autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Apinis: Arī mana balss būs par 13. Saeimas atlaišanu

Par Saeimas atlaišanu mani pārliecināja iestāties koalīcijas ņirgāšanās par medicīnu, ārstiem un medicīnas māsām pirms un pēc budžeta pieņemšanas, “Neatkarīgajai” sacīja ilggadējais Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidents, šobrīd šīs organizācijas valdes loceklis Pēteris Apinis.

Pēc viņa sacītā, gads 13. Saeimai ir darbos un bezdarbos pagājis. “Esmu vairāk vai mazāk iepazinis daudzus šīs Saeimas deputātus. Un viņi ir ne labāki, ne sliktāki, ne gudrāki, ne dumjāki kā citu Saeimu deputāti. Katrā Saeimā ir bijuši vairāk vai mazāk odiozi tēli – katrā sasaukumā runātīgāki un mutīgāki. Katrā Saeimā kāds deputāts citiem ieteicis turēt muti, vicinājis savilktas dūrītes; katrā kāds saldi dusējis krēslā vai nu “skaidrs kā bāreņa asara”, vai varbūt vienkārši noguris. Es domāju, ka vairākums deputātu no sirds tic tam, ko dara, savu zināšanu un pieredzes apjomā bīdot vārdus un komatus likumdošanas aktos, ko paši nesaprot. Tomēr dzīves pieredze liecina – ne jau ierindas deputāts “taisa politiku”. Politiku taisa tie, kam pieder “akcijas” uzņēmumā, ko sauc par partiju. Un tiem gribas valsts pasūtījumu savam uzņēmumam, proti, naudu tieši no budžeta vai naudu kā «otkatu» no savu ministru nodrošinātiem valsts pasūtījumiem. Un šajā Saeimā tieši dažu koalīcijas partiju “akcionāri” rīkojas klaji nekaunīgi, bezgaumīgi, ja ne zaglīgi. Ja būtu iespēja, es vēlētos atlaist dažus bordānus, reirus, bondarus, ašerādenus un netērēt naudu jaunām ārkārtas Saeimas vēlēšanām,” izteicās Apinis.

“Man rada bažas, ka Kariņš ir nostājies kareivīgi agresīvā pozā pret ārstiem, māsām un veselības ministri. Visvairāk man par to liek domāt fakts, ka viņš atteicās tikties ar Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģiona jaunievēlēto direktoru Hansu Klūgi, kurš bija ieradies vizītē Rīgā. Pirmkārt, pats Klūge ir inteliģents, zinošs un ietekmīgs vīrs, bet viņa jaunais amats liek viņam tikties ar visu valdību vadītājiem. Galu galā Latvija maksā pietiekami lielu budžeta naudu Pasaules Veselības organizācijas uzturēšanai. Arī Kariņa retorika par to, ka nauda veselībai jāatrod sistēmas iekšienē, ka veselības aprūpes sistēma jāmaina divu mēnešu laikā, liek domāt, ka viņa attieksme pret nozari ir šķērna, jo viņam taču ir zināms, ka Latvijas veselības budžets ir proporcionāli vismazākais Eiropas Savienībā,” uzskata Apinis.

Lai arī viņš atzina, ka vēl nav parakstījies par Saeimas atlaišanu, jo cerējis, ka valdībai pietiks prāta meklēt izlīgumu ar veselības aprūpi un medicīnu, tomēr politiķu, ministru, koalīcijas ņirgāšanās par medicīnu, ārstiem un medicīnas māsām pirms un pēc budžeta pieņemšanas viņu pārliecināja. “Arī mana balss būs par 13. Saeimas atlaišanu,” atzina Apinis.

Runājot par koalīcijas ņirgāšanās par medicīnu, viņš atzina, ka nevar nekā citādi to nosaukt pēc valstiski veiktu publisku nomelnošanas kampaņu pret onkologiem, ko veica valsts apmaksāta televīzija. “Kā lai savādāk nosauc pilnīgi konfidenciālas informācijas “pasmelšanu” no VID, ka kādam ārstam esot alga 39 tūkstoši – par ko nomaksāti nodokļi -, un šādu ciparu noplūdināšana LETĀ? Es te varu minēt kaudzi medicīnai negatīvu publikāciju un izteikumu, kas, protams, tikai sagadīšanās (zīmīgi paceļ pirkstu) pēc tika izplatīti pirms nākamā gada budžeta pieņemšanas. Un tas tikai tādēļ, lai es un citi mediķi nobītos un neprotestētu par apzagto veselības budžetu. Te nav vērts pat pieminēt 13. Saeimas spēlītes ap Veselības finansēšanas budžetu un pašu pieņemtu likumu nepildīšanu – it kā jau saprotam, par ko ir runa,” turpināja bijušais LĀB prezidents.

“Valdība pašapmierināti nolēmusi apspēlēt mediķus politiskajā kāršu spēlē, piesaistot Drošības policiju, kas “ieskatās mediķiem kārtīs” un pačukst priekšā valdībai – ko izspēlēt. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka drošībnieki paklausījās mediķus, dažus patirdīja viedokļa sapratnei, un viņiem kļuva skaidrs, ka pēc plašā publiskā antimedicīnas nihilisma mediķi saņemsies un iesniegs savu pieteikumu Saeimas atlaišanai. Tad nu drošībnieki nolēma veikt visu iespējamo parakstu vākšanas diskreditēšanai. Atrada Partybomzi un prokrieviskus elementus, kuru sēkliniekus jau bija “ielikuši skrūvspīlēs” par kādu citu nodarījumu vai mutes palaišanu, iedeva sagatavotus dokumentus rokās, ielēja nelielu devu destilēta graudu dzēriena un aizsūtīja iesniegt dokumentus. Un tūlīt plašu materiālu par šiem iesniedzējiem nosūtīja Re-Baltica un citiem “pētniekiem”. Ir tāds fakts, kas šķiet īpaši uzkrītošs, – no šiem Partybomžiem iesniegumu Centrālā vēlēšanu komisija pieņēma uzreiz, bet no Latvijas Veselības un sociālo darbinieku arodbiedrības nolēma nedēļu vētīt un pārbaudīt – varbūt vispār atmest atpakaļ? Neesmu sazvērestības teoriju piekritējs, tādēļ faktu, ka valdošās koalīcijas pirmais darbs bija bez jebkādas motivācijas atlaist ilggadējo CVK vadītāju Arni Cimdaru un ielikt paklausīgāku vadītāju, neuzskatu par sazvērestību, bet vienkārši par politiku. Un šī vienkāršā politika visādi pretosies īstam referenduma pieprasījumam,” uzskata Apinis.

“Un tomēr – galvenais šodien Latvijā ir samaksāt medicīnas māsām, vecmātēm, ārstu palīgiem, lai mūsu jaunās mediķes neaizbrauc no Latvijas. Patiesībā medicīnā 90% darbinieku ir sievietes. Kariņa un Reira politika – nemaksāt solīto medicīnas darbiniekiem – patiesībā ir sieviešu diskriminācija,” rezumēja Apinis.

Foto: Saeimas kanceleja

Pievienot komentāru