autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Par Rīgas domes priekšsēdētāja vietniekiem ievēlēti V. Ķirsis, E. Smiltēns un L. Ozola

Foto: F64

Jaunā sasaukuma Rīgas dome piektdien, 2. oktobrī, ievēlēja trīs Rīgas domes priekšsēdētāja vietniekus – Vilni Ķirsi, Edvardu Smiltēnu un Lindu Ozolu.

Aizklātās vēlēšanās par V. Ķirsi balsoja 37, bet pret bija 20 deputāti, par E. Smiltēnu balsoja 37, bet pret bija 16 deputāti, savukārt par L. Ozolu balsoja 37, bet pret bija 16 deputāti.

Partijas “Jaunā Vienotība” frakcijas deputāts V. Ķirsis Latvijas Universitātē ieguvis maģistra grādu ekonomikā, ievēlēts 11. un 12. Saeimā, strādājis par Ekonomikas ministrijas parlamentāro sekretāru, 2017. gadā ievēlēts Rīgas domē.

“Rīgai ir milzīgs neizmantots potenciāls, neraugoties uz daudzām dabiskajām priekšrocībām. Lai to realizētu, jādara ļoti daudz – sākot ar bērnudārziem un mājokļiem, nodrošinot piemērotus apstākļus darbiniekiem, jāizveido normāla transporta sistēma un pilsētas vide jāpadara iedzīvotājiem draudzīgāka. Manas prioritātes būs attīstība un transporta joma, viss, kas saistīts ar investīciju piesaisti, būvvaldes darba uzlabošanu, teritorijas attīstības plānu. Valdība gatava dot Rīgai daudz ERAF līdzekļu, ir jāizveido plāns to izlietošanai. Pašvaldībai ir novājināti departamenti, kas nespēj apgūt finansējumu, saslēgts daudz neizdevīgu līgumu. Tas rada problēmas, ar ko būs jāstrādā. Darba daudz, ir milzīgas iespējas, cīnīšos pēc labākās sirdsapziņas,” norādīja V. Ķirsis.

No Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Latvijas Reģionu Apvienības saraksta domē ievēlētais E. Smiltēns Latvijas Universitātē ieguvis profesionālo maģistra grādu tiesību zinātnē, bijis SIA “Juridiskais birojs Smiltēns&Grīnbergs” valdes loceklis, ievēlēts 10., 11. un 12. Saeimā, strādājis par parlamentāro sekretāru Zemkopības ministrijā un Izglītības un zinātnes ministrijā, ir Latvijas Reģionu Apvienības valdes priekšsēdētājs.

“Daudzi Rīgā sagaida pārmaiņas un mūsu Pārmaiņu koalīcija nāk ar lielu apņēmību mainīt lietas uz labu. Rīgai jākļūst atvērtai sadarbībai un izaugsmei, kopā strādājot ar valdību un Pierīgas pašvaldībām. Rīgas potenciāls ne tuvu nav izmantots – tai jākļūst gan par ekonomikas dzinējspēku, gan vietu, ar ko varam lepoties un kur vēlētos atgriezties ārzemēs esošie tautieši. Ir izstrādāts daudz labu dokumentu, bet ir palaistas vējā iespējas, nepārvēršot tos reālos un taustāmos rezultātos. Manas prioritātes būs izveidot un īstenot Rīgas un Pierīgas pašvaldību sadarbības modeli, nodrošināt Lielrīgas reģiona konkurētspēju, kā arī finansējuma piesaistīšana no Covid-19 krīzes pārvarēšanai izveidotajiem fondiem. Būs nepieciešams sadarboties transporta, izglītības un vides jomā. Mēs strādāsim rīdzinieku labā, bet būsim atbildīgi visas Latvijas priekšā,” uzsvēra E. Smiltēns.

Jaunās konservatīvās partijas deputāte L. Ozola Latvijas Universitātē ieguvusi bakalaura grādu angļu-norvēģu filoloģijā un maģistra grādu konferenču tulkošanā, strādājusi Norvēģijas Karalistes vēstniecībā, 2017. gadā ievēlēta Rīgas domē, 2018. gadā ievēlēta 13. Saeimā.

“Tiesiskuma jautājumi Rīgas pašvaldībā ir tik aktuāli, ka nepieciešams tos pacelt domes vadības, ne tikai komitejas līmenī, jo korupcijas sērga skārusi ārkārtīgi daudzas struktūras. Mēs iedzīvināsim tiesiskuma un godīguma principus, un mums būs nulles tolerance pret korupciju. Labas pārvaldības trūkums ir iemesls, kāpēc Rīga atpaliek un netiek izmantotas potenciālās iespējas. Atklātība ir labākās zāles pret korupciju un mēs centīsimies to nodrošināt. Tāpat atklātība ir pamats tam, lai iedzīvotāji uzticētos varai. Mums nebūs politiski ieceltu konsultantu un fiktīvu darbinieku un mēs rādīsim piemēru šajā jomā. Rīdzinieki un deputāti ir pelnījuši zināt, kā tiek izlietoti līdzekļi un kas par tiem tiek izdarīts. Šāda informācija turpmāk vairs netiks slēpta. Būs atklāti konkursi amatpersonu iecelšanai un iepirkumu veikšanai, tie tiks uzraudzīti, pieaicinot ekspertus. Tāpat atbalstīsim trauksmes celšanas sistēmu, lai iedzīvotāji zinātu, ka viņu intereses tiek aizsargātas. Visus auditus un revīzijas atklāti izskatīsim domes sēdēs un vērtēsim, vai jāceļ regresa prasības pret amatpersonām par zaudējumu nodarīšanu. Tāpat būs jāaktualizē Civilās aizsardzības plāns, īpaši attiecībā uz militāro sadarbību. Mums ir svarīgi, lai varam lepoties ar savu galvaspilsētu,” sacīja L. Ozola.

Komentāri ir slēgti.