autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

OCTA vs KASKO – kas labāks?

Šoferīt, vai Tu zini par ko maksā, uzturot savu auto? Noteikti esi dzirdējis par OCTA un KASKO, bet vai esi šajos jēdzienos kārtīgi iedziļinājies, izprotot to, kā veidojas cena? Ja nē, izlasi šo rakstu un uzzini visu svarīgāko!

OCTA ir Tavs sabiedrotais

Visticamāk, ka Tu neesi vienīgais, kurš OCTA polisi uzskata par dārgu un nevajadzīgu apdrošināšanu. Lai arī sevi pie automašīnas stūres vari dēvēt par īstu profiņu ar vairāku gadu stāžu un lepni sacīt, ka satiksmes negadījumus apbrauc ar lielu līkumu, tomēr kādreiz nelaime var aizdomīgi glūnēt aiz stūra, gaidot mirkli, kad pārsteigt Tevi nesagatavotu.

Ko darīt, ja izraisīji avāriju?

Neatkarīgi no tā, cik pieredzējis šoferis esi, var rasties nepatīkamas situācijas, kad izraisi satiksmes negadījumu, piemēram:

● noparkojoties nedaudz saskrāpē blakus esošā auto buferi;
● neuzmanības dēļ krustojumā iebrauc citas mašīnas sānā;
● krustojumā nogriežoties pa labi, nepaskaties spogulī un uztriecies velosipēdistam, kurš lauž roku.

Var rasties arī citas avārijas, kurās sekas var būt daudz nopietnākas. Lai arī cik nopietns būtu ceļu satiksmes negadījums, šādos brīžos OCTA Tev palīdzēs, sedzot trešās personas zaudējumus, piemēram:

● automašīnas remontu;
● ārstēšanos.

Vienā nelaimes gadījumā automašīnas remonts var būt dārgāks nekā OCTA polises cena par gadu. Cik izdevīgi, ka ir OCTA!

Kā skaidro IIZI apdrošināšanas brokeris, atlīdzības limits par personai nodarītajiem zaudējumiem ir 5 000 000 eiro, bet par mantai radītiem zaudējumiem – līdz pat 1 000 000 eiro. Kā saņemt izdevīgāko OCTA?

OCTA cenas atšķirības

Izdevīgu OCTA polisi atradīsi pie IIZI – apdrošināšanas brokera, kas neveido slēptus uzcenojumus un izmaksas. Noskaidro, kas ietekmē OCTA cenu!

Bonus-malus klases

Bonus-malus ir konkrētam transportlīdzekļa īpašniekam noteikta apdrošināšanas riska grupa, pēc kuras vadās, nosakot OCTA polises atlaides vai piemaksas. Lai būtu lietas kursā par OCTA cenu, iepazīsties ar bonus-malus klasēm!

No 1. līdz 5. ir malus jeb paaugstināta riska klases, ko piešķir tiem transportlīdzekļu vadītājiem, kas ir ceļu satiksmes negadījumu izraisītāji.
6. ir sākuma bonus-malus klase bez noteikta riska, ko piešķir jebkuram transportlīdzeklim, kam OCTA polise tiek pirkta pirmo reizi.
No 7. līdz 17. ir bonus jeb pazemināta riska klases, ko piešķir tiem autovadītājiem, kas regulāri pērk OCTA polises un nav ceļu satiksmes negadījumu izraisītāji.

Kad aprēķina bonus-malus klasi?

Lai Tev aprēķinātu paaugstinātu bonus-malus klasi, kas samazinās OCTA cenu, transportlīdzeklim jābūt apdrošinātam vismaz 275 dienas gadā. Ja tas tā nav, transportlīdzeklim saglabājas sestā jeb sākuma klase. Bonus-malus klase tiek pārrēķināta reizi gadā – 15. septembrī.

Kā aprēķināt bonus-malus klasi, ja manā īpašumā ir vairākas automašīnas?

Ja esi īpašnieks vairākiem vienas kategorijas transportlīdzekļiem, piemēram, vieglajām automašīnām līdz 3,5t, visām tiks aprēķināta viena riska klase. Izraisot avāriju, bonus-malus klase automātiski kritīsies arī pārējiem īpašumā esošajiem automobiļiem.

Tu taču vēlies par OCTA maksāt mazāk, vai ne? Lai atrastu sev izdevīgāko piedāvājumu, izmanto IIZI kalkulatoru!

IIZI kalkulators apdrošināšanai

Taupi savu laiku un naudu, meklējot izdevīgāko OCTA caur IIZI apdrošināšanas kalkulatoru! IIZI OCTA kalkulators ir elektroniska sistēma, kurā ievadot tādus datus kā transportlīdzekļa reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru, Tu ātri un ērti varēsi salīdzināt visu apdrošinātāju piedāvātās OCTA cenas.
Tev nav jādodas klātienē uz apdrošināšanas biroju – atrast sev izdevīgāko OCTA vari 24/7.

Kad esi izlasījis visu būtiskāko par OCTA, laiks uzzināt vairāk par KASKO apdrošināšanu. Cik daudz zini Tu?

KASKO apdrošināšana papildu drošībai

OCTA segs atlīdzību negadījumā cietušajai personai Tavā vietā, bet kurš segs Tava auto remontu? KASKO apdrošināšana!

Saņem atlīdzību par ikvienu ceļu satiksmes negadījumu

Neatkarīgi no tā, vai negadījumu izraisīsi Tu vai kāds cits šoferis, KASKO apdrošināšana segs Tava automobiļa remonta izmaksas. Tāpat ar KASKO automašīna tiek apdrošināta pret zaudējumiem, kas radušies:

● ugunsnelaimēs;
● dabas katastrofās (spēcīgas lietus gāzes, krusa vai sniegs);
● trešo personu pretlikumīgas darbības rezultātā;
● dzīvnieku nodarītu zaudējumu rezultātā;
● zādzības, aplaupīšanas vai pilnas mantas iznīcināšanas gadījumā.

Varbūt esi jau kādreiz saskāries ar nolauztu automašīnas spoguli vai saskrāpētu sānu? Ar KASKO negadījums būs nedaudz “mīkstāks”, jo zināsi, ka remonts nebūs jāsedz pašam no sava maciņa.

Cik maksā KASKO?

Galvenokārt KASKO polises cena ir atkarīga no:

● apdrošinātāja cenu likmes;
● risku izvērtēšanas;
● apdrošināšanas vēstures.

KASKO polises cena, polisē iekļautie segumi un līguma noteikumi pie dažādiem apdrošinātājiem var ļoti atšķirties, tāpēc ir izdevīgi vērsties pie apdrošināšanas brokera IIZI, kur vienkopus varēsi salīdzināt un saņemt visizdevīgāko opciju.

Pievērs uzmanību!

KASKO polises summa tiks noteikta atbilstoši Tavas automašīnas vērtībai:

● tikko iegādātam automobilim oficiālā dīlera noteiktā summa;
● lietotai automašīnai pēc tirgus vērtības, ko apdrošinātāji nosaka, izmantojot speciāli izstrādātu katalogu.

Ņemot vērā, ka automašīnu tirgus cena bieži mainās, analīze var tikt veikta, salīdzinot cenas dažādos auto tirdzniecības portālos. Ja Tev ir KASKO, atlīdzība var netikt piešķirta vai piešķirta tikai daļēji, ja negadījuma brīdī:

● transportlīdzeklis vadīts bez autovadītāja apliecības;
● autovadītājs atradies alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā;
● apdrošinātājam netiek iesniegts pilns automašīnas atslēgu un signalizācijas pulšu komplekts, kā arī reģistrācijas apliecība.

Atlīdzība var tikt samazināta vai atteikta arī tad, ja, iegādājoties polisi, pieteikumā sniegta nepareiza informācija (piemēram, nav norādītas reālās drošības sistēmas vai nav pateikts, ka mašīnai ir Keyless Go sistēma, kas šobrīd ir liels risks, jo šos auto bieži zog) un nav pateikts par papildus aprīkojumu. Atsevišķos gadījumos atlīdzību var atteikt noņemamas magnetolas zādzības gadījumā, ja nozagts arī noņemamais panelis.

Ņemot vērā, ka KASKO polises noteikumi pie dažādiem apdrošinātājiem var atšķirties, pirms slēdz līgumu, iepazīsties ar visiem līguma punktiem. Jautājumu gadījumā sazinies ar IIZI apdrošināšanas speciālistiem:

● pa telefona numuru +371 6750 0063;
● izmantojot e-pastu kasko@iizi.lv.

P.S. Neaizmirsti ik pa laikam pārbaudīt KASKO derīguma termiņu, un, ja tas iet uz beigām – iegādāties jaunu polisi!

Vēlreiz par svarīgāko

OCTA un KASKO polise ir divas atšķirīgas apdrošināšanas, tādēļ tās savstarpēji nav iespējams salīdzināt – OCTA polises nepieciešamību nosaka likums, bet KASKO ir Tava brīva izvēle, taču ņem vērā – OCTA Tavā vietā samaksās tam, kuram esi nodarījis pāri, bet KASKO pasargās Tevis paša īpašumu no zaudējumiem. Lai Tu ceļu satiksmē justos drošāk un pārliecinātāk, izvēlies abas polises pie IIZI apdrošināšanas brokera!

Pie IIZI Tu vienmēr saņemsi:

● piemērotākos apdrošināšanas risinājumus gan privātpersonām, gan juridiskām personām;
● izdevīgas cenas;
● pieredzējušu, zinošu un atsaucīgu profesionāļu konsultācijas;
● papildu informāciju un nozares aktualitātes.

Pārvietošanās ar auto sniedz daudz priekšrocību, tādēļ radi drošības spilvenu arī neplānotās situācijās. Ja arī Tevi interesē OCTA polises iegāde internetā iizi.lv mājas lapā, ienāc www.iizi.lv un uzzini vairāk!

Pievienot komentāru