- Nozare.info - https://www.nozare.info -

Premjers: Problēmas Latvijas finanšu sektorā neapdraud banku stabilitāti

Problēmas Latvijas finanšu sektorā neapdraud banku sistēmas stabilitāti, šonedēļ uzrunā Saeimai uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Viņš uzsvēra, ka pēdējo dienu notikumi ir būtiski iespaidojuši daudzu amatpersonu, mediju un sabiedrības dienas kārtību. Daudzi valstij ļoti svarīgi jautājumi ir ieslīdējuši ēnā, bet viņš solīja, ka tie tur nepaliks ilgi. “Tie atgriezīsies, jo valdības rīcības plāns joprojām ir dokuments, kurā ir iezīmētas skaidras darba vadlīnijas, kuras nevar atcelt,” uzsvēra premjers.

“Saeimas vēlēšanu gads uzbudina daudzus, tāpēc mēs katru dienu uzzinām par priekšlikumiem atcelt no amata to vai citu ministru vai visus uzreiz. Lasām par panikas lēkmēm, kuras ir piemeklējušas arī ļoti pieredzējušus parlamenta politiķus. Es sagādāšu viņiem vilšanos – par spīti visam Latvija attīstās un nav nekāda pamata uzskatīt, ka tās attīstība apstāsies,” sacīja premjers.

Viņš atzina, ka problēmas Latvijas finanšu sektorā negatīvi ietekmē mūsu valsts reputāciju, tomēr, pēc viņa sacītā, tas neapdraud banku sistēmas stabilitāti. “Dažu amatpersonu runas tiešraidēs un ierakstos rada aplamu priekšstatu par to, ka valstī neviens neprot apzināt un novērtēt riskus. Tā nav! Tiesībsargājošās iestādes dara savu darbu, Latvijas Banka un finanšu uzraugs dara savu. Nav jēgas jaukt kopā amatpersonu aizturēšanu ar privātu komercbanku problēmām, jo īpaši, ja tās ir savstarpēji nesaistītas lietas,” sacīja premjers.

“Vēlreiz uzsveru: visas Latvijas drošības iestādes strādā, lieliski apzinoties savus pienākumus un atbildību. Tas pats attiecas uz Finanšu un kapitāla tirgus komisiju un Latvijas Banku,” norādīja Kučinskis.

Viņš norādīja, ka šobrīd daudzas lietas, kas ir saistītas ar finanšu sistēmu atkal ir nonākušas Saeimā pārstāvēto un arī citur esošo partiju interešu lokā. “Noteikti ir problēmas, kas prasa risinājumus un valdība ir gatava par tām runāt, bet tas noteikti nav vienas dienas jautājums,” uzsvēra premjers.

“Daudzi no jums taču zina, ka nesenā pagātnē bankas mēdza krist kā lāstekas no jumta malas. Tāpēc jumti ir regulāri jānotīra. Drošību rada likumi, kuri pieejami un saprotami visiem bez izņēmumiem. Tāpēc uzmanīgi prognozējam un bez panikas – mēs visi kopā varam tikt galā ar šīm problēmām un tas ir tas, ko mums gaida gan Latvijas sabiedrība, gan mūsu sabiedrotie,” sacīja Kučinskis.

Jau ziņots, ka pēdējās nedēļas laikā Latvijas finanšu sektoru skāruši vairāki satricinājumi.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis kriminālprocesu pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču par kukuļņemšanu.

Savukārt ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (“FinCEN”) iepriekš paziņojusi, ka plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām.

Foto: Saeimas kanceleja