autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Noplacis arestētās mantas pārņemšanas entuziasms

No arestētās mantas glabātāja pienākumiem t.s. Lemberga krimināllietā atceltais Rudolfs Meroni esot reaģējis uz jaunieceltā mantas glabātāja – Nodrošinājuma valsts aģentūras – aicinājumu atdot 2007.gadā viņam uzticēto mantu, vēsta NRA.lv.

R. Meroni vēstījums jaunajam mantas glabātājam pagaidām nav zināms, taču no Nodrošinājuma valsts aģentūras saņemtajām atbildēm uz Neatkarīgās jautājumiem var izdarīt ticamu pieņēmumu, ka R. Meroni nekādu mantu atdot negrasās.

Savukārt Nodrošinājuma valsts aģentūra arī pēc mantas pārņemšanas negrasās R. Meroni atcelt no ārvalstu uzņēmumu direktora un Ventspils lielo tranzītbizensa uzņēmumu padomes priekšsēdētāja amatiem, kaut gan “mantas glabāšana” R. Meroni izpildījumā (ar prokuroru svētību) visus iepriekšējos gandrīz 13 gadus izpaudās kā sevis un savu uzticamības personu iecelšana daudzu jo daudzu uzņēmumu vadībā, kā daudzmiljonu aktīvu pārdošana, arestētās mantas mainīšana, ieķīlāšana u.tml.

Pagājušajā pirmdienā Neatkarīgā nosūtīja Nodrošinājuma valsts aģentūras direktoram Ērikam Ivanovam jautājumus, kā sokas ar Rīgas apgabaltiesas, t.i., procesa virzītāja t.s. Lemberga krimināllietā, lēmuma īstenošanu par arestētās mantas pārņemšanu no R.Meroni.

Lēmumu par mantas nodošanu aģentūrai tiesa pieņēma šā gada 17. augustā un, kā iepriekš, atbildot uz Neatkarīgās jautājumiem, Nodrošinājuma valsts aģentūra skaidroja, jau 19. augustā aģentūra nosūtīja vēstuli R.Meroni ar aicinājumu sniegt informāciju par veidu, kādā manta tiks nodota. Vēstulē bija norāde atbildēt triju dienu laikā.

Uz minēto aģentūras vēstuli R.Meroni atbildējis pēc vairāk nekā mēneša – 22. septembrī.

Ja vēl iepriekšējā atbildē Neatkarīgajai Nodrošinājuma valsts aģentūras direktors pauda apņēmību izmantot ārpakalpojumu, piesaistot speciālistu sarežģīto civiltiesisko attiecību kārtošanai – piemēram, patiesā labuma guvēja tiesību pārņemšanai -, tad šobrīd, pēc R.Meroni atbildes saņemšanas, izskatās, ka šāda vēlme ir zudusi. No tā noprotams, ka visticamāk nekāda mantas pārņemšana nevar notikt. Līdz ar to arī zūd jēga piesaistīt speciālistu.

Vēl atbildē Neatkarīgajai atklāta kāda būtiska nianse – tiesa nemaz nav noteikusi termiņu mantas pārņemšanai.

Neatkarīgā pagājušās nedēļas pirmdienā Ē.Ivanovam vaicāja sekojošo:

– Vai ir izdevies sazināties ar Rudolfu Meroni?

– Ja jā, vai esat sākuši arestētās mantas pārņemšanas procesu?

– Kādā veidā izdevās sazināties – caur viņa pilnvaroto pārstāvi vai caur procesa virzītāja norādīto adresi, vai kā savādāk?

– Ko darīsiet, ja tomēr neizdosies ar R.Meroni sazināties?

– Vai procesa virzītājs ir norādījis termiņu, cik ilgā laikā arestētā manta ir jāpārņem?

– Vai Nodrošinājuma valsts aģentūrai šajā laikā ir izstrādāta koncepcija, kā pārņemt no R.Meroni, piemēram, “patiesā labuma guvēja tiesības” vairākās ārvalstu kompānijās?

– Vai ir izstrādāta koncepcija, kā atcelt R.Meroni no direktora amata vairākās ārvalstu kompānijās un no padomes priekšsēdētāja amata vairākos Latvijas uzņēmumos?

– Vai esat pārvarējuši birokrātiskās barjeras un piesaistījuši speciālistu arestētās mantas pārņemšanai?

– Ja esat izvēlējušies speciālistu, kurš palīdzēs pārņemt arestēto mantu, un tas ir zvērināts advokāts Jānis Kārkliņš, vai esat ar mieru pilnvarot viņu turpmāk atbildēt uz mūsu jautājumiem saistībā ar arestētās mantas pārņemšanas procesu un ar to saistītajām problēmām?

Pagājušo piektdien no Nodrošinājuma valsts aģentūras tika saņemta sekojoša elektroniski parakstīta pavisam oficiāla Ē.Ivanova atbilde: “Atbildot uz Jūsu jautājumiem informējam, ka Aģentūra 2020.gada 19.augustā ir nosūtījusi vēstuli (uz procesa virzītāja norādīto adresi) Rudolfam Meroni ar lūgumu nekavējoties, bet ne vēlāk kā trīs darbdienu laikā pēc vēstules saņemšanas, rakstveidā informēt Aģentūru par veidu, kādā līdz šim tika nodrošināta tiesas lēmumā minētās mantas glabāšana, kā arī sniegt informāciju par laiku un kārtību, kādā tiks nodrošināta mantas nodošana glabāšanā Aģentūrai, kā arī informāciju par personu vai personām, kuras nodrošinās mantas nodošanu Aģentūrai.

2020.gada 22.septembrī Aģentūra ir saņēmusi vēstuli no Rudolfa Meroni. Minētā vēstule ir nosūtīta izvērtēšanai procesa virzītājam – Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijai.

Informējam, ka Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas 2020.gada 17. augusta lēmumā nav norādīts termiņš, kurā Rudolfam Meroni ir pienākums nodot minētajā lēmumā norādīto arestēto mantu Aģentūrai.

Vēršam uzmanību, ka Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas 2020.gada 17.augusta lēmums neparedz atcelt R.Meroni no direktora amata vairākās ārvalstu kompānijās un no padomes priekšsēdētāja amata vairākos Latvijas uzņēmumos.

Darām zināmu, ka Aģentūra nav piesaistījusi ārpakalpojumu arestētās mantas pārņemšanai un informē, ka visus jautājumus, kas saistīti ar ārpakalpojuma piesaisti, Aģentūra nodrošinās Publisko iepirkumu likuma un uz tā pamata izdoto Ministru kabineta noteikumu ietvaros.

Papildus informējam, ka šobrīd Aģentūra neizskata jautājumu par konkrētu personu pilnvarošanu pārstāvēt Aģentūru.”

Ritums Rozenbergs, Uldis Dreiblats

Foto: F64

Komentāri ir slēgti.