Čakša: Vīrusam ir pilnīgi vienalga, ko mēs domājam vai nedomājam
Skaidrs, ka tie, kas ir vakcinējušies, ar “lokdaunu” tiktu sodīti, bet no otras – vīrusam ir pilnīgi vienalga, ko mēs domājam vai nedomājam, intervijā “Neatkarīgajai” sacīja bijusī veselības ministre Anda Čakša (JV), pieļaujot, ka būs jāpieņem smagi lēmumi.
Pašlaik atbildīgā ministrija gatavo skaidrojumu tam, kā tika iztērēts desmitiem miljonu, bet iekārtotas tikai 120 Covid-19 slimniekiem piemērotas gultas.
Komentējot to, Čakša norādīja, ka “ja runājam par fiziskām gultām, tad nav šaubu, ka nesamērīgi tēriņi, bet stāsts jau ir par visu sistēmu, lai varētu ārstēt Covid-19 pacientus. Ir jāsaprot visa sistēma, ja jāpielāgo visas telpas, skābekļa ventilācijas… Zinot būvniecības izmaksas, jāsaprot, ka tas maksā naudu. Cits jautājums, ja tas notiek jau piemērotās telpās. Ir daudz dažādu versiju. Bet es gribētu domāt, ka tur ļoti sekots līdzi tam, ko pērk, kādas lietas iegādāties par šo finansējumu. Turklāt arī jāņem vērā, ka veselības aprūpē šī nav šausmīgi liela nauda, jo slimnīca nav viesnīca. Tā nav tikai gulta un skaista gultasveļa. Tas ir par tehnisko aprīkojumu un to, ka kovids prasa arī savādāk organizēt pacientu plūsmu.”
“Vispirms vajadzētu turpināt runāt par vakcinēšanos, par pirmās potes saņemšanu. Man liekas – mēs joprojām nezinām, kas daudziem cilvēkiem ir īstie šķēršļi, kas liedz vakcinēties. Vienai grupai, no mazapdzīvotiem reģioniem, nav sabiedriskā transporta, otri baidās, ka tiem astes pieaugs. Ir ļoti svarīgi, ka mēs tiešām runātu par pirmās devas saņemšanu,” sacīja Čakša.
“Esmu ļoti pretrunīga savā spriedumā, jo manī runā gan politiķis gan ārsts. No vienas puses, es politiski un psiholoģiski saprotu, ka tie, kas vakcinējušies, ar “lokdaunu” tiktu sodīti, bet no otras – vīrusam ir pilnīgi vienalga, ko mēs domājam vai nedomājam, viņam ir savs izplatīšanās ātrums, no cilvēka uz cilvēku, ja gribam to apturēt, kādām rīcībām jābūt, bet tas ir ļoti smags lēmums,” piebilda bijusī ministre.
Foto: Saeimas kanceleja