- Nozare.info - https://www.nozare.info -

Lielbritānijas lauksaimnieki saistībā ar “Brexit” cieš zaudējumus

T.s. “Brexit” negatīvo ietekmi Lielbritānijā sajutuši arī lauksaimnieki, kas spiesti atstāt uz laukiem sapūšanai tonnām dārzeņu, jo Apvienotajā Karalistē būtiski samazinājies lauksaimniecībā strādājošo viesstrādnieku skaits, vēsta “The Independent”.

Lielbritānijas aiziešana no Eiropas Savienības (ES) negatīvi atsaukusies uz britu lauksaimniecības nozari, kur strādājošo skaits no ES valstīm samazinājies. Tādēļ zemnieki nespēj novākt ražu, kā rezultāta liela daļa dārzeņu un augļu paliek uz lauka sapūt.

Medija aptaujātie zemnieki atzīst, ka uz lauka palikusī produkcija radījusi viņam zaudējumus 30 000 līdz 50 000 sterliņu mārciņu apmērā.

Lielbritānijas zemais vispārējais bezdarba līmenis un lauksaimniecības darbu sezonālais raksturs sarežģī iespējas piesaistīt vietējo darbaspēku, tāpēc lielā mērā zemnieki paļaujas uz darbaspēku no citām ES dalībvalstīm, galvenokārt Austrumeiropas.

Lauksaimnieki bažās arī par Lielbritānijas “Brexit” vienošanos, kas paredz ierobežot darbaspēku brīvu pārvietošanos, kas sarežģīs jaunu strādnieku piesaistīšanu ražas novākšanai.

Jau vēstīts, ka britu premjerministres Terēzas Mejas pieprasījums, lai Eiropas Savienības pilsoņi, kas ierastos Lielbritānijā pēc 2019. gada marta, zaudētu pilnas tiesības apmesties Apvienotajā Karalistē izrādījies negaidīts.

Meja paziņojums, ka pēc “Brexit” pārējas perioda jāierobežo jaunu ES imigrantu iespējas saņemt obligātās uzturēšanās atļaujas, piekļuvi pabalstiem un pakalpojumiem, izgaismojis “Brexit” tumšo pusi visiem tiem, kas cerēja uz Apvienotās Karalistes atbalstu arī pēc tās izstāšanās no ES.

Ārvalstu medijos nopludinātais dokuments skaidri parāda, ka sākotnēji tika saglabāta “pārvietošanās brīvība”, ļaujot ikvienam ES pilsonim ierasties Lielbritānijā, tajā strādā vai mācīties, izmantojot termiņuzturēšanās atļauju, bet pēc “Brexit” noslēguma spēles noteikumi mainīsies.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas parlaments nesen apstiprināja t.s. “Brexit” likumprojektu, kas paredz 1972.gadā pieņemtā likuma par iestāšanos Eiropas Savienības atcelšanu un ES tiesību normu pārnešanu uz Apvienotās Karalistes likumiem.

Foto: Pixabay