- Nozare.info - https://www.nozare.info -

Vējonis: Kučinska skatījums uz jaunās valdības uzdevumiem bija plašāks

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) pārstāvja Māra Kučinska priekšrocība bija skaidrāks redzējums par valsts attīstību, skaidrojot iemeslus, kāpēc premjera amatam nominēts Kučinksis, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” Vējonis atzina, ka abi izvirzītie Ministru prezidenta amata kandidāti – Māris Kučinskis (ZSS) un Kārlis Šadurskis (Vienotība) bija spēcīgi, taču Kučinska priekšrocība esot bijusi tā, ka Kučinskis ir Saeimas Ilgtspējas attīstības komisijas vadītājs, un viņa skatījums uz jaunās valdības darba uzdevumiem un prioritātēm ir bijis plašāks.

“Man likās, ka Kučinskis ir atbilstošāks valdības vadītājs pašreizējā brīdī,” atzina prezidents.

Vienlaikus gan viņš uzsver, ka svarīgas bijušas arī koalīcijas partneru domas – Kučinski valdības vadītāja amatā atbalsta Nacionālā apvienība (NA), un tas dod pamatu cerēt, ka viņš būs spējīgs panākt Saeimas vairākuma atbalstu savai valdībai.

Prezidents jaunajā valdībā vēlas redzēt pašreizējās trīs koalīcijas partijas – ZZS, NA un “Vienotību”. Vienlaikus Vējonis neizslēdz iespēju, ka “Vienotība” varētu aiziet opozīcijā, taču tas var nozīmēt šīs partijas sadalīšanos.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc tikšanās ar abiem iespējamiem premjera amata kandidātiem – partijas “Vienotība” pārstāvi Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāju Kārli Šadurski un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) nominēto premjera amata kandidātu Māri Kučinski ir nolēmis uzticēt premjera pienākumus Kučinskim.