autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Jauno VID biroja ēku būvēs RE&RE

Noslēdzies konkurss par Valsts ieņēmuma dienesta administratīvās ēkas būvniecību, kurā uzvarējusi būvkompānija RE&RE, kas līdz ar līguma noslēgšanu kļuvusi par objekta galveno būvuzņēmēju. Projektu finansēs lielākās Ziemeļvalstu bankas Nordea filiāle Latvijā.

Jaunais VID birojs tiks būvēts atbilstoši ilgtspējīgas būvniecības kritērijiem un to plānots uzsākt jau šī gada nogalē, savukārt ekspluatācijā nodot – 2014. gadā.

VID administratīvās ēkas komplekss tiek būvēts, lai samazinātu VID administratīvās izmaksas, palielinātu institūcijas darba efektivitāti, kā arī nodrošinātu klientiem augstāka līmeņa servisu. Jaunā kompleksa būvniecības izmaksas sastāda nepilnus 38 miljonus pieci simti tūkstošus latu.

SIA „Biroju centrs Ezerparks” valdes priekšsēdētāja Baiba Fromane informē, ka konkurss par ģenerāluzņēmēja izvēli noritējis trīs kārtās, un uzvarētājs noteikts, izvēloties zemākās cenas piedāvājumu.

“Esam patiesi gandarīti, ka konkurss par ģenerāluzņēmēja izvēli ir noslēdzies pēc gandrīz septiņu mēnešu ilgas konkursa norises un skurpuloza piedāvājumu izvērtēšanas darba. Rezultātā ir uzvarējusi viena no lielākajām Latvijas būvkompānijām ar augstu reputāciju, kas zināmā mērā rada papildus pievienoto vērtību VID jaunajai biroja ēkai. Nozīmīgs faktors ir arī šī projekta finansētājs, kas ir Nordea filiāle Latvijā, kurai ir stabilas un uz klientu vērstas bankas reputācija. Valstiski tik nozīmīgam projektam kā VID biroja ēka, būvnieka un finansētāja izvēle ir viens no nozīmīgākajiem soļiem tā realizācijā.

Pateicoties jaunajai biroja ēkai, tiks būtiski efektivizēts VID darbs, uzlabots klientu serviss un darbinieku ikdiena,” uzskata B. Fromane.

SIA RE&RE valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš: “RE&RE projekta komanda nopietni strādāja, gatavojot savu priekšlikumu, un, protams, esam lepni, ka klients mūsu piedāvājumu ir novērtējis ne tikai kā ekonomiski izdevīgāko, bet arī kā profesionālāk sagatavoto piedāvājumu, kas atbilst visām kvalitātes prasībām. Neskatoties uz faktu, ka no būvniecības viedokļa projekts nav sarežģīts, tomēr jāņem vērā augstās VID prasības drošības un tehnoloģisko sistēmu izbūves ziņā. Esam pārliecināti, ka attaisnosim uz mums liktās cerības un mūsu komanda ir gatava uzsākt intensīvu darbu projekta īstenošanā. Ceram uz profesionālu un konstruktīvu sadarbību ar projektētājiem un pasūtītāju.”

Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks: „Esam gandarīti, ka varam piedalīties šāda valstiskas nozīmes infrastruktūras objekta būvniecības finansēšanā. Projekta attīstītāji ir piesaistījuši patiesi pieredzējušu būvniecības partneri RE&RE, ar ko mums ir bijusi veiksmīga un ilglaicīga līdzšinējā sadarbība. Mēs, kā šī projekta finanšu partneris, esam pārliecināti, ka tik vērienīgu projektu šodien varam īstenot tikai komandā, ko raksturo savstarpēja uzticība un pragmatisms.”

VID kompleksa būvniecībā tiks ievēroti ilgtspējīgas būvniecības kritēriji

Jaunais VID administratīvo ēku komplekss tiek būvēts ar mērķi ne tikai uzlabot un optimizēt iestādes darbību, bet arī samazināt birokrātisko procesu. Tieši tāpēc visas VID struktūrvienības tiks apvienotas vienotā biroju centrā. Paredzēts, ka visi iestādes pakalpojumi turpmāk būs pieejami vienuviet un tiks būtiski modernizēta klientu apkalpošana, līdz ar to uzlabojot klientu apkalpošanas servisu. Projektā daudz uzmanības pievērsts darbinieku darba vides efektivizācijai un komfortam – atvērtā tipa birojs, vienlaikus to iekārtojot tā, lai katrs darbinieks justos maksimāli ērti. Kopumā ēkā 40 000 kvadrātmetru platībā (sākotnēji plānoto 47 000 kvadrātmetru vietā) strādās aptuveni 2500 darbinieku.

Jaunais VID ēkas projekts tika izstrādāts atbilstoši ilgtspējīgas būvniecības kritērijiem un energoefektivitātes standartiem, kas sniegs iespēju ietaupīt komunālos maksājumus. Kompleksā ir paredzēts izbūvēt īpaši aprīkotas muitas laboratorijas, finanšu policijas u.c. telpas.

Šobrīd VID atrodas 14 ēkās

VID administratīvais aparāts šobrīd ir izkaisīts daudzās ēkās Rīgā. Tas rada virkni sarežģījumu dienesta ikdienas darbā, piemēram, apgrūtina savstarpējo komunikāciju, būtiski kavē dokumentu apriti un sarežģī ēku apsaimniekošanas koordinēšanu, jo šobrīd VID ir jāspēj administrēt daudzi īstermiņa nomas līgumi. Atrašanās 14 ēkās rada arī ievērojamus papildu administratīvos un saimnieciskos izdevumus – transportam, ikdienas pastam, savstarpējai saziņai u.tml., kurus, saglabājoties pašreizējai situācijai, vēl vairāk samazināt nav iespējams. Liela daļa telpu ir ļoti sliktā un pat kritiskā stāvoklī, tāpēc VID ir vajadzīga vienotā jauna administratīvā ēka.

Pievienot komentāru