- Nozare.info - https://www.nozare.info -

“British Steel” vēlas iegādāties visu “KVV Liepājas metalurgs”

Par vēlmi iegādāties maksātnespējīgo uzņēmumu “KVV Liepājas metalurgs” paziņojis Lielbritānijas uzņēmuma “British Steel” vadīts konsorcijs.

Kā liecina žurnālistu rīcībā nonākusi “British Steel” vēstule, konsorcijs, kurā ietilpst Lielbritānijas uzņēmumi “British Steel”, “Greybull Capital” un Igaunijas uzņēmums “Baltic Metal Holding”, apliecinājis savu ieinteresētību iegādāties visus maksātnespējīgā uzņēmuma aktīvus kopumā. Tāpat uzņēmums būtu gatavs investēt 60 līdz 75 miljonus eiro velmētavas iekārtu nomaiņā.

Šī jau ir otrā reize, kad “British Steel” konsorcijs paudis vēlmi iegādāties visu uzņēmumu kopumā. Vienlaikus “British Steel” aicina arī “KVV Liepājas metalurga” maksātnespējas administratori atcelt visas notikušās un izsludinātās mantas izsoles, lai saglabātu uzņēmuma aktīvus kā vienotu kopumu.

Kā zināms, marta beigās noslēdzās divu “KVV Liepājas metalurga” nekustamo īpašumu izsoles. Īpašums Brīvības ielā 100B ir nosolīts par 82 000 eiro, bet īpašums Brīvības ielā 94A nosolīts par 116 000 eiro. Savukārt maksātnespējīgā uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” velmētavas kustamās mantas izsolē uzvarējis Austrijas uzņēmums “Smart Stahl GmbH”, kas pavēstījis, ka cer atsākt ražošanu tepat Liepājā.

Kā zināms, “Liepājas metalurgs” vairs netiks tirgota kā vienots veselums, bet gan sadalīta vairākos īpašumos un pārdota izsolēs. Tā nolēmis uzņēmuma maksātnespējas administrators Guntars Koris. Viņa lēmumu saista ar kreditoru interesi atgūt lielākus līdzekļus.

Maksātnespējas administratora Guntara Kora pārstāvji informēja, ka uzņēmuma manta tiks pārdota izsolē un atbilstoši Maksātnespējas likumā paredzētajai kārtībai administrators nekavējoties veiks izmaiņas uzņēmuma mantas pārdošanas plānā.

Foto: F64