autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Kādi ambiciozi paplašināšanās plāni ir lielveikaliem Rīgā?

Krīzes un pēckrīzes laikā Latvijā tikpat kā vairs nebūvēja jaunus tirdzniecības centrus un nepaplašināja esošos. Savukārt tagad Rīgā tiek būvēti un pārbūvēti seši lieli tirdzniecības centri, solot pircējiem jaunus veikalus, vairākus kinoteātrus, restorānus un citas izklaides.

Jau pēc dažiem mēnešiem, vasaras beigās, durvis vērs Baltijā lielākais IKEA veikals. Gandrīz 35 000 kvadrātmetru plašajā veikalā apmeklētāji varēs iegādāties mājokļa labiekārtošanas preces un baudīt gardu maltīti restorānā. Tas būs ģimenēm draudzīgs veikals ar uzraudzītu bērnu rotaļu laukumu, vairākām rotaļu zonām, telpām mazuļu aprūpei un ģimenes autostāvvietām. IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova Neatkarīgajai apstiprināja, ka būvdarbi rit saskaņā ar plānoto. Šobrīd nav vēl zināms precīzs atklāšanas datums, bet tas noteikti būs vasaras beigās. IKEA veikalā Rīgā pircēji atradīs gandrīz 9000 ekskluzīva dizaina preču, vairāk nekā 50 iedvesmojošu iekārtojumu, interjera paraugu.

Pašlaik arī vairāki tirdzniecības centri Rīgā sākuši pārbūvi un paplašināšanos.

Savukārt nākamā gada sākumā būs gatavs daudzfunkcionālais iepirkšanās un izklaides centrs Akropole. Šā centra atvēršana Rīgā tiek gaidīta jau vairāk nekā desmit gadu, kad pirmo reizi izskanēja plāni par tā būvniecību. Maija sākumā Akropole svinēja spāru svētkus, iezīmējot apjomīgāko ēkas būvdarbu paveikšanu.

Ar vēstījuma kapsulas iemūrēšanu vakar tika atklāta tirdzniecības centra Origo paplašināšanās un biznesa centra Origo One būvniecība. Rīgas vicemērs Andris Ameriks atzina, ka pilsēta desmit gadu gaidījusi uz investīcijām šajā vietā. Gaidīšana bijusi tā vērta, jo jaunais komplekss būs nozīmīgs Rīgai. Jaunā Origo tirdzniecības un biroju centra platība būs vairāk nekā divas reizes lielāka par šābrīža platību. Pirmajos trīs stāvos būs plašas un modernas tirdzniecības telpas, kur atradīsies aptuveni divas reizes vairāk dažādu veikalu, restorānu un pakalpojumu sniedzēju nekā pašreizējā t/c Origo. Trīs augšējos stāvos būs izvietotas A klases biroju telpas un apzaļumotas terases. SIA Linstow Center Management valdes priekšsēdētājs Frode Gronvolds neslēpa, ka par jauno centru nomnieki jau izrāda interesi.

Tirdzniecības centrs Alfa paplašināšanos sāka jau pērn rudenī, un nākamā gada augustā tā varētu noslēgties. Projekts paredz jaunu trīsstāvīgu piebūvi ar īpašu, gandrīz 6500 kvadrātmetrus plašu restorānu zonu augšstāvā, kur apmeklētāji varēs ieturēt maltīti Lido, Vairāk saules, BabyBack Ribs & BBQ un Galleria d’Arte, Gan Bei City, Čili pica un Double Coffee. Jaunās ēkas pirmajos divos stāvos tiks izvietoti apģērbu veikali. Trešajā stāvā paredzēta 500 kvadrātmetru plaša bērnu izklaižu zona. Aktīva dzīvesstila piekritēji varēs izmantot 1700 kvadrātmetru plašo My Fitness sporta klubu. Jaunā piebūve būs arī papildinājums tirdzniecības centra Alfa esošajām kino izklaižu iespējām, kuras arī plānots paplašināt.

Arī Spice attīsta tirdzniecības centrā esošo objektu (Spice un Spice Home) interjera un eksterjera rekonstrukcijas projektu, kā arī paplašināšanas projektu. Tirdzniecības centra Spice direktore Iveta Lāce NRA.lv atklāj, ka tiek plānots piedāvāt unikālu labsajūtas – skaistuma, veselības un sporta – pakalpojumu klāstu vienuviet mūsdienīgā tirdzniecības centra piebūvē Spice Wellness. Šobrīd notiek sarunas ar potenciālajiem nomniekiem, investīciju plānošana, tehniskā projekta attīstība.

Ņemot vērā to, ka visu šo projektu attīstība notiek darbojošā tirdzniecības centrā, to īstenošana paredzēta pa posmiem, tuvāko divu līdz piecu gadu laikā, maksimāli netraucējot esošā biznesa darbību, uzsver I. Lāce.

Šā gada vasarā tiks sākta arī jaunas izklaides un atpūtas zonas būvniecība tirdzniecības centrā Domina Shopping. Tajā savām interesēm saistošas aktivitātes atradīs gan lielie, gan mazie tirdzniecības centra apmeklētāji. To veidos trīs pamatzonas – Latvijā modernākais kinoteātris ar vismaz četrām zālēm, atrakciju parks visai ģimenei ar unikālām izklaides iespējām un restorānu zona ar Latvijā vēl nebijušiem augsta līmeņa ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem.

Tirdzniecības centra IKEA būvniecība

Plāni: platība 35 000 m2, restorāns, bērnu rotaļu telpa

Investīcijas: 60 miljonu eiro

Projekta nodošana: 2018. gada vasaras beigas

Iepirkšanās un izklaides centra Akropole būvniecība

Plāni: kopējā platība apmēram 98 000 m2, 220 veikalu, kinoteātris

Investīcijas: 200 miljonu eiro

Projekta nodošana: 2019. gada sākumā

Tirdzniecības centra Alfa paplašināšana

Plāni: platība palielināsies par 30 000 m2, kopējai platībai sasniedzot 100 000 m2, nomnieku skaits – no pašreizējiem 170 līdz 250

Investīcijas: 55 miljoni eiro

Projekta nodošana: 2019. gada augusts

Tirdzniecības centra Spice paplašināšana

Plāni: unikāls labsajūtas – skaistuma, veselības un sporta – pakalpojumu klāsts tirdzniecības centra piebūvē Spice Wellness. Tirdzniecības platības palielināsies par 4500 m2

Investīcijas: 6,5 miljoni eiro

Projekta nodošana: no 2020. līdz 2023. gadam

Tirdzniecības centra Origo paplašināšana

Plāni: veidot modernu multifunkcionālo centru, pārbūvējot tirdzniecības centra telpas un uzbūvējot jaunu korpusu, kurā būs tirdzniecības telpas, biroji, restorāni, pazemes autostāvvietas

Investīcijas: 70 miljonu eiro

Projekta nodošana: 2019. gada oktobris

Tirdzniecības centra Domina Shopping paplašināšana

Plāni: jaunas izklaides un atpūtas zonas būvniecība ar kopējo platību 7000 m2, kinoteātris, atrakciju parks, restorāni

Investīcijas: 7 miljoni eiro

Projekta nodošana: 2019. gada nogale

Avots: Neatkarīgā

Ilze Šteinfelde

Foto: Pixabay

Pievienot komentāru