai, līzingus, hipotēkas, – šīs pārmaiņas neskars. Nebanku aizdevēji, kas nodarbojas ar ātro kredītu izsniegšanu un apkalpošanu, prognozē, ka līdz 2019. gada beigām ātrais kredīts Latvijā piedzīvos radikālas izmaiņas. Tiek lēsts, ka ātrie kredīti pazudīs pavisam, taču, visdrīzāk, kreditori sāks piedāvāt kredītlīnijas un patēriņa kredītus īstermiņa aizdevuma vietā.

Kāpēc nebanku aizdevums nezaudē popularitāti?

Pēc Patērētāju tiesību aizsardzības centra datiem, Latvijā strādā gandrīz 60 nebanku aizdevēji, kas piedāvā īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumus, kā arī dažādus līzingus. Visi nebanku kreditori savus pakalpojumus piedāvā internetā, tāpēc tie ir pieskaitami fintech nozarei – elektroniskajiem finanšu pakalpojumiem. Pieprasījums pēc fintech risinājumiem pakāpeniski pieaug visā Eiropā, un arī Eiropas Komisija ir uzsākusi vērienīgu fintech atbalsta programmu, tāpēc var droši uzskatīt, ka interneta kredīti ir mūsu dzīvē uz palikšanu, par spīti izmaiņām likumdošanā. Bet kā tieši aizdevumi internetā spēj piesaistīt aizņēmēju simpātijas?

Pirmām kārtam, kredīts tiešsaistē ir saņemams daudz ātrāk nekā standarta aizdevums bankā. Lai gan mūsdienās arī bankas ir spiestas pielāgoties straujākam darba ritmam, saņemšanas ātruma ziņā kredīts bankā vēl joprojām nevar konkurēt ar nebanku kreditoru piedāvājumu. Nebanku nozarē ir pieejami visi aizdevumu veidi: patēriņa aizdevums, auto līzings, hipotēka, kredītlīnija, kredītkarte un biznesa aizdevums, kā arī īstermiņa kredīts līdz algas dienai, ko bankas nepiedāvā.

Aizņemšanās nebanku kredītiestādē kļūst arvien drošāka arī no kredītrisku izvērtēšanas aspekta. Atbildīga aizņemšanās un kreditēšana mūsdienās iet roku rokā, un kreditori aktīvi strādā, lai novērstu nevēlamus riskus un pilnveidotu maksātspējas un kredītvēstures pārbaudes algoritmus. Interneta aizdevumu reputācija pakāpeniski uzlabojas, un patērētājiem tiek piedāvātas jaunas, elastīgas un mūsdienīgas aizņemšanās formas. Uzzināt vairāk par moderniem aizdevumu variantiem Tu vari specializētajā kredītu salīdzināšanas platformā NetCredit.lv.

Izvēlies aizdevumu ar NetCredit un ietaupi laiku un naudu!

NetCredit platforma ir izstrādāta ar mērķi nodrošināt apmeklētājiem bezmaksas pieeju aktuālai informācijai par nebanku aizdevumiem. Platformā ir atrodami kredītu salīdzināšanas tabulas un kreditoru profili, noderīgi bloga raksti un lietotāju atsauksmes. Piemēram, ja Tevi interesē ātrais kredīts, NetCredit tīmekļvietnē viegli varēsi uzzināt:

● kādi kreditori piedāvā šādu pakalpojumu;
● kāds kreditors ir izpelnījies augstāko novērtējumu (pašlaik populārākais ir Soho Credit);
● kur meklējams ātrais kredīts ar Tev vajadzīgo kredītlimitu un atmaksas termiņu;
● kādi aizdevēji piedāvā ātro kredītu ar specifiskiem nosacījumiem (no 18 gadiem, ar 100% atlaidi pirmajam aizdevumam, ar negatīvu kredītvēsturi u.tml.).

NetCredit ir ne tikai kredītu salīdzināšanas platforma, tas ir īsts finanšu pratības rīks, kas palīdz iepazīt aizdevumu nozari, efektīvāk plānot savu budžetu un aizņemties atbildīgi. Ja Tev ir vajadzīgs kredīts vai vienkārši labs padoms par finanšu plānošanu, ieskaties NetCredit mājaslapā!

Pievienot komentāru