autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Kas jāņem vērā izvēloties portatīvo datoru?

rffgd

Portatīvie datori ir prece, ko cilvēki mēdz izvēlēties un iegādāties iepriekš izvērtējot dažādus kritērijus, jo to cena nav neliela un, galvenokārt, tas ir ieguldījums nākotnē, jo kalpo vismaz pāris gadus vai pat vairāk, ja pret to izturas saudzīgi un regulāri tīra un atjauno gan programmatūru, gan pašu ierīci. Protams, ka katram cilvēkam ir savi iemesli, kādēļ izvēlas par labu vienam vai otram datora modelim, bet zemāk piedāvājam ieskatu populārākajos izvēles kritērijos:

Ko ar to darīsiet? Nedaudz pārfrāzējot – kādam nolūkam izmantosiet portatīvo datoru? Ja darba, tad tam noteikti jāatbalsta attiecīgas funkcijas, kas piemērotas veicamajām darbībām. Ja tikai izklaidei, tad noteikti noteicošais būs ekrāna izmērs, jo spēlēt spēles un skatīties filmas uz 11 collu liela ekrāna nebūs īpaši ērti;

Ražotājs – interneta veikali visā Pasaulē ir pilni ar dažāda veida piedāvājumiem tieši saistībā ar portatīvajiem datoriem. Ne velti iesaka iegādāties tikai pazīstamu ražotāju datorus, jo viņu vārds tomēr simbolizē kvalitāti un reālu ieguldījumu nevis vējā izmestu naudu. Iespējams daudzi apgalvos, ka populārāko zīmolu ražotāji ir uzskrūvējuši cenas un daļa naudas tiek maksātas arī par zīmola vārdu, nevis tikai ierīci. Iespējams, bet šis zīmola vārds ir tā vērts, lai maksātu un saņemtu pretī reālu ieguldījumu nākotnē;

Ko dators spēj izdarīt? Varētu šķist, ka visi datori ir vienādi, bet tā nebūt nav taisnība. Jā, to funkcijas pamatā neatšķiras, bet atšķiras izpildījums un kvalitāte. Iegādājoties datoru jāpievērš uzmanība sekojošiem rādītājiem:

–  Operatīvās atmiņas izmēram;

– Cietā diska izmēram;

– Procesora īpašībām;

– Ekrāna izšķirtspējai (īpaši svarīgi tie, kuri ikdienā darbojas ar grafisko apstrādi).

– Cena – viens no svarīgākajiem faktoriem iegādājoties datotehniku. Jāsaprot, ka dators nav ierīce, ko parasti iegādājas lietošanai un dažiem mēnešiem. Tas ir reāls ieguldījums nākotnē, jo ikviens vēlas, lai viņa nopirktais portatīvais dators bez jebkādas aizķeršanās kalpotu maksimāli ilgu laika posmu. Datori tomēr būs tā tirgus niša, kurā cena nosaka kvalitāti. Normāla portatīvā datora cena sākas no dažiem simtiem eiro. Par summu līdz 100 vai 150 eiro, kvalitatīvu portatīvo datoru iegādāties nav iespējams. Šādā cenā parasti ir atrodami Ķīnā ražoti lētie datori, kas savās funkcijās būs tik vienkāršoti un galu galā – neparocīgi, ka kalpos vien pāris mēnešus. Tie datori, kuri maksā sākot no 250 eiro ir lietotājam draudzīgi un universāli. Šādus datorus parasti iegādājas lielākā daļa cilvēku, jo ar tiem netiek veiktas nekādas specifiskas darbības, piemēram, grafiskā apstrāde, datordizains un tamlīdzīgi. Paši dārgākie datoru modeļi var būt radīti speciāli kādai tirgus nišai, piemēram, spēļu datori. Tie ir ļoti advancēti un bieži vien maksā ļoti ievērojamas naudas summas.

Šie būtu galvenie kritēriji ko vajadzētu ņemt vērā iegādājoties jaunu portatīvo datoru. Loģiski, ka neviena nav vajadzīgs naudu izmest vējā, tādēļ ņemt vērā ieteikumus šāda veida preču iegādei nekad nenāk par ļaunu. Ja arī iegādātais dators pēc kāda laika vairāk nav tik ļoti nepieciešams vai arī neesat īsti trāpījis desmitniekā ar tā iegādi, vienmēr ir iespēja to pārdot, nezaudējot pārāk lielu naudas summu, ko var izmantot piemērotākas ierīces iegādei.

Portatīvie datori, kas nopērkami dažādos interneta veikalos ir tik pat kvalitatīvi un oriģināla ražojuma, kā datoru veikalos atrodamie. Interneta veikali nereti piedāvā dažādas akcijas un atlaides, kas šāda tipa ierīču iegādi atvieglo tieši finansiālā ziņā. Kurš gan laidīs garām iespēju iegūt savā īpašumā lielisku portatīvo datoru par vēl lieliskāku cenu? Protams, ka neviens, tādēļ nevajadzētu laist garām šādu iespēju.

Vēl viens pozitīvi vērtējams faktors – interneta veikali izmanto kurjera pakalpojumus, kas preci pieved tieši pie mājām un nebūs vajadzības iet datoram pakaļ uz veikalu vai uz pastu. Protams, ka tiek nodrošināta arī saņemšana veikala telpās, kur var arī veikt samaksu, kā arī izmantojot pakomātus, kas nu jau ir atrodami teju jebkurā Latvijas pilsētā.

Nepalaid garām iespēju savā īpašumā iegūt lielisku pirtatīvo datoru, par vēl lieliskāku cenu!

Pievienot komentāru