autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Eksperti: Rīgai iespējas kļūt par pievilcīgu šopinga galamērķi

Atzīmējot tirdzniecības centra 10 gadu jubileju, Spice atklāj unikālu apskates objektu – sešus metrus augstu Šopinga eņģeli, organizē kārtējo Šopinga festivālu un mudina veicināt iepirkšanās tūrismu Rīgā.

10 gadu laikā Spicē apkalpoti vairāk nekā 56,4 miljoni pircēju un iegūts stabils lojālo klientu loks. Viņu vidū ir arī Rīgas viesi, kuriem turpmāk tiks pievērsta arvien lielāka uzmanība.

Iveta Lāce, tirdzniecības kompleksa Spice direktore: „Spices priekšrocība ir atrašanās vieta – 5 minūšu brauciena attālumā no lidostas mēs varam pirmie uzrunāt iebraucējus. Svarīga ir arī atraktīva komunikācija un piedāvājums, kas piesaista uzmanību. Spicē ir plaša modes zīmolu izvēle – mēs arvien meklējam novitātes modes tirgū un piedāvājam saviem klientiem pašu aktuālāko. Baltijas valstīs lielākajā specializēto mājas preču veikalā Spice Home vienkopus iegādājamas visas nepieciešamās lietas mājokļa iekārtošanai un labsajūtas radīšanai, un demokrātiskās cenas labprāt izmanto gan vietējie, gan ārvalstu pircēji. Īpaši iecienīti ir Spices Šopinga festivāli. Šādā festivālā 11. novembrī notika jau piektā iepirkšanās nakts, kuras laikā Spici apmeklēja gandrīz 60 tūkstoši cilvēku. Meklējot jaunas idejas tūristu piesaistē, ir vērts apgūt pasaules pieredzi, kā to darījām, uzstādot unikālo un provokatīvo Šopinga eņģeļa skulptūru pie paša tirdzniecības centra. Tas ir koši, netradicionāli un izklaidējoši, un tieši šādas idejas jārealizē, ja vēlamies būt pērle citu lielpilsētu vidū.”

Izvēloties zīmīgu datumu 11.11.11., Spicē notika kārtējā – piektā – šopinga nakts, šoreiz eņģeļu noskaņās.

Iveta Lāce uzsver pozitīvās iepirkšanās tūrisma attīstības tendences: „Mēs regulāri apkopojam un analizējam informāciju par tax free pirkumiem Spicē, un jāsaka, ka dati ir iepriecinoši un ar nepārtrauktu izaugsmes tendenci. Šī gada 3. ceturksnī visvairāk tūristu tax free pirkumu tika veikti tieši Spicē. Tā kā tax free pakalpojumus izmanto tikai to valstu iedzīvotāji, kas nav Eiropas Savienībā, varam secināt, ka kopējā situācija ir vēl labāka un ārvalstu pircēju ir vēl vairāk. Rīgai ir ko piedāvāt tūristiem, sākot no plašu preču klāsta dažādās cenu kategorijās līdz augsta līmeņa apkalpošanas servisam, kas arvien uzlabojas.”

Vineta Kalmane, Global Blue Latvija vadītāja: „Kopsummā tax free pirkumu skaits Rīgas veikalos šogad ir audzis par 91% un pirmajos trīs ceturkšņos ārvalstu pircējiem atdoti 575 000 lati. Šī gada pirmajos trīs ceturkšņos ārvalstu pircēji Rīgā, izmantojot Tax Free Shopping pakalpojumu, iepirkušies par 4.5 miljoniem latu, no kuriem 3 miljonus tērējuši mūsu kaimiņi no Krievijas. 62% no visiem tūristu pirkumiem veikti tieši tirdzniecības centros, Spici ierindojot starp populārākajām iepirkšanās vietām. Ārvalstnieki ir ļoti vērtīga pircēju grupa, jo ceļojot cilvēki atļaujas tērēt vairāk nekā ierasts un vieglāk ļaujas iepirkšanās kārdinājumam. Tāpēc īpaši jāpiedomā, kā ieinteresēt tūristus. Piemēram, Spice izvēlējusies perfektu laiku, lai piesaistītu tūristu uzmanību ar Šopinga eņģeļa skulptūru, jo jau janvāra sākumā gaidāms nozīmīgs pircēju skaita pieaugums no Krievijas, ko apstiprina papildu čarterreisu Maskava – Rīga – Maskava izveide šajā laikā.”

