Aprīlī mazumtirdzniecības kāpumu noteica galvenokārt nepārtikas preču tirdzniecība
Aprīlī mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā turpināja pieaugt un bija par 4,7% lielāks nekā iepriekšējā gada aprīlī (neizlīdzināti dati salīdzināmajās cenās). Atšķirībā no iepriekšējiem mēnešiem, aprīlī pieaugumu galvenokārt ietekmēja nepārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījuma kāpums, kaut gan pieaugums bija vērojams arī degvielas un nepārtikas kategorijās, informē Ekonomikas ministrija (EM).
Aprīlī nepārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums bija par 7,4% lielāks nekā 2017. gada aprīlī, kas ir augstākais kāpums šogad. Aprīlī nepārtikas preču tirdzniecība nodrošināja lielāko devumu kopējā tirdzniecībā. Nepārtikas preču kategorijā visstraujāk pieauga dažādu metālizstrādājumu, krāsu un stikla mazumtirdzniecība, sporta preču un spēļu mazumtirdzniecība un mājsaimniecības piederumu un apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecība. Iedzīvotāji vairāk iegādājās arī ziedus, augus, sēklas, mēslošanas līdzekļus. Pieaugums bija vērojams gandrīz visās nepārtikas preču kategorijās. Preču kategorijā lielākais sarukums bija vērojams grāmatu, avīžu, kancelejas piederumu, audio un video ierakstu mazumtirdzniecībā. Saruka arī mazumtirdzniecība stendos un tirgos.
Degvielas mazumtirdzniecības apjomi aprīlī bija par 4,9% lielāki nekā 2017. gada aprīlī, tomēr pieauguma temps sarūk.
Lai gan pārtikas preču mazumtirdzniecības apjomi pēdējā gada laikā stabili pieauga, šā gada aprīlī pieauguma temps kritās un bija par 1,4% lielāks nekā 2017. gada aprīlī (neizlīdzināti dati salīdzināmajās cenās). Kāpumu ietekmēja joprojām pieaugošā pārtikas un dzērienu mazumtirdzniecība specializētajos veikalos, kas aprīlī pieauga par 37%, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada aprīli.
Kopumā šī gada janvārī-aprīlī mazumtirdzniecības apgrozījums bija par 4,8% lielāks nekā 2017. gada attiecīgajā periodā. Nepārtikas preču tirdzniecība nodrošināja lielāko devumu kopējā tirdzniecībā.
Arī turpmāk paredzams mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums, ko sekmēs gan darba samaksas kāpums, gan patēriņā pieaugums un sarūkošais bezdarbs.