- Nozare.info - https://www.nozare.info -

E-bibliotēkas lietotāju skaits sasniedzis 40 tūkstošus

Biedrības Ideju Forums veidoto interneta bibliotēku www.e-biblioteka.lv reģistrēto lietotāju skaits kopš pagājušā gada septembra, kad tā sāka darboties testa versijā, ir jau sasniedzis 40 tūkstošus. Ņemot bibliotēkas lietotāju lielo atsaucību, jau tuvāko mēnešu laikā plānots būtiski papildināt pieejamo lasāmo, skatāmo un klausāmu materiālu skaitu līdz 20 tūkstošiem vienību.

Patlaban Ideju Foruma digitālajā bibliotēkā bez maksas ir lasāmas vairāk nekā 6000 grāmatas, klausāmas vairāk nekā 1600 audiogrāmatas, skatāmi ap 400 videoieraksti un ap 900 attēli. Katru dienu bibliotēkas krājums papildinās un līdz gada beigām plānots apmeklētājiem piedāvāt 100 000 tekstuālās, video un audio informācijas vienības.

Kā liecina pirmajos darbības mēnešos apkopotā statistika, e-bibliotēka visvairāk tiek izmantota mācību nolūkos – lasītākās ir grāmatas par mārketingu, saskarsmes psiholoģiju, finansēm un menedžmentu, tiesa, pieprasīta ir arī daiļliteratūra – populārākā ir G.Repšes grāmata „Ugunszīme”, tai seko D.Rukšānes „Beatrises gultas stāsti” un A. Kamī darbi “Svešinieks” un “Mēris”. Mācību literatūras pārsvars pār daiļliteratūru ir skaidrojams ar iespēju meklēt konkrētus vārdus visos bibliotēkā iekļautajos tekstos, tādējādi atrodot sev nepieciešamo informāciju, neizlasot visu grāmatu, uzskata e-bibliotēkas mārketinga vadītāja Liene Kupča.

Video sadaļā populārākā ir Jaunā teātra institūta izrāde „Skroderdienas Silmačos”, bet populārākā audiogrāmata ir Ž.Verna „20 000 ljē pa jūras dzelmi”. Skolnieku vidū atzinību ir izpelnījušās audiogrāmatas, kas iekļautas ieteicamās literatūras sarakstā, piemēram, fragmenti no Brāļu Kaudzīšu „Mērnieku laikiem”.

Reģistrēties par e-bibliotēkas lietotāju iespējams tiešsaistē, izmantojot vairāku internetbanku piedāvāto ārpakalpojumu – lietotāja autentifikāciju, kā arī jebkurā publiskā bibliotēkā un lielākajā daļā skolu bibliotēku.

„Šobrīd e-bibliotēkas krājumā ir simtiem latviešu un pasaules klasiķu darbu. Plašā klāstā ir pieejama arī specifiska dažādu nozaru uzziņu un mācību literatūra. Ideju Foruma bibliotēkas grāmatu krājumā latviešu, angļu, krievu un citās valodās daudzi atradīs sev ko īpašu, lai paplašinātu zināšanas un redzesloku. Un īpaši mēs esam gandarīti par to, ka e-bibliotēku var lietot cilvēki ar īpašām vajadzībām, kuru Latvijā ir ap 150 000,” norāda L.Kupča.

Avots: BNA [1]