autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

5 vienkārši veidi, kā būtiski samazināt savus izdevumus

Izdevumu samazināšana var šķist kā uzdevums, kuru nekad nav iespējams paveikt līdz galam, jo parādās arvien jaunas izmaksas. Turklāt vēl grūtāk ir, ja katru mēnesi jāiekļaujas ierobežotā budžetā. Šķiet, esi aizmirsis, kā garšo baristas gatavota kafija, atteicies no sporta zāles apmeklējumiem – vai ir iespējams izdarīt vēl vairāk?

Kā izrādās, ar sava komforta upurēšanu vien nepietiek – nepieciešams pielietot arī radošumu. Piedāvājam piecus vienkāršus, bet efektīvus veidus, kā samazināt izdevumus ikdienā.

1. Vienmēr dodies uz veikalu ar iepirkumu sarakstu.

Vai Tev ir gadījies ieiet veikalā, lai nopirktu tikai vienu vai dažas preces, bet pēc tam iznākt ārā ar pilnu maisu? Grūti atrast kādu, kas to nebūtu piedzīvojis. Lai atturētos no impulsīvās iepirkšanās un kārdinājuma izmantot atlaižu piedāvājumus, mēģini padarīt iepirkumu saraksta veidošanu par ikdienas ieradumu. Pēc iespējas detalizētāk pieraksti visu, kas Tev nepieciešams, un pērc tikai to, kas minēts sarakstā. Ja tomēr tik un tā gadās iegādāties ko tādu, kas nebija plānots, pārnākot mājās padomā, vai šī lieta tiešām bija vajadzīga. Ja tā, nākamreiz to vienkārši pievieno sarakstam.

2. Esi pats sev pavārs.

Pārtika veido vienu no lielākajām izdevumu kategorijām ikvienā mājsaimniecībā. Tieši tādēļ daudzi cilvēki jūtas vainīgi, pusdienojot ārpus mājas. Protams, ja tas tiek darīts reti, lielas problēmas radītas netiek, taču, kļūstot par ieradumu, šāda rīcība ar laiku veido apjomīgas izmaksas.

Ja ēdienu gatavošana nav Tava sirdslieta, tik un tā ir iespējams ietaupīt. Daudzi cilvēki nevēlas stāvēt pie plīts, jo šis process prasa pacietību un aizņem laiku. Lai ar to cīnītos, vari mēģināt upurēt vismaz vienu pēcpusdienu nedēļā, kuru pavadīt, sarūpējot galvenās maltītes turpmākajām dienām. Mūsdienās internetā iespējams atrast dažādas noderīgas, ekonomiskas un, galvenais, vienkāršas idejas, kas neprasa šefpavāra prasmes.

3. Pārvietojies ar velosipēdu.

Automašīnas uzturēšana un sporta zāles izmaksāšana nav lēts prieks. Kādēļ gan neapvienot patīkamo ar lietderīgo un nenomainīt auto vai sabiedrisko transportu pret velosipēdu? Lai arī šī iespēja, protams, ir atkarīga no vietas, kur Tu dzīvo, bieži vien pārvietošanās ar divriteni ir iespējama un ļoti laba alternatīva, kas ne tikai uzlabos Tavu veselību, bet arī palīdzēs būtiski samazināt izdevumus par degvielu vai biļešu iegādi.

4. Veic izmaiņas savā sociālajā dzīvē.

Izklaidēšanās ar draugiem un kolēģiem neizbēgami saistās ar tēriņiem. Ja viens kokteilis maksā līdz pat 10 eiro un vairāk, bet maltīšu cenas ir vēl augstākas, tad vakara gaitā rēķinā var izveidoties ievērojama summa. Par laimi, ir pietiekami daudz citu aktivitāšu, kas izmaksā lēti vai ir pat par brīvu.

Piemēram, ja plāno tikties ar draugiem bārā, lai nobaudītu dažus dzērienus, prātīgāk to darīt laimīgajās stundās. Lai arī parasti tik agri uz bāriem un klubiem cilvēki iet reti, šāda rīcība Tavu rēķinu var samazināt uz pusi. Tāpat atceries, ka ikviena pilsēta, liela vai maza, organizē dažādus bezmaksas pasākumus, it īpaši vasarā. Izbaudi silto laiku, sarīkojot tikšanos ar draugiem vai kolēģiem tieši tad, kad notiek kāds bezmaksas koncerts vai balle.

5. Analizē savus čekus un rēķinus.

Lai arī šis punkts neizklausās tik vienkārši izpildāms kā iepriekšējie, patiesībā viss, kas Tev nepieciešams, ir pieeja pēdējā mēneša pirkumu čekiem un rēķiniem, kas ietver tādus regulāros maksājumus, kā: īre, kredīts, telefons, internets un visi pārējie, par ko katru mēnesi maksājam. Daudzi no mums ikdienā maksā par precēm un pakalpojumiem vairāk, nekā nepieciešams, it īpaši, runājot, piemēram, par telefona rēķinu vai komunālajiem maksājumiem.

Iespējams, Tu mēnesī nemaz neizmanto visu datu apjomu, par kuru maksā, tādēļ vari pāriet uz lētāku plānu. Varbūt Tu katru mēnesi izdod naudu par televīzijas kanālu paku, no kuras skaties tikai dažus? Pienācis īstais brīdis mainīt šo situāciju! Pievērs uzmanību detaļām, jo tās Tev var pateikt priekšā daudz ko par iespējām samazināt izdevumus ikdienā.

Ja noticis neplānoties un nepieciešams, piemēram, automašīnas remonts vai jauna sadzīves tehnika, apsver iespēju aizņemties no Ladyloan.lv. Protams, arī šāda veida kredīti ir izdevumi, taču tie var palīdzēt situācijās, kad naudas pietrūkst. Bet vienmēr izvērtē savu iespēju atmaksāt!

Pievienot komentāru