Infektoloģe: Covid-19 izraisa ir daudz seku veselības stāvoklim
Pats galvenais ir saprast un pieņemt ierobežojumus, nevis domāt par to, kā ierobežojumus apiet, šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pauda Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenā speciāliste infektoloģijā, profesore Ludmila Vīksna.
Viņa skaidroja, ka vīruss kopš gada sākuma “praktiski nav mainījies”, kā arī nav mainījušies tā izplatības ceļi. “Līdz ar to viss, kas notiek, notiek tāpēc, ka mēs neievērojam tos noteikumus un likumus, kurus mēs postulējam. Faktiski šī izplatība ir mūsu pašu – visu cilvēku kopā – stimulēta,” vērtēja speciāliste.
Pēc viņas sacītā, neuzticēties vakcīnām ir muļķīgi, jo vakcinācija ir lielākais veselības aprūpes sasniegums pēdējos gadsimtos.
Runājot par gaidāmo vakcināciju pret Covid-19, Vīksna atzina, ka tai būs jāsagatavojas ļoti nopietni, galvenokārt tāpēc, ka vakcīnas jāuzglabā un jātransportē ļoti zemā temperatūrā, pretējā gadījumā tās var zaudēt savu efektivitāti.
Viņa skaidroja, ka, ja cilvēks saslimis ar Covid-19 un atrodas mājās, ir jāatsakas no fiziskās slodzes, lai skābeklis aiziet, kur tas nepieciešams.
“Esam konstatējuši, ka cilvēkiem, kas pārslimojuši Covid-19, ir daudz seku veselības stāvoklim. Daudziem cilvēkiem ir neiroloģiskās sekas, bojājumi aknās un nierēs. Gripai tik daudz seku nav,” norādīja Vīksna.
“Slimnīcas ir aprīkoti tā, kā līdz šim mums nevienam pacientam nav trucis skābekļa pieveds. Pa dienu notiek ļoti liela un intensīva aprite. Pagaidām tiekam galā,” atzina ārste.
“Vīruss un vīrusa izplatīšanās ceļi no janvāra mēneša nav mainījies. Saslimšanās pieaugums notiek dēļ tā, ka pietiekami netiek ievēroti noteikum,” turpināja Vīksna.