autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Gobzems: JKP nodod savu valsti, lai sponsoru interesēs ieņemtu ostas

Jaunā konservatīvā partija (JKP) vēlas pārņemt Latvijas ostas savu sponsoru interesēs, šādu viedokli pauda Saeimas deputāts Aldis Gobzems.

“Es galvoju – ja Lembergs būtu ziedojis JKP Strīķei vai Jurašam, tad JKP klusētu tāpat, kā klusē par Meroni. Viņi klusētu tāpat, kā klusēja laikā, kad Juraša sieva brīvostā bez konkursa tika ielikta amatā, lai saņemtu lielu algu un laikam piesegtu to korupciju. Lemberga problēma ir tā, ka viņš nav ziedojis JKP. Acīmredzot. Satiksmes ministra sieva Baiba Rulle ir strādājusi ar Meroni saistītām kompānijām. Tālim Linkaitam, satiksmes ministram, piederošā “Lucidus” komunikācijas ienākumus droši var papētīt šajā sakarā. Un tāpēc ir jautājums, kāpēc JKP par tādu ietekmīgu personu kā Meroni Latvijā neuztraucas,” diskutējot par ostu nodošanu valsts kontrolē, Saeimā norādīja Gobzems.

Pēc viņa sacītā, visam, kam pieķeras JKP, iet uz grunti. “Satiksme, dzelzceļš iet uz grunti. Vienīgais, kas ir izdarīts, ir samaksātas lielas kompensācijas – pusmiljons vai cik. Bet kravu apjoms samazinās, darbiniekus tūlīt atlaidīs neskaitāmā skaitā. Ceļi iet uz grunti. Tagad arī ostas iet uz grunti. Izglītība, bērnu brīvpusdienas – atsakāmies. Skolotāji tūlīt streikos, valsts neapmaksās studiju kredītus vairs. Arī izglītībā mums viss iet uz grunti. Tiesiskums. Tiesājama persona kopā ar tieslietu ministru – tiesājama persona kopā ar tieslietu ministru – brauc uz citu valsti nodot savu valsti. Ziniet, kā to sauc? Tas ir feodālais laikmets. Šajā konkrētajā gadījumā ir pilnīgi skaidrs, ka mērķis jau nav bijis viens Latvijas Republikas pilsonis, bet mērķis ir bijis ieņemt ostas. Ļoti iespējams, atdot senjoram, tāpēc vasalis devās pie senjora ar attiecīgu lūgumu,” izteicās Gobzems.

Saskaņā ar viņa teikto, sabiedrība šobrīd tiek uztverti par kalpiem un par vergiem, jo viņu viedoklim par Latvijas valsti nav nekādas nozīmes. “Šeit netiek izlemts jūsu liktenis. Jūsu liktenis tiek izlemts citur, citās zemēs. Jo tie, kas šeit ir uzurpējuši varu, arī tie nepieņem lēmumus. Viņi brauc saņemt norādījumus citās zemēs. Un tā nenotiek ne demokrātiskā, ne tiesiskā valstī, tā nenotiek brīvā valstī,” piebilda politiķis.

“Mūsu valstī nevainīguma prezumpcija vairs neeksistē. Mūsu valstī pietiek, ka Sandis Riekstiņš ar vidusskolas izglītību vai Strīķe ar boļševistisku atriebes kāri, vai Bordāns ar tādu it kā valsts nodevēja gēnu vienkārši iznāk un pasaka: “Tu esi zaglis, vai tu esi korumpants!” Ar to pietiek Latvijā. Bet tiesiskā valstī pat lielākajam slepkavam ir tiesības uz aizstāvību. Nevainīguma prezumpcija nav atcelta tiesiskā valstī,” norādīja Gobzems.

“Tas ir tas izpratnes līmenis par tiesiskumu, savējos – savējos amatos un tagad izmainīsim ostās, tagad mums būs vairāk tās barotnes priekš savējiem. Tas ir vienīgais, ko vēlas JKP sponsors Ragaušs, starp citu, saistīts ar Kariņa tēvu, netiešā veidā, bet saistīts. Amerikas latvietis. Viņam intereses ostās – tas ir tas iemesls, kāpēc ostā šobrīd notiek tas, kas notiek. Ne jau nabaga Lembergs tur ir tas galvenais, uz ko tas trieciens ir vērsts. Tas galvenais trieciens ir vērsts, lai pārņemtu ostas un viņas atdotu acīmredzot par velti saviem sponsoriem,” uzsvēra Gobzems.

Pēc viņa sacītā, tieši tādēļ šī Saeima ir jāatlaiž. “Šī Saeima ir jāatlaiž! Jāatlaiž cilvēki, kam nav augstākā izglītība un kas vienīgais kā Sandis Riekstiņš var kliegt no vietas nepārtraukti, tas ir tas līmenis, kurā viņi atrodas. Šī Saeima ir jāatlaiž, un par to atbildīgi esat jūs, sabiedrība, arī jūs, mediķi! Es aicinu jūs katrā mediķa kabinetā ielikt paziņojumu saviem pacientiem, lai viņi parakstās par Saeimas atlaišanu, un jo ātrāk jūs to izdarīsiet, jo labāk,” norādīja deputāts.

Kā zināms, ceturtdien, 12. decembrī, Saeima steidzamības kārtā divos lasījumos pieņēma grozījumus Likumā par ostām, kas paredz izmaiņas Rīgas ostas un Ventspils ostas pārvaldēs.

Grozījumi likumā nosaka, ka Rīgas un Ventspils ostu pārvaldes būs Ministru kabineta (MK) pārraudzībā, kā arī MK apstiprinās to nolikumus.

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi — ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

Pēc grozījumu stāšanās spēkā amatus Rīgas ostas un Ventspils ostas valdēs zaudēs Rīgas domes un Ventspils domes ieceltie valdes locekļi, paredz likums.

Likuma grozījumi valdībai uzdod izvērtēt Latvijas ostu pārvaldības modeļa atbilstību starptautiskajiem labas pārvaldības principiem un līdz 2020.gada 1. jūlijam iesniegt Saeimā likumprojektu par Latvijas ostu pārvaldības modeļa maiņu.

Foto: Saeimas kanceleja

Pievienot komentāru