Gada laikā auto vadītāji sastrēgumos dīkstāvē aizvada no 2 līdz 7 diennaktīm
Visvairāk sastrēgumos laiku pavada rīdzinieki un zemgalieši, vismazāk – vidzemnieki un latgalieši.
Satiksmes sastrēgumos pus stundu un vairāk ikdienu pavada katrs ceturtais jeb 24% Latvija iedzīvotāju, katrs trešais jeb 33% Lietuvas iedzīvotāju un tikai katrs desmitas jeb 12% Igaunijas iedzīvotāju. Vidēji gada laikā šie auto vadītāji sastrēgumos dīkstāvē aizvada piecas diennaktis, kuru laikā tiek zaudēts laiks, nelietderīgi nodedzināta degviela un piesārņota apkārtējā vide.
Līdz 15 minūtēm sastrēgumos pavada aptuveni puse iedzīvotāju visās trijās Baltijas valstīs, taču Lietuvā un Latvijā ir krietni vairāk to autovadītāju, kas ik dienu sastrēgumos „nosēž” vairāk nekā pusstundu. No sastrēgumiem visvairāk pasargāti ir igauņi.
Līdzīgi arī Latvijā – ik dienu vismaz 15 minūtes „korķos” pavada puse no autovadītājiem (50%), savukārt pus stundu un vairāk katrs ceturtais Latvijas šoferītis (24%). Visvairāk sastrēgumos pavada laiku rīdzinieki (78%), zemgalieši (71%) un kurzemnieki (68%), savukārt vismazāk – vidzemnieki (64%) un latgalieši (61%).
Pēc SEB bankas pētījuma datiem, vīrieši sastrēgumos pavada ievērojami vairāk laika nekā sievietes, kas skaidrojams ar to, ka arī ikdienā vīrieši pie stūres redzami daudz biežāk. Sastrēgumos visvairāk laika pavada gados jaunāki auto vadītāji vecumā līdz 39 gadiem (ap 70% no autovadītājiem šajā vecuma grupā), bet vismazāk – šoferīši vecumā virs 60 gadiem (54%), kas saistīts ar šo vecuma grupu autobraucēju skaitu.
Tiek uzskatīts, ka sēdēšana sastrēgumos ir ne vien laika, bet arī viens no lielākajiem “degvielas zagļiem”, kas ievērojami palielina auto ikmēneša degvielas patēriņu. Tāpēc SEB bankas eksperti iesaka padomāt par alternatīviem braukšanas maršrutiem vai laikiem, kas ļauj ieekonomēt ievērojamu daudzumu degvielas, naudas un laiku. Turklāt ekoloģisko automašīnu pircējiem SEB līzinga īpašais EKO līzinga piedāvājums paredz, ka visām mašīnām, kuru CO2 izmešu apjoms nepārsniedz 130 g/km, tiks nodrošināta 1 procentpunkta atlaide no aprēķinātās klienta likmes.