autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Kā vislabāk izvēlēties jaunu mobilo telefonu

1

Protams, jau sen gandrīz katram no mums kabatā ir vismaz viens mobilais telefons. Kādam arī vairāk – viens darbam, viens privātais. Jau labu laiku arī vecmāmiņas un vectēvi prot apieties ar mobilajiem telefoniem – izmanto tos ikdienā, lai sazvanītu gan bērnus, mazbērnus, gan draugus. Tomēr, arī mobilais telefons ir tikai ierīce, kas kalpo savu noteiktu laiku, pēc kura to nepieciešams nomainīt pret jaunu. Tas, ka ik pēc brīža klajā nāk kāds jauns modelis, ar jaunām funkcijām un iespējām, izvēli nepadara vienkāršāku – drīzāk tikai sarežģī. Tāpēc, lai orientētos plašajā klāstā, izvēloties sev atbilstošāko un labāko, nepieciešams zināt dažus svarīgus izvēles kritērijus.

Piedāvājumu klāsts ir neiedomājami plašs, tehnisko raksturlielumu skaits vēl lielāks, savukārt zīmolu un modeļu daudzums neaptverams. Protams, meklējam arī atbilstošo pēc cenas, ko esam ieplānojuši ieguldīt jaunajā ierīcē, tomēr tas nebūt nav pats galvenais. Būtiskāka ir izšķirtspēja, ierīces tips un ekrāna izmērs. Tie ir parametri, kas nosaka visu pārējo un būs galvenais, kāpēc izvēlēsimies vienu vai otru modeli. Klasiskais standarts, kādu parasti izvēlamies mobilo tālruni (izmēra ziņā), ir 4.3 collas pa diagonāli. Savulaik populārs un jaudīgs tālrunis šajā tipā bija Samsung Galaxy S3 mini, bet, tā kā arvien ātrāk un ātrāk pieejami kļūst jauni modeļi, tad arī nosauktais jau ir pamatīgi novecojis un pie Samsung modeļiem iespējams atrast daudz jaunākus un jaudīgākus mobilos tālruņus. Aptuveni 4 collu ekrāna izšķirtspējai būtu jābūt vismaz 720×1280, vai ļaunākajā gadījumā vismaz 540×960, bet nekādā gadījumā mazāk. 5 collu displejs mobilajam telefonam jau nozīmē diezgan palielu ierīci, virs kura izmēros jau sākas planšet-telefonu kategorija. Tik lielam mobilajam telefonam ieteicams izvēlēties FullHD (1920×1080) izšķirtspēju.

Tā kā mobilais telefons (viedtālrunis) vairs nav tikai zvanīšanai un sms nosūtīšanai un saņemšanai, bet drīzāk ir multifunkcionāls mini kabatas dators, ir vērts pieminēt arī dažādās operētājsistēmas, kas atrodas dažādos mobilajos tālruņos, jo tas arī ir viens no svarīgākajiem izvēlēs kritērijiem. Speciālistu viedokļi diezgan krasi atšķiras – zināmākie, par ko gandrīz katrs telefona lietotājs, arī nespeciālists, zina pateikt kādu vārdu ir Apple iOS un Android operētājsistēmas. Pastāv arī Windows phone 8 vai 8.1, tomēr, tā kā tās sastopamas retāk, arī speciālisti norāda – labāk izvēlēties ko citu. Ja būtiskas aplikācijas, kas pieejamas telefonā, iOS un Android ir tieši meklētais – aplikāciju skaits plašs, iespēju daudz un lietotājs vīlies īsti nejutīsies. Te vien atšķirība – izvēle krīt par labu Apple produktiem, vai arī citiem zināmākiem ražotājiem, kā Nokia, Samsung vai LG.

Nākamais, kam pievēršam uzmanību, no parametriem – iebūvētā atmiņa un iespēja to paplašināt ar atmiņas karšu palīdzību. Lai uzglabātu dažādus failus, būs nepieciešama pietiekoši liela atmiņa. Un tā kā mobilais telefons ir aprīkots ar iespēju fotografēt, filmēt, ierakstīt skaņas failus, atskaņot mūziku un uzglabāt to (lielākā daļa ir un parasti tādus arī izvēlamies), tad visiem šiem failiem, bildēm un video būs nepieciešams pietiekoši liels atmiņas apjoms, kur atrasties tā, lai netraucētu telefona darbības ātrumam. Kā pārnēsājamo atmiņas ierīci izmantojam microSD karti, kas ir pieejamas dažādos apjomos. Ja šāda funkcija ir būtiska – iepriekš pārliecināmies, ka izvēlētajam modelim ir pieejams ārējās atmiņas atbalsts un kāds ir noteiktais limits. Tie var būt dažāda lieluma ierobežojumi, tāpēc der laicīgi saprast – cik daudz būs nepieciešams (tas atkarīgs, kādām funkcijām parasti mobilo tālruni izmanto).

Savulaik tik populāro Bluetooth funkciju pamazām sāk nomainīt USB kabeļa iespēja, kas ļaus daudz vienkāršāk un ātrāk pārvietot datus no mobilā tālruņa uz datoru, ja tas nepieciešams.

Un ja reiz par failiem un attēliem – arī kameras izšķirtspēja un parametri ir būtiski, ja to izmantojam. Ja fotogrāfijas ar telefonu tiek uzņemtas bieži un daudz – pieejami pat dažādi hibrīdtelefoni ar īstu zoom kameru, kā Samsung Galaxy S4 Zoom. Zinātāji iesaka izvēlēties kameru ar zibspuldzi, kas ļaus uzņemt gana kvalitatīvus attēlus arī tumsā.

Izvēlies populārākos mobilo telefonu modeļus interneta veikalā 220.lv jau šodien!

Pievienot komentāru