- Nozare.info - https://www.nozare.info -

Rīgas mērs: Pašvaldības vēl vērtē iespēju iegādāties rīdzinieka karti

Pašvaldības vēl vērtē iespēju iegādāties rīdzinieka karti, tā šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

Atbildot uz jautājumu, vai kāds jau ir iegādājies 775 eiro vērto karti, viņš, norādīdams uz pašvaldībām, atbildēja, ka pašreiz viņas vērtē.

Ušakovs vēlreiz atgādināja, ka nav pārliecināts, ka būs individuālie pircēji, kartes cena domāta pašvaldībām, ja tās grib palīdzēt kādai iedzīvotāju grupai, kura brauc uz Rīgu un “ved atpakaļ nodokļus”.

Iepriekš komentējot kartes cenu, Ušakovs pauda viedokli, ka tā ir adekvāta, piebilstot, ka Pierīgas pašvaldības ir turīgākas nekā Rīga, ja ņem vērā ienākumus uz vienu iedzīvotāju.

Jau vēstīts, ka 18. maijā, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja ārkārtas sēdē akceptēja grozījumus normatīvajos aktos, lai “Rīdzinieka karti” par maksu varētu iegādāties arī citu Latvijas pašvaldību iedzīvotāji. “Rīdzinieka kartes” piedāvātos pakalpojumus par 775 eiro gadā varēs iegādāties no uzņēmuma “Rīgas satiksme.”

Ar rīdzinieka karti varēs par 1,15 eiro iegādāties stundas biļeti, kas par 1,15 eiro sabiedriskajā transportā ļaus pārsēsties neierobežotu skaitu reižu. Pēc pēdējās pārsēšanās, pat ja tā bijusi 59.minūtē, varēs aizbraukt līdz galapunktam. Brīvdienās rīdzinieka kartes īpašnieki šo laika biļeti varēs iegādāties par 0,60 eiro.

Tāpat kartes īpašniekiem tiks piedāvātas “slīdošā grafika biļetes”. Šī abonementa biļete galvaspilsētā deklarētajiem izmaksās 15 eiro. To varēs izmantot 15 dienu posmā jebkuras piecas dienas, kas var nebūt secīgas.

Grozījumi stāsies spēkā 1.jūlijā.

Foto: Rīgas satiksme