autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Arodbiedrība ziņo par plāniem atlaist 400 cilvēku no «Hipotēku bankas»; bankā mierina

Arodbiedrības «Komercio Unio» paziņojumā medijiem informēja, ka pēc VAS «Latvijas Hipotēku un zemes bankas» («Hipotēku bankas») komercdaļas pārdošanas darbu bankā zaudēs 400 cilvēku. Bankas pārstāvji tikmēr mierina, norādot, tas ir maksimālais darbinieku skaits, kuru pusotra gada laikā – līdz 2014.gada vidum varētu skart darbinieku skaita samazināšana.

Kā paziņojuma medijiem norāda arodbiedrības pārstāvji, arodbiedrības ārkārtas valdes sēdē tika nolemts sasaukt ārkārtas kongresu, lai lemtu par streika pieteikšanu gadījumā, ja turpmākās pārrunas saistībā ar plānoto «Hipotēku bankas» darbinieku atlaišanu bankas akcionāra (valsts) dēļ nonāks strupceļā, raksta Apollo.lv.

«Lai gan aktivitātes par «Hipotēku bankas» komercdaļas pārdošanu tika uzsāktas jau 2009.gadā, tikai šogad 20.septembrī arodbiedrība «Komercio Unio» saņēma oficiālu «Hipotēku bankas» paziņojumu par plānoto kolektīvo atlaišanu (400 darbinieki) un mutisku uzaicinājumu arodbiedrības pārstāvim piedalīties sarunās 21. septembrī,» informē arodbiedrībā.

Arodbiedrībā norāda, ka nepieciešamības gadījumā tā ir gatava spert galējo soli un pieteikt streiku.

Bankas pārstāve Sandra Eglīte portālam «Apollo» tikmēr skaidroja: «Bankas komercdaļas pārdošanas stratēģija tika apstiprināta 2011.gada novembrī, savukārt līgumi par četru komercdaļas pakešu pārdošanu tika noslēgti šā gada jūnijā. Jautājums par darbinieku skaita faktisku samazināšanu nav «Hipotēku bankas» dienaskārtībā līdz komercdaļas klientu apkalpošanas pārejai uz «Swedbank», kas notiks 24.novembrī. Pēc komercdaļas pārdošanas «Hipotēku banka» turpinās darbu kā attīstības institūcija un koncentrēsies tikai uz valsts atbalsta programmu realizāciju. Darbības apjoma samazināšana rada nepieciešamību pārskatīt arī strādājošo skaitu.»

Jautāta, vai tiešām darbu varētu zaudēt 400 cilvēku, Eglīte paskaidroja, ka šī darbinieku skaita samazināšana ir iespējama pusotra gada laikā – līdz 2014.gadam, un 400 cilvēki ir maksimālais iespējamais darbinieku skaita samazinājums, kas obligāti nenozīmē faktisko strādājošo skaita samazinājumu.

«Darbinieku skaita samazināšana ir iespējama pusotra gada laikā, līdz 2014.gada vidum – tātad ilgākā laika periodā un tā notiks, ievērojot visas likumos noteiktās prasības un nodrošinot visas likumā noteiktās sociālās garantijas,» skaidro bankā.

Bankā norāda, ka šobrīd neviens darbinieks šī procesa ietvaros nav brīdināts par darba uzteikumu.

«Jāuzsver, ka «Hipotēku banka» veic un veiks visas likumā noteiktās darbības darbinieku skaita samazināšanas gadījumā,» norāda bankā.

«Plānojot personāla skaita izmaiņas nākotnē, atbildoši normatīvajiem dokumentiem, banka ir savlaicīgi uzsākusi likumā noteiktās darbības – ir notikušas vairākas sarunas un konsultācijas ar darbinieku arodorganizāciju un darbinieku pārstāvjiem par darbinieku skaita samazināšanu, taču šobrīd neviens darbinieks šī procesa ietvaros nav brīdināts par darba uzteikumu. Pēc tam, kad būs notikušas sarunas ar darbinieku pārstāvniecību, atbilstoši likumam, tiks informēta Nodarbinātības valsts aģentūra un pašvaldības, savukārt darbinieki darba uzteikumu saņemtu ne ātrāk kā 24.novembrī,» uzsver bankā.

Banka apliecina, ka bankas pārveides un darbinieku skaita samazināšanas procesā tiek un tiks ievērotas visas likumā noteiktās procedūras un tiks nodrošinātas likumā noteiktās sociālās garantijas.

Jāatgādina, ka «Hipotēku banka» komercdaļas pāreja uz AS «Swedbank» noslēgsies 24.novembrī, un no šīs dienas «Hipotēku bankas» komercdaļas klientus apkalpos un pakalpojumus nodrošinās «Swedbank», vēstīja LETA.

Jau ziņots, ka atbilstoši Ministru kabineta lēmumam ir noslēgti līgumi par »Hipotēku bankas» komercdaļu pārdošanu. Tas ir pēctecīgs turpinājums 2009.gada valdības lēmumam, kas paredz līdz 2013.gada beigām pārtraukt »Hipotēku bankas» komercdarbību, lai nākotnē koncentrētos tikai uz attīstības institūcijas uzdevumiem.

»Hipotēku bankas» komercdaļas uzņēmumu pārdošanas procesu organizēja Finanšu ministrija. «Swedbank» iegādājās komercdaļas paketes, kurās ietilpst privātpersonu un juridisko personu komercaizdevumi, norēķinu un noguldījumu pakalpojumi, SIA «Swedbank Līzings» iegādājās SIA «Hipolīzings». Savukārt pensiju 2.līmeņa plānu pārvaldīšanas paketi iegādājās «SEB Wealth Management».

Pievienot komentāru