Ap Gaisa tiltu būvē gaisa laipas
Velti rīdzinieki cer, ka stalažas un brīdinājuma stabiņi ap un uz Gaisa tilta nozīmē sākumu tik nepieciešamajai tilta pārbūvei. Kapitālā remonta nebūs. Tikai ikdienas uzturēšanas darbu ietvaros būvnieki paknibināsies, lai margu daļa komplektā ar gājējiem un riteņbraucējiem nenogāžas uz dzelzceļa sliedēm, raksta NRA.lv.
Arī šis neatliekami veicamais remonts iekavējās, jo vajadzēja padomāt, kā tiltu remontēt, iztiekot bez ietvju slēgšanas. Turklāt arī trepes bija slēgtas, jo būvvaldei radās iebildumi pret to tehnisko stāvokli. Trepēm kaut ko pieremontēja, un drosmīgie, kas nebaidās pa neērtajiem pakāpieniem novelties, tās atkal drīkst izmantot. Taču palaist visus tilta gājējus, velosipēdus un elektroskrejriteņus pa vienu pusi tāpat būtu neiespējami, jo ietves ir šauras, turklāt tām pa vidu vēl sasprausti elektrotransporta kontaktvadu stabi. Tilts uzprojektēts vienkārši briesmīgi un tagad vēl galīgi izļodzījies. Būvnieki no Rīgas tiltiem ir atraduši citu risinājumu, kā remontu veikt, neapturot jau tā neērto pārvietošanos pa ietvēm. Proti, no ārpuses tiltam pieliktas stalažas. Gājēji un dažādi braucamrīki varēs pārvietoties pa platformām. Izklaide Mežakaķa stilā.
Neatkarīgā jau vēstīja, ka līdzīgi vairākiem citiem Rīgas tiltiem arī Gaisa tilts nodzīvots līdz nožēlojamam stāvoklim. Bruģis uz brauktuves sagūlis viļņos, kas zemākām mašīnām dauza karteri, bet sliktākā situācija izveidojusies tilta ietvju daļā. Starp ietves asfaltēto daļu un margu pamatni ilgā laika periodā izveidojusies prāva sprauga, kas agrāk maskēšanas nolūkos tika vienkārši aizlieta ar piķi, bet tagad tā kļuvusi tik plata, ka noslēpt vairs neko nav iespējams. Margas draud atdalīties no tilta, tā arī nesagaidot pēc pāris gadiem apsolīto projektēšanu un kaut kad nezināmā nākotnē – tilta kapitālo pārbūvi. Tāpēc tagad tās tiek pieremontētas.
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante stāsta, ka margas demontēs, kas piebetonējams tilta pamatkonstrukcijai, tiks piebetonēts, un tad tās skrūvēs atpakaļ. Katras puses remontam būšot nepieciešama aptuveni nedēļa. Savukārt par kapitālā remonta termiņiem šobrīd nav pat aptuvenu ideju. Projektēšana atlikta uz 2023. gadu.
Imants Vīksne
Foto: F64