- Nozare.info - https://www.nozare.info -

Ministrs: Krievijas lauksaimniecība saglabās konkurētspēju arī pēc embargo atcelšanas

Krievijas lauksaimniecības uzņēmējdarbība saglabās konkurētspēju arī tad, kad pārtikas embargo tiks atcelts, trešdien paziņoja lauksaimniecības ministrs Aleksandrs Tkačevs.

“Pirms kāda laika mums bija ilūzija, ka viss būs slikti, ja sankcijas tiek atceltas un Krievija tādējādi atceļ noteikto pārtikas embargo Rietumvalstīm. Tomēr tā nav un mums ir izdevies radīt diezgan konkurētspējīgu pārtiku,” sacīja ministrs.

Viņš norādīja, ka, piemēram, Eiropas gaļas produktiem Krievijas tirgū vairs nav vietas. “Krievijas lauksaimniecības produkti ražotāji pašlaik piedāvā kvalitatīvāku un lētāku gaļu un patērētāji ir pieraduši pie vietējās gaļas,” skaidroja ministrs.

Tāpat tika norādīts, ka Krievija var apmierināt graudu pieprasījumu. Krievijas graudu ražas prognozes tika palielināta no 104 līdz 106 miljoniem tonnu 2016. gadā.

“Šogad mēs plānojam novākt vismaz 106 tonnas graudu,” sacīja ministrs, piebilstot, ka ir “liels potenciāls”, ka šogad raža būs pienācīga.

Kā jau ziņots, Krievija, reaģējot uz rietumvalstu noteiktajām sankcijām, augustā noteica tirdzniecības aizliegumu lielākai daļai ES, ASV, Kanādas, Norvēģijas un Austrālijas augļu, dārzeņu, zivju, gaļas, piena un piena produktu izstrādājumiem.

Foto:AliceKeyStudio/https://pixabay.com/en/users/AliceKeyStudio-1614541/ [1]/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ [2]