autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Cenas paaugstina vēl viens mobilo sakaru operators

Ar 15. jūliju Tele2 paaugstināsies cenas vēsturiskiem Tele2 tarifu plāniem un teju visiem Zelta zivtiņas (ZZ) priekšapmaksas un pēcapmaksas tarifiem. Sadārdzinājums 80% apmērā skars lētāko tarifu lietotājus. Tele2 ir jau otrais mobilo sakaru operators, kas tuvākajā laikā ceļ cenas, jo par šādiem plāniem ir paziņojusi arī Bite. Latvijas Mobilais telefons (LMT) sola pagaidām tarifus nepaaugstināt.

Atšķirībā no Bite Latvija, kura savu nepopulāro plānu neslēpa un par cenu kāpumu paziņoja sociālajos tīklos, speciāli sasauktā preses konferencē un aizsūtīja katram klientam vēstuli, Tele2 faktu par plāniem paaugstināt ZZ tarifus atzina tikai pēc NRA.lv tieša jautājuma. Tele2 komercdirektors Raivo Rosts gan skaidroja, ka klienti par plānotajām izmaiņām jau ir laikus informēti. Tiesa, viņi jau nedēļas sākumā saņēma īsziņu, taču daļa nesaprata, ka tā vēsta par tarifu pieaugumu. Lūk, ZZ klientus informējošā īsziņa: «Sveiks, ar 15. jūliju tarifs ZZ Trio ar 100 minūtēm, 100 īsziņām un 100 MB par 3,99 eiro, iecienītais tarifs ZZ Visi – bezlimita zvaniem un īsziņām uz populārākajiem tīkliem Latvijā – 4,79 eiro, ZZ Draugi ar bezgalīgiem zvaniem un īsziņām Tele2 un ZZ tīklā joprojām par 1,99 eiro. Izvēlies kādu no aktuāliem tarifiem jau tagad un ienāc manazz.lv.» Daļa drīzāk to uztvēra kā jaunu tarifu reklāmu, jo īpaši, ja sen bija aizmirsuši, kādu pieslēgumu lieto.

«Esam veikuši cenu korekciju atsevišķiem ZZ tarifu plāniem un dažiem Tele2 vēsturiskajiem tarifu plāniem, kuriem lietotāju skaits samazinās un kuru nav tirdzniecībā. Taču visi aktuālie Tele2 tarifu plāni saglabājas bez izmaiņām cenās. Arī pēc cenu korekcijas mūsu mērķis ir nodrošināt visiem ZZ pēcapmaksas un priekšapmaksas tarifiem vislētākās cenas Latvijā bezlimita sarunām un īsziņām. Mūsu tarifu plānu cena ir līdz pat piecām reizēm mazāka nekā līdzvērtīgiem tarifu plāniem Eiropā, tāpēc Latvijā arī turpmāk nodrošināsim zemākās mobilo sakaru cenas,» teica R. Rosts. Cenu kāpums (vai atsevišķu tarifu plānu korekcija, kā to dēvē pats Tele2) uzņēmumam ir nepieciešams, lai tas būtu gatavs starptautiskai konkurencei mobilo tehnoloģiju jomā. «Šobrīd Tele2 AB grupa strādā kopā ar starptautiskiem ekspertiem pie 5G standarta izveides un Tele2 mērķis ir būt pirmajiem Latvijā, kas piedāvās saviem klientiem 5G tehnoloģiju. Tele2 jau strādā pie tādu tehnoloģiju un produktu attīstības kā mobilā televīzija, mobilie maksājumi un citi pakalpojumi ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē,» atklāja R. Rosts Bites taktika, atklāti paziņot par gaidāmo tarifu celšanu, izrādījusies pozitīva, jo, lai gan, protams, klienti par gaidāmo cenu pieaugumu priecīgi nebija, tomēr no Bites masveidā pie konkurentiem nav devušies.

VIEDOKĻI

Anete JANSONE, Bite sabiedrisko attiecību projektu vadītāja:

– Protams, izmaiņas tarifu plānu cenā sarūgtināja daļu klientu, un bija arī tādi, kas šī iemesla dēļ pārtrauca sadarbību. Taču, ja paskatāmies uz kopējo ainu, mūsu godīgā un atklātā pieeja, paziņojot par izmaiņām proaktīvi un gādājot, lai ikviens klients par to uzzina, pirms ierauga izmaiņas savā rēķinā, noteikti nāca par labu. Kopumā mūsu lietotāju skaits turpina strauji augt. Tiem klientiem, kuri vēlējās pārtraukt sadarbību ar mums, izskatījām sakaru lietošanas paradumus un piedāvājām izdevīgāko no pieejamajiem tarifu plāniem. Šobrīd, lai atzīmētu to, ka tūdaļ mūsu 4G internets būs pieejams 90% Latvijas iedzīvotāju, Bites klienti var saņemt papildu 1 GB interneta ik vasaras mēnesi.

Ingmārs PŪĶIS, Latvijas Mobilā telefona viceprezidents:

– Vismaz 20 miljonus eiro LMT tīkla attīstībā investē katru gadu, kopumā vidēji gadā ieguldot divreiz lielāku summu nekā abi pārējie nozares pārstāvji kopā. Tas ļāvis mūsu klientiem būt pirmajiem, kuri izmēģina un lieto jaunākās tehnoloģijas. Tā, piemēram, vairāk nekā gadu LMT klienti bija vienīgie, kuriem bija pieejams ātrgaitas internets 4G. Savukārt LMT pieslēguma Brīvība cena palikusi nemainīga jau četrus gadus kopš ieviešanas un šobrīd nav plānota cenu celšana.

Ilze Šteinfelde

Foto:JESHOOTS/https://pixabay.com/en/users/JESHOOTS-264599//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Pievienot komentāru