autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Fotoaparāti pret viedtelefoniem: 7 iemesli, kāpēc izvēlēties fotoaparātu

Ne pārāk sen atpakaļ, kravājot mantas ceļojumam uz tālajām zemēm, viena no pirmajām lietām sarakstā bija fotoaparāts. Tomēr mobilo telefonu ražotājiem arvien vairāk investējot papildu funkciju attīstībā un kameras kvalitātē, viedtelefoni sāka izstumt fotoaparātus no aprites.

Protams, telefona izmantošana fotografēšanai ir patiešām ērta – nav nepieciešams rūpēties par papildu ierīces uzlādi vai baidīties, ka atmiņas kartē nepietiks vietas. Attīstoties sociālo tīklu lietošanai, populāra kļuva tendence fotoattēlus uzreiz lejupielādēt Instagram vai Facebook vai pa tiešo nosūtīt draugiem. Tomēr pēc kāda laika vēloties atsvaidzināt brīvdienu iespaidus vai pārskatīt fotogrāfijas, piemēram, datorā vai uz televizora ekrāna, kvalitāte ne vienmēr raisa prieku.

Tātad, 7 iemesli, kādēļ ir vērts ceļojumā līdzi ņemt fotoaparātu, nevis tikai viedtelefonu.

1. Pietuvināšanas funkcija. Fotoaparāti parasti ir aprīkoti gan ar optisko, gan arī digitālo pietuvināšanas iespēju. Toties viedtelefoni atbalsta tikai digitālo pietuvināšanu, kas ļauj vienkārši izgriezt un pietuvināt vēlamo attēlu. Šī iemesla dēļ mobilo telefonu pietuvināts attēls sastāvēs no neskaidriem kvadrātiņiem. Tātad, ja vēlaties ar mobilo telefonu nofotografēt pietuvinātu skatu, nāksies pieiet tuvāk, bet tas ne vienmēr ir iespējams. Šī iemesla dēļ digitālais fotoaparāts ir neaizstājams draugs, lai fotografētu objektus tālumā.

2. Nekvalitatīvs fotoattēls vājā apgaismojumā. Ar viedtelefoniem uzņemtie attēli, spīdot saulei, būs tikpat iespaidīgi kā tie, kas uzņemti ar parastajiem fotoaparātiem. Bet gadījumā, kad apgaismojums nav labs, piemēram, vāji apgaismotās telpās, ar viedtelefonu fiksētajiem attēliem būs ievērojami sliktāka kvalitāte. Telefonos ir iemontēti mazi gaismas sensori, kuru dēļ arī pasliktinās attēlu kvalitāte pie vāja apgaismojuma. Fotografēšanai īpaši pielāgotajiem telefoniem ir jaunās paaudzes CMOS sensors, kas nedaudz kompensē mazo gaismas sensoru, bet spēcīgas zibspuldzes neesamība vienalga neļaus sasniegt augstu kvalitāti.

3. Nakts fotogrāfija – lielākais telefona pretinieks. Fotoaparāts ir neaizstājams palīgs, fotografējot diennakts tumšajā laikā. Lai uzņemtu patiesi kvalitatīvu nakts fotoattēlu, ir nepieciešas ilgs izturējums un stabilitāte. Bet mobilajam telefonam nav nedz piemērota gaismas sensora, nedz pietiekamas stabilitātes tāda veida fotoattēlu uzņemšanai. Šī iemesla dēļ naktī uzņemtie cilvēku vai pilsētas fotoattēli nekad nebūs tik kvalitatīvi, kā fotografējot ar parastu fotoaparātu.

4. Fokusēšana – ļoti svarīgs faktors attiecībā uz fotoattēla kvalitāti. Parasti fotoaparātiem ir daudz dažādu režīmu, kas paredzēti visdažādākajām situācijām. Viena no labākajām funkcijām – automātiskā fokusēšana, kas ļauj uzņemt ļoti skaidras fotogrāfijas, pat tad, kad objekts ātri kustas. Šī funkcija ir īpaši noderīga, fotografējot sporta pasākumus. Viedtelefoniem ir ievērojami mazāk atšķirīgu iestatījumu, tādēļ bieži vien ciešs arī uzņemto attēlu kvalitāte. Tie nav skaidri, vienkārši tiek fokusēts tuvāk esošais attēls. Tomēr fokusēšana nav vienīgais iemesls, kura dēļ ciešs fotoattēlu kvalitāte. Piemēram, ar spoguļfotoaparātiem viedtelefonu pat salīdzināt nav iespējams!

5. Viedtelefoni ierobežo fotogrāfijas iespējas. Protams, ir ērti ar vienu ierīci varēt izdarīt visu – sērfot internetā, zvanīt, rakstīt īsziņas, klausīties mūziku un, bez šaubām, fotografēt. Tomēr pietiekami bieži netiek ņemts vērā tas, ka daudzu funkciju vienlaicīga lietošana ievērojami noslogo telefona procesoru, tādējādi aizņemot arī lielu daļu no operatīvās atmiņas. Šī iemesla dēļ telefona darbība palēninās un tā rezultātā ciešs uzņemto fotoattēlu kvalitāte. Nevajadzētu aizmirst arī to, ka, lietojot arī citas telefona funkcijas, ātrāk izlādējas akumulators. Tātad, dodoties tālā ceļojumā, ir bezgala svarīgi izvērtēt arī bateriju izlādes iespējamību. Negribas taču palikt bez kameras, nonākot eksotiskā vietā.

6. Fotoattēlu kvalitāte – neapšaubāmi vissvarīgākā. Runājot par fotoattēlu kvalitāti, kameras megapikseļu skaits nav vairs pats svarīgākais. Jau no 2010. gada izgatavotajiem telefoniem ir tikpat daudz megapikseļu kā parastiem fotoaparātiem. Bet mazais megapikseļu skaits kopā ar citām nepilnībām, kā, piemēram, mazu gaismas sensoru, ievērojami ietekmē fotoattēlu kvalitāti. Zemas rezolūcijas fotoattēli samazina retušēšanas opcijas, kā arī pilnībā likvidē iespējamību fotoattēlu izdrukāt uz audekla – jo ar zemas kvalitātes telefonu uzņemts fotoattēls būs vienkārši saplūdis. Protams, saplūduši fotoattēli reizēm ir ļoti mākslinieciski, bet nekādā gadījumā tad, kad tas sanāk negribēti. Par laimi, fotoaparātiem ir dažādi stabilizatori, kas nepieļauj fotoattēlu saplūšanu, pat tad, ja fotoaparāts sakustas. Mobilajiem telefoniem arī bieži vien ir stabilizatori, bet tie, visbiežāk, nav optiskie, bet gan digitālie. Šī iemesla dēļ fotoattēlos var būt skaidri redzami kvadrātiņi, bet paši fotoattēli – ārkārtīgi neskaidri.

7. Ir vērts padomāt par nākotni. Fotogrāfijas visbiežāk tiek uzņemtas, lai iemūžinātu atmiņas. Protams, fotografējot ar mobilo telefonu, ir viegli ar atmiņām padalīties, bet, telefonam sabojājoties, pastāv liela varbūtība, ka fotoattēli tiks zaudēti. Turklāt, vēloties ierāmēt lielu fotoattēlu vai to izdrukāt uz audekla un piekarināt mājās pie sienas, gribēsies, lai fotoattēls būtu skaidrs un kvalitatīvs, bet ar viedtelefonu tas ne vienmēr ir panākams. Tāpēc vajadzētu padomāt par nākotni un izvēlēties kvalitatīvus fotoattēlus – jo ir taču svarīgas ne vien atmiņas, bet arī to kvalitāte!

Pievienot komentāru