autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Kolektīvas iepirkšanās portālu noriets

Izdevību iepirkties internetā Latvijā izmanto 74 procenti interneta lietotāju, no kuriem vairākums mēdz lietot pašmāju ekomercijas vietnes, taču vairs ne kādreiz tik populāros kolektīvās iepirkšanās portālus.

SIA Cherry Media pēkšņā izstāšanās no tirgus, paliekot parādā 1,2 miljonus eiro saviem sadarbības partneriem, stingri iedragājusi pircēju un pakalpojumu sniedzēju uzticību šim ekomercijas veidam.

Starptautiskā interneta izpētes un konsultācijas uzņēmuma Gemius dati liecina, ka starp 25 populārākajām pašmāju vietnēm 2014. gada aprīlī bija gan Perkamkopa (131 246 apmeklētāji), gan Citylife (117 226 apmeklētāji). Šā gada aprīlī šajā topā nebija vairs iekļuvis neviens kolektīvās iepirkšanās portāls.

Kopš pagājušās nedēļas vairs nedarbojas ne Citylife, ne arī Cherry (abas piederošas Cherry Media). Arī vietnē kopaletak.lv vairs netiek piedāvāta neviena aktīva akcija. Cherry Media ir paziņojusi par saimnieciskās darbības pārtraukšanu, bet kopaletak.lv savu pasivitāti skaidro ar mājaslapas rekonstrukciju, solot pēc divām nedēļām atsākt darboties ar pilnu sparu.

Vaino investoru trūkumu

Cherry Media skaidrojumos par notikušo figurē stāsti par atrašanos apgrūtinātā finansiālajā situācijā un nespēju piesaistīt papildu kapitālu. Tāpat tiek uzsvērts, ka uzņēmums vairs nav spējis izpildīt savas saistības un pienākumus attiecībā pret sadarbības partneriem un citiem kreditoriem.

Cherry Media valdes loceklis Andress Susi NRA.lv skaidro, ka pēdējos mēnešos aktīvi tika meklēti risinājumi, lai mazinātu ekonomiskās grūtības, tomēr pieņemts lēmums izbeigt uzņēmuma darbību. «Mums patiesi žēl, ka esam nonākuši šādā situācijā, un, neskatoties uz visiem pūliņiem, mums tomēr ir jāslēdz uzņēmuma durvis,» sacīja A. Susi. Šobrīd uzņēmumam Igaunijā un Latvijā ir saistības aptuveni 1,2 miljonu eiro apmērā.

Vieniem paveiksies, citiem ne

Cherry Media uzsver, ka iegādātie kuponi, tajā skaitā uz restorāniem un SPA centriem, joprojām ir derīgi ar tādiem pašiem noteikumiem pie visiem pakalpojumu sniedzējiem. «Mēs aktīvi strādājam, lai visi no aptuveni 3400 Latvijas klientiem saņemtu iegādātos pakalpojumus. Cenšamies palīdzēt un būt pieejami visām iesaistītajām pusēm un sadarbojamies ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru.» Turklāt klienti, kuri kuponus iegādājās pēdējo 14 dienu laikā, varot tos anulēt (izņēmums ir kuponi uz pasākumiem un koncertiem, kas jau norisinājušies).

Lielākās neskaidrības ir tiem klientiem, kuri ar citylife.lv vai cherry.lv iegādājās ceļojumus. Cherry Media apgalvo, ka par daļu ceļojumu ir samaksāts, un tas nozīmē, ka tajos gadījumos problēmām nevajadzētu būt. Uzņēmums gan neatklāj, par kuriem ceļojumiem ir samaksāts, par kuriem – ne, liekot potenciālajiem ceļotājiem mocīties neziņā. Vienīgais, ko klienti var darīt, ir sūtīt jautājumus uz uzņēmuma epastu.

Pieviļ sadarbības partnerus

Cherry Media arī skaidro, ko darīt, ja pakalpojuma sniedzējs atsaka pakalpojumu, proti, klientam esot jāvēršas Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC), jo «noslēgtais līgums ar SIA Cherry Media uzliek pienākumu pakalpojuma sniedzējam sniegt pircēja iegādāto pakalpojumu». Turklāt tas esot jādara pat tajos gadījumos, ja Cherry ir parādsaistības pret uzņēmumu.

«Jums ir darīšana ar Jūsu klientu. Ceram, ka visi klienti saņems iegādāto pakalpojumu Jūsu biznesa interesēs. Juridiski katrs darījums ir noslēgts starp klientu un pakalpojuma sniedzēju, SIA Cherry Media ir starpnieks,» teikts skaidrojumā.

Ceļojumu aģentūras Interlux Travel Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts atklāj, ka uzņēmums tikai no ziņu portāliem uzzinājis, ka Cherry Media pārtraucis darbību. «Nekādas oficiālas informācijas šajā saistībā līdz šim brīdim neesam saņēmuši. Cherry mums ir parādā par tūrēm, kas jau ir notikušas, kā arī par kuponiem, kas ir iegādāti uz tūrēm, kuras vēl notiks. Šobrīd visi kuponi, kurus esam apstiprinājuši, ir uz laiku iesaldēti līdz situācijas atrisināšanai. Un ar katru klientu esam sazinājušies un mēģinām rast kompromisu šajā situācijā,» uzsvēra V. Puķīts.

Saistībā ar Cherry Media pie PTAC pirmajās dienās pēc paziņojuma vērsās aptuveni desmit patērētāji, kā arī komersanti, kuru kuponi pārdoti ar šo vietņu starpniecību.

PTAC ieteikumi

• Patērētāji, kas ir iegādājušies pakalpojumus portālos cherry.lv un citylife.lv operatīvākai situācijas noskaidrošanai var vērsties pie iegādāto pakalpojumu sniedzējiem, lai uzzinātu iespējas saņemt attiecīgos pakalpojumus.
• Gadījumā, ja tas neizdodas, komunicēt ar SIA Cherry Media pa epastu:
info@cherrymedia.lv.
• Savukārt pakalpojumu sniedzējus, kas ar cherry.lv un citylife.lv starpniecību ir pārdevuši pakalpojumus, rūpējoties par klientiem un uzņēmumu reputāciju, PTAC aicina nākt pretī patērētājiem un sniegt patērētāju apmaksātos pakalpojumus, neraugoties uz to, kādā apmērā SIA Cherry Media ir izpildījis savas saistības.
* Gadījumā, ja patērētājiem neizdodas saņemt pakalpojumu no pakalpojuma sniedzēja, ir iespējams vērsties SIA Cherry Media, prasot atmaksāt naudu.

Ilze Šteinfelde

Foto:422737/https://pixabay.com/en/users/422737-422737//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Pievienot komentāru