- Nozare.info - https://www.nozare.info -

Bez panākumiem beigusies kārtējā “Brexit” sarunu kārta

Bez panākumiem beigusies kārtējā “Brexit” sarunu kārta saistībā ar muitas nodokļiem, kā rezulātā paziņots, ka Eiropas Savienība (ES) nekad neļaus blokā neesošai valstij tās vārdā iekasēt muitas nodevas.

Eiropas Komisijas delegācijas vadītājs Mišels Barnjē pēc tikšanās ar Lielbritānijas jauno “Brexit” ministru Dominiku Rābu nācis klajā ar paziņojumu, ka Eiropa noraidījusi Lielbritānija ierosinājumu iekasēt ES muitas nodevas par precēm, kas sākotnēji tiek ievestas Apvienotajā Karalistē ar mērķi tālāk tās nogādāt kādā citā valstī.

“Eiropas Savienība nekad neļaus blokā neesošai valstij tās vārdā iekasēt muitas nodevas,” paziņoja Barnjē.

Vēl šajā sarunu posmā plānots lemts par Īrijas un Ziemeļīrijas attiecības, un pieņemt politisko deklarāciju par turpmāko sadarbību.

Kā zināms, Lielbritānijas valdība šā gada 7.jūlijā apstiprināja plānu, kura nolūks ir izveidot brīvās tirdzniecības zonu ar ES pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no bloka nākamā gada martā. Šī plāna dēļ vēlāk no amata atkāpās “Brexit” ministrs Deivids Deiviss un Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons.

Atgādinām, ka 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza šogad martā.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov/ [1]/https://creativecommon [2]s