Apsver iespēju ierobežot arī plānveida ambulatoros pakalpojumus
Veselības ministrija apsver iespēju uz laiku ierobežot arī plānveida ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību, šorīt intervijā LTV “Rīta panorāmā” norādīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP!).
“Veselības ministrija šobrīd vērtē arī to, ka pēc Jaunā gada būtu uz noteiktu laiku jāierobežo arī ambulatorā palīdzība,” sacīja ministre, atzīstot, ka tā ir salīdzinoši liela iespējamība, ka rīt uz valdības sēdi apstiprināšanai tiks virzīts šis lēmums.
“Ne jau gultasvietu skaits izšķir veselības aprūpes sistēmas spēju palīdzēt pacientiem, tā ir personāla pieejamība. Jo ir augstāka inficēšanās, jo vairāk slimo mediķi. Mūsu visu spēkos ir darīt visu, lai mediķiem slodze uz Covid pacientu ārstēšanu nepieaugtu,” sacīja Viņķele.
Ministre arī informēja, ka pēc izvērtējuma varētu lemt arī pagarināt iespēju pieteikties Covid-19 testiem bez ārsta nosūtījuma. Pašlaik šāda iespēja noteikta līdz 4. janvārim: “Ja jaudas ļaus un redzēsim, ka tas ir lietderīgi, ir iespējams pagarināt šo pieeju, ka cilvēki ar simptomiem bez nosūtījuma var pieteikties Covid-19 testam.”
“Nav vairs daudz ierobežojumu, ko vēl varam ieviest – ir palikuši tikai pārvietošanās ierobežojumi un komandantstunda, pie šo scenāriju vērtēšanas strādā operatīvās vadības grupa,” sacīja Viņķele.
“No jauniem ierobežojumiem ir jēga tad, ja tos ievēro un kontrolē. Ja kādus striktākus ierobežojumus piemēro, tad jādomā, kā tas tiks kontrolēts. Ieviešot kaut ko, ko nespēsim kontrolēt, varam panākt tikai pretēju efektu,” turpinānja ministre.
“Mēs Latvijā kopīgiem spēkiem diemžēl neesam panākuši inficēšanās samazinājumu. Tā arī ir atbilde uz jautājumu, cik plaši un burtiski tiek ievēroti ierobežojumi. Bet situācija Baltijā un Eiropā ir līdzīga, cilvēki ir noguruši no ierobežojumiem,” sacīja Viņķele.
Foto: Valsts kanceleja