SIA Baltika Latvija vadītāja Maruta Ērgle: „Spicē šī gada pirmajos trīs ceturkšņos salīdzinājumā ar pagājušo gadu premium klases zīmola Ivo Nikkolo veikalā un vīriešu apģērbu veikalā Baltman esam novērojuši strauju pārdošanas apjomu kāpumu, attiecīgi 31% un 37%, taču tax free pirkumu skaits mūsu veikalos kopumā ir dubultojies. Šo pieaugumu saistām ar tūristu aktivitāti. Visbiežāk savos veikalos sastopam iebraucējus no Krievijas, kuri Spicē īpaši iecienījuši zīmolu Ivo Nikkolo, kam seko Mosaic un Monton. Tas, ka tūristi priekšrocību dod dārgākajiem zīmoliem, liecina, ka Baltijas ražotāji ir interesanti un konkurētspējīgi. Svarīgs ir arī fakts, ka Latvijā varam piedāvāt zemākas cenas, jo Krievijā tās sadārdzina ražotāja kompānijas izdevumi, ievedmuita un citi nodokļi. Patīkamus pārsteigumus ārvalstu klientu skaita ziņā sagaidām jau Ziemassvētku laikā.”

Biznesa augstskolas Turība tūrisma mārketinga lektore Aija van der Steina: „Rīgai ir potenciāls kļūt par pilsētu, kuru tūristi apmeklē, lai iepirktos. Pasaules pieredze liecina, ka pilsētas apzināti var kļūt par iepirkšanās galamērķiem. Piemēram, Kualalumpūrā katru gadu tiek organizēts īpašs iepirkšanās mēnesis, kad notiek ar šo tēmu saistīti pasākumi. Arī tad, ja ceļojuma galvenā motivācija nav iepirkšanās, tūristi labprāt iepērkas ceļojuma laikā, jo tam var veltīt vairāk laika. Pieaug tendence no ceļojuma pārvest praktiskus pirkumus, nevis tipiskos suvenīrus. Lielveikali ir ideāla vieta šādiem pirkumiem – atraktīva vide, plašs piedāvājums vienkopus un izklaides iespējas.” Van der Steina uzsver, ka aktīvi jāstrādā ar mārketinga aktivitātēm, kas parādītu tūristiem plašās iepirkšanās iespējas Rīgā. Tomēr tūristi jau tagad pozitīvi vērtē iepirkšanos Rīgā: „Rīgas viesmīlības pētījumā, ko veica Biznesa augstskola Turība, aicinājām tūristus vērtēt arī pilsētvidi, un atklājās, ka Rīgas iepirkšanās centriem tūristi snieguši vienu no augstākajiem vērtējumiem”.

RIMI Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa: „Runājot par pārtikas mazumtirdzniecību, jāteic, ka tūristiem esam interesanti ne vien ar tādām klasiskām vērtībām kā Laimas šokolāde, īsta rudzu maize, Rīgas melnais balzams, bet arī ar savu – Latvijā audzēto vai ražoto produktu dabiskumu. Ne tikai mums pašiem šķiet, ka Latvijas produkti ir kvalitatīvi, tīri un ekoloģiski – šādi mūsu valstī ražotos produktus novērtē arī tūristi no citām valstīm, piemēram, Rietumeiropas. Ņemot vērā cilvēku vēlmi pēc dabiskiem un veselīgiem augstākās kvalitātes produktiem, kā arī izrādot atbalstu Latvijas mazajiem ražotājiem un zemnieku saimniecībām, septembra beigās Rimi hipermārketā t/c Spice tika īstenots kāds interesants pilotprojekts – atklāts zemnieku veikaliņš Klēts, kas darbojas pēc principa – veikals veikalā. Klētī iespējams iegādāties gandrīz 500 produktus no vairāk nekā 50 Latvijas zemnieku saimniecībām. Klēts piedāvā visplašāko lauku labumu klāstu, sākot no dārzeņiem, augļiem, ogām un medus un beidzot ar maizi, gaļu, dažādiem piena produktiem, zāļu tējām, alu un mājas vīnu. Jāpiebilst, ka lielākā daļa šeit pieejamo produktu ir ekoloģiskā produkcija. Vērojot Klēts pircējus, varam teikt, ka šeit labprāt iepērkas gan mūsu pastāvīgie pircēji, gan tūristi. Visbiežāk – mūsu pircēji šurp ved arī savus viesus, lai viņi varētu izvēlēties un nobaudīt Latvijas delikateses.

Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Armands Slokenbergs: „Šobrīd tūrisms ir mūsu valsts eksporta pakalpojumu nozare numur viens. Pieejamā 2011. gada statistika liecina, ka šogad Latvijā apmeties rekordliels skaits ārvalstu viesu. Viesnīcās un citās tūristu mītnēs gada pirmajā pusē uzturējušies 444 930 ārvalstu viesi, kas ir gandrīz par trešdaļu vairāk nekā šajā periodā pērn. Uzturoties Latvijā, tūristi iztērējuši 173,9 miljonus latu, kas ir par 14 % vairāk nekā pērn pirmajā pusgadā. Pie mums ceļotāji izvēlas braukt galvenokārt atpūsties, kārtot darījumus vai apciemot radus un draugus. Esmu pārliecināts, ka izaugsmes tendence saglabāsies un tikpat labi rādītāji būs šī gada kopējiem rezultātiem, ļaujot man apgalvot, ka Latvija kā tūrisma galamērķis ir stabili un droši atgriezusies tūristu intereses lokā.”

Pievienot komentāru