autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Kļūst zināms Zatlera partijas patiesais kodols

Zatlera Reformu partijas (ZRP) dibināšanas reģistrs atklāj, kas ir šīs partijas patiesais kodols, par kura interesēm un varas nodrošināšanai lietotajām metodēm nu jau atklāti runā pat daži ZRP dibinātāji.

Patiesais ZRP kodols nedaudz atšķiras no tā, ko vēl jūlijā atklāja paši ZRP iniciatori. Šķiet, kodolā neietilpst pat visi partijas valdes locekļi, toties liela ietekme ir dažiem aktīvistiem no malas.

Pati ZRP pēc dibināšanas sapulces publiski paziņoja, ka partiju dibinājuši 293 cilvēki. ZRP dibināšanas dokumentā ir aile, kurā norādītas personas, kas ieteikušas konkrēto dibinātāju. Dokumentā redzams, ka rekomendācijas dibinātājiem pavisam devušas

15 personas. Vizuāli var konstatēt, ka apmēram puse no dibināšanas sapulces dalībniekiem nākuši ar tā vai cita ZRP kodola pārstāvja rekomendācijām.

Vienu personu ieteicis tieši kodols, no kā varētu secināt, ka šī persona bauda visu ZRP iniciatoru uzticību. Tas ir reklāmists un sabiedrisko attiecību speciālists Ivo Valdovskis. Ņemot vērā visa partijas kodola uzticību

I. Valdovskim, var izteikt pieņēmumu, ka šis kungs veidos vai vismaz koordinēs ZRP reklāmas kampaņu.

«Klāva» iesaukums

Interesanti, ka «VZ» (visticamāk – Valdis Zatlers) ieteicis tikai divas personas, «Edmunds» (visticamāk – Edmunds Sprūdžs) ieteicis vienu personu.

Savukārt visvairāk dibinātāju – 49 personas – ieteicis «Klāvs» (acīmredzot – Klāvs Olšteins). Kā publiski un iesniegumā tiesībsargājošajām iestādēm norādījis no ZRP izslēgtais tās dibinātājs, bijušais Drošības policijas kapteinis, pašlaik advokāts Artūrs Zvejsalnieks, tieši K. Olšteins par ZRP dibinātājiem ir ieteicis apsardzes firmas TM Security darbiniekus. Jāatgādina, ka A. Zvejsalnieks bija pārliecināts, ka vismaz 12 K. Olšteina ieteiktie ZRP dibinātāji ir TM Security darbinieki, bet vēl par 38 dibinātājiem pastāvēja aizdomas, ka tie varētu būt šīs apsardzes firmas darbinieki. ZRP dibināšanas dokuments nepārprotami liecina, ka apsargi – «bokseri un parādu piedzinēji» – uz dibināšanas sapulci bija ieradušies kopā ar ģimenes locekļiem. No tā medijos ir izteikta versija, ka pat trešdaļa no ZRP dibinātājiem sapulcē ir bijusi pakļauta armijas disciplīnai.

Jāatgādina publiskā informācija, ka ZRP jauno biedru uzņemšanai piesaistījusi personāla atlases kompāniju, kuras nosaukumu ZRP neparko nevēlējās atklāt. Vēlāk šī informācija tika precizēta, sakot, ka atsevišķi ZRP biedri ir bijuši personāla atlases speciālisti.Neatkarīgā šajā sakarā izsaka ticamu pieņēmumu, ka rūpīgi slēptais personāla atlases speciālists, potenciālo partijas biedru vētītājs varētu būt TM Security Service personāla vadītājs, ZRP deputāta kandidāts Gunārs Rusiņš.

Partijiskais ģimeniskums

Liepājas uzņēmējs un Liepājas domes deputāts, bijušais oligarha Šlesera partijas LPP/LC valdes loceklis Jānis Vilnītis ieteicis 18 personas. Salīdzinot ZRP dibinātāju reģistrā, J. Vilnīša amatpersonas deklarācijā un citur atrodamu informāciju, var secināt, ka arī viņš partijai rekomendējis daļu no savas ģimenes – sievu Zani, brāli Agri un brāļasievu Ritu. Gaidāmajās ārkārtas vēlēšanās viņš pats nestartēs (iespējams, lai nezaudētu mandātu Liepājas domē), bet deleģējis kandidātu sarakstā brāļasievu Ritu.

Publiskos avotos var atrast arī informāciju par neglītumu Vilnīšu ģimenē – J. Vilnīša otrs brālis Sandijs, kurš tolaik strādāja policijā, 1997. gadā kopā ar diviem citiem policistiem tika aizturēts par naudas izspiešanu no tirdzniecības vietu īpašniekiem. Organizētās noziedzības apkarošanas birojs (ONAB) visus trīs aizturēja nozieguma vietā ar pierādījumiem. Neoficiāli avoti savukārt stāsta, ka Liepājas policisti toreiz iekrituši tāpēc, ka ONAB kā izspiešanas organizatori izstrādājis kādu augstāku tiesībsargu amatpersonu. S. Vilnītis savu vainu izdarītajā atzina, tāpēc tika notiesāts bez reāla cietumsoda. Savukārt augstās amatpersonas vainu pierādīt neizdevās un tā klusi tikusi aizrotēta prom no tiesībsargājošajām iestādēm.

Daži izredzētie

Tāpat daudz – 14 personas – ieteicis bijušais VID darbinieks, bijušais Jaunā laika biedrs, šobrīd uzņēmējs, kurš deklarē 1 miljona eiro parādsaistības un pusmiljona eiro aizdevumus, Ainis Dābols. Ņemot vērā, ka vēlēšanās kandidē arī viņa biznesa partneri, var secināt, ka šim kungam ir ļoti nopietni nolūki attiecībā uz ZRP.

Ņemot vērā, ka ZRP kodolam ir bijušas tiesības dot rekomendācijas un tā pārstāvji ir ievēlēti partijas vadošajos orgānos uz diviem gadiem, tos var nosaukt arī ZRP priekšvēlēšanu reklāmā lietotajā terminoloģijā – par «dažiem izredzētajiem», kuri noteiks partijas kursu. Acīmredzot tieši šo cilvēku interesēs tika veiktas manipulācijas ar apsardzes firmas darbiniekiem kā dibinātājiem, lai pie varas partijā nenonāktu nepiederošas personas.

Interesanti, ka no 10 ZRP valdes locekļiem rekomendācijas ir devuši tikai seši – iespējams, ka pārējiem četriem valdes locekļiem nemaz nebija tiesību kādu ieteikt. Toties dažus dibinātājus ieteikušas personas, kuru vārds nemaz nav atrodams ZRP dibinātāju reģistrā. «Roberts» (iespējams – Roberts Ķīlis) ieteicis vienu dibinātāju, «Zanda» (iespējams, Zanda Kalniņa Lukašēvica) ieteikusi vienu dibinātāju, bet «Kristīna» (visticamāk – pašreizējā Valsts prezidenta Andra Bērziņa padomnieka Andra Pelša sieva Kristīna Pelša) – divus dibinātājus. Piemēram, kopā ar «VZ» viņa ZRP rekomendējusi bijušo Latvijas ceļa un Pilsoniskās savienības pārstāvi Romualdu Ražuku.

1 komentārs

  1. Bahs

    Pats esmu ZRP dibiinātājiem tuvu stāvošs cilvēks, bet tāpat nesapratu teju nevienu vārdu, kas šeit ir uzrakstīts.

Pievienot komentāru