- Nozare.info - https://www.nozare.info -

Briselē sāks sarunas par Lielbritāniju par aiziešanu no ES

Tuvojoties gada nogalei, Eiropas Savienība (ES) sākusi gatavoties vēsturiskajām sarunām par Lielbritānijas aiziešanu no bloka, vēsta ārvalstu mediji.

Šodien ārkārtas sanāksmē tiksies Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs, lielāko politisko grupu vadītāji un galvenais sarunvedis no Eiropas Komisijas puses par Lielbritānijas aiziešanu no bloka francūzis Mišels Barņē, kurš jau sācis apkopot dalībvalstu līderu viedokļus par Lielbritānijas izstāšanos.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja solījusi nodrošināt valsts pilnīgu izstāšanos no Eiropas Savienības, neskatoties uz tiesas lēmumu, ka šāds solis jāapstiprina britu parlamentam.

Meja likusi noprast, ka pretosies mēģinājumiem piespiest viņu mainīt pieeju izstāšanās procesam. “Tauta ir izdarījusi izvēli un izdarījusi to pārliecinoši. Valdības atbildība ir paveikt darbu un pilnībā izpildīt tās instrukcijas,” uzsvēra Meja.

Lai arī Lielbritānijas premjere paredz, ka Lielbritānijas izstāšanās no ES process ilgs divus gadus, tiesas pieņemtais lēmums varētu aizkavēt “Brexit” īstenošanu.

Tikmēr Briselē Eiropas līderi sākuši gatavoties Lielbritānijas aiziešanu no bloka. Tāpat gaidāms, ka sākot jaunu gadu, izmaiņas būs arī pašā Briselē – amatu atstās Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs, kurš norādījis, ka demisijas iemesls ir vēlme atgriezties Vācijas politiskajā dzīvē.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums šā gada 23.jūnijā notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. “Brexit” atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Eksperti paredz, ka “Brexit” sarunas būs smagas, it īpaši ar tām valstīm, tai skaitā Skotiju, Velsu un Ziemeļīriju, kas nevēlas pamest ES.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov/ [1]/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ [2]