autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Kāpēc matračiem vajadzētu būt galvenajai lomai studentu guļamistabas interjera veidošanā

Rudens studentiem, uzsākot jauno mācību gadu, kļūst par īstu izaicinājumu laiku. Viņiem jāpielāgojas ne tikai jaunai ikdienas rutīnai, jauniem cilvēkiem, bet arī jaunām mājām. Kad māju vietā pēkšņi nāk viena kopmītnes istaba vai guļamistaba kopējā dzīvoklī, jums jau iepriekš vajadzētu padomāt, kā radīt mājīgu un ērtu vidi savai jaunajai studentu dzīvei. Eksperti apgalvo, ka matračiem šeit ir pati galvenā loma – kāpēc?

Kvalitatīvs gulēšanas pamats – kalpo vairāk kā tikai vienam mērķim

Mazās istabas, kas kļuvusi par studenta jaunajām mājām, centrs ir gulta. Lai gan daudzi piekristu apgalvojumam, ka studenti vairāk laika pavada mācoties nekā guļot, rūpēties par savu atpūtas zonu ir īpaši svarīgi. Tā ir vieta, kas bieži kļūst ne tikai par jūsu nakts atpūtas zonu, bet arī par izklaides un darba vietu. Tā kā istabas izmēri parasti ir tikai nedaudzi kvadrātmetri, gultu bieži izmanto ne tikai gulēšanai, bet arī mācībām, komunikācijai un atpūtai. Ja vēlaties garantēt maksimālu komfortu studentam, jums nav uzreiz jāpērk jauna gulta. Jūs varat atrast labāku risinājumu, jo matrači arī var uzlabot dzīves kvalitāti kopmītnēs vai dzīvoklī, kas tiek īrēts kopā ar citiem studentiem. Tikai kad un kādu matraci izvēlēties? Zemāk ir aprakstītas divas biežāk sastopamās situācijas.

• Studentu dzīves sākums īrētā dzīvoklī kopā ar citiem studentiem.

Ne visi var tikt pie istabas studentu kopmītnēs, tāpēc studentiem bieži jāmetas kopā ar draugiem un citiem studentiem, lai kopīgi īrētu dzīvokli tuvāk lekciju auditorijām. Šāds lēmums ir ērts un ekonomisks, jo studenti var dalīt gan telpu, gan izdevumus. Tomēr šādos gadījumos daudzi vēlas ietaupīt vietu un pārveido zonas, kas atpūtai nav tās pašas piemērotākās, par atsevišķām guļamistabām. Piemēram, mājas birojs var kļūt par funkcionālu guļamistabas telpu. Tajā atrodas rakstāmgalds, bet, runājot par gultu, jums var nākties nedaudz improvizēt. Labs risinājums šajā gadījumā būs ērti, augstas kvalitātes matrači. Matraci, ja tas ir pietiekami biezs, var novietot turpat uz grīdas vai arī uz paštaisītas gultas, piemēram, dažas koka transportēšanas paletes var lieliski izmantot kā matrača pamatu. Pirms skriet pirkt jaunu matraci, neaizmirstiet padomāt par paša gulētāja vajadzībām. Lai gan šādai daudzfunkcionālai zonai vislabāk noderēs vidējas cietības matracis, ir vērts apsvērt, kas būtu pats ērtākais risinājums pašam gulētājam. Galu galā ikvienam ir sava personīgā izpratne par komfortu. Matrača ietekme uz veselību ir nenoliedzama, tāpēc jums vajadzētu to ņemt vērā.

• Studentu dzīves sākums kopmītnēs.

Lai arī kopmītņu istaba ir jādala ar citiem studentiem, tur ir daudz vieglāk izveidot ērtu zonu, kas veltīta gulēšanai, darbam un atpūtai. Pat ja istabā atrodas neērta un veca, nolietota gulta, situāciju var pavisam vienkārši labot. Šoreiz risinājums var ietvert virsmatraci. Atšķirībā no matračiem, virsmatrači ir plānāki, labāk pielāgojas ķermenim, un tāpēc tie var viegli paslēpt visus vecā matrača vai gultas izciļņus. Tas savukārt ļauj izveidot pienācīgu gulēšanas zonu, turklāt virsmatraci var viegli transportēt, kad pienācis laiks mainīt dzīvesvietu un doties uz jaunajām mājām.

Detaļas, kas rada mājīgumu

Ja pēc pirmā acu uzmetiena istaba izskatās tukša un garlaicīga, nezaudējiet dūšu. Tādas nelielas detaļas kā raksti, rotājumi, krāsas un audumi var palīdzēt radīt mājīgumu un telpā ieviest īpašu noskaņu. Ja istaba izskatās drūma krāsu trūkuma dēļ, izrotājiet gultu ar mīkstiem spilveniem un pārklājiet gultu vai matraci ar mājīgu gultas pārklāju. Šim nolūkam var būt piemēroti arī krāsaini un silti pledi. Tie palīdz dekorēt istabu un piešķir šarmu. Turklāt ir patīkami apsegties ar mājīgu pledu, kad laiks ārā kļūst aukstāks, vai arī vēsā vakarā būs ērti sēdēt uz balkona, ietinoties siltā pledā.

Adītas dabīgās vilnas segas arī tiek izmantotas miegam. Tām ir laba gaisa caurlaidība un lieliska siltumizolācija, tāpēc tās derēs jebkuram gadalaikam. Dažreiz pietiek ar tikai vienu krāsainu un viegli pielāgojamu elementu, lai atdzīvinātu visu istabu.

Jūs varat pievērst uzmanību arī istabas sienām, dekorējot jauno studenta māju ar pie sienas piestiprinātām korķa tāfelēm, dekorējot logus vai gultas galvgali ar spuldzītēm un noliekot mīkstu paklāju pie gultas. Kad dzīve ir koncentrēta vienā mazā telpā, ir vērts apsvērt katru sīkumu, kas varētu palīdzēt jums justies ērtāk un laimīgāk. Ļaujiet savam jaunajam dzīves posmam sākties mājās, kur jūtaties labi. Pat ja šī jaunā māja ir tikai dažus kvadrātmetrus liela kopmītņu istaba.

Komentāri ir slēgti